Коли метушня міських джунглів порядком набридла і душа бажає свободи, знайте – настав час на природу. Вирватися в ліс чи гори – вдихнути на повні груди свіже повітря, що обпалює своєю чистотою, відчути під ногами м’яку землю, замість асфальту… Це безцінний час, коли відчуваєш себе по-справжньому живим.
Доповнити цю ідилію може хіба що компанія дорогих серцю людей і чашка ароматної кави.
І йдеться не про розчинний сублімат збитий швидкоруч. Є кілька варіантів, як приготувати справжню каву навіть у польових умовах.
1.Каструлька або казанок
Це самий класичний варіант. Він доступний та дозволяє відчути весь смак подорожі. Казанок або невелика каструлька практично завжди є з собою. Тільки тут є власна специфіка приготування. Перше – витрати кави йде більше ніж у домашніх умовах, приблизно вдвічі. Якщо готувати на компанію, співвідношення заварки і води буде приблизно 50 г (5 столових ложок) на 1 літр. Найкраще використовувати каву великого помелу, оскільки вона швидше осяде на дно. Вогонь має бути невеликим, щадним.
Щодо самого процесу приготування. Першим ділом потрібно закип’ятити воду та зняти її з вогню буквально на 1-2 хвилини. Потім ми засипаємо необхідну кількість заварки і знову ставимо на вогонь. Варити до появи пінки, після чого знову знімаємо і накриваємо кришкою на 3-4 хвилини. Такий спосіб краще ніж відразу засипати заварку в холодну воду, оскільки аромати та смаковий букет не встигають випаруватися. Вони відразу відкриваються і “закупорюються” під шаром золотистої піни. Деякі гурмани люблять додавати палаюче поліно перед тим, як знімати з вогню. Напій виходить дійсно приголомшливий і ні з чим не можна порівняти.
2. Aeropress
Цей цікавий агрегат для приготування кави був розроблений спеціально для тих, хто хоче насолоджуватися улюбленим еспресо навіть далеко від дому та цивілізації. З його допомогою можна приготувати напій будь-якої міцності – від ледь зафарбованої води до термоядерного концентрату. Додатковим плюсом aeropress є його компактність та легкість. Хоч він і не найдешевший, зате практичний і відмінно використовуватиметься з поверненням до звичайного ритму життя. Готувати з ним просто – відкрити, засипати каву, залити окропом, закрити, видавити готовий напій в чашку. Всі!
3. Турка
Є гурмани, які не проти і з турочкою повозитися. Справді на природі таке приготування виходить набагато цікавіше і смачніше ніж вдома. Для такого способу краще використовувати вугілля, що тліє. Бажано щоб турка була із залізною ручкою, а не дерев’яною, щоб уберегти її від пошкодження полум’ям. Відмінний варіант – ручка, що знімається. У транспортуванні теж не складно, тому що можна упаковати в неї саму каву.
4. Handpresso
Цей пристрій розроблено недавно і маловідомий на наших просторах. Він легкий, компактний і працює на зразок еспресо машини вичавлюючи напій під тиском. Для нього найчастіше використовують монодози, що само собою досить зручно – чисто, швидко і вже порційно. Handpresso можна легко тримати у руці. Тиск виходить за рахунок насоса, що нагадує велосипедний. Достатньо накачати, поставити монодозу, налити окропу та видавити готовий напій у чашку. Нічого складного у використанні немає. А ось із покупкою такого пристосування можуть бути певні питання. Але, знову ж таки, вони вирішуються, головне бажання.
5. Френч-прес
Для походів часто використовують спеціальні залізні френч-преси. Вони займають не дуже багато місця і дозволяють приготувати напій майже як вдома. Але знайти потрібну модель ще й без ручки досить складно. Гарний варіант надає Starbuck.
6. Чашка
Якщо всі ці хитрощі не для Вас, можна спробувати просто заварити каву в чашці. Так, нехай і не так ефектно, зате дуже просто.
Не пропустіть можливість спробувати приготувати каву на природі. Можливо, саме там вона відкриється для Вас по-новому.