Ідеальне співвідношення води та кави в чашці

3 хв. на читання

Кава наше ранкове паливо. Здавалося б, такий простий напій, що складається лише з двох інгредієнтів: води та кавових зерен. Тим не менш, видів та способів приготування існує величезна кількість.

Яке найоптимальніше співвідношення води та кави?

Зрозуміло, що остаточне співвідношення залежатиме і від сорту кави і від особистих уподобань, але є якісь середні цифри, від яких можна відштовхуватися за традиційних способів заварювання.

Співвідношення води та кави в чашці

Також вода, яку ви використовуєте, дуже важлива для якості вашої кави. Використовуйте фільтровану або бутильовану воду, якщо ваша водопровідна вода не дуже хороша або має сильний запах або смак, наприклад, хлору.

Найбільш базовим варіантом і при цьому легким для запам’ятовування буде така пропорція: 10 гр кави – 100 мл води . Однак, варто відзначити, що Американська Асоціація Спешелті Кава, SCAA рекомендує дотримуватися іншої пропорції: 10 гр кави – 170 мл води. Але тут складно знайти єдину правильну відповідь, все залежить від ваших уподобань.

Готова кава

Існує ряд рекомендованих співвідношень кави і води при традиційних способах заварювання. За основу беремо 7-8 гр меленої кави – саме стільки потрібно для одного еспресо. Вкажемо і необхідний помел кави для кожного випадку.

Отже, на 7-8 гр кави найчастіше рекомендують таку кількість води:

  • еспресо – 30-35 мл (це обсяг вже готового напою), середній помел;
  • джезва (турка) – 60-70 мл, помел – найдрібніший, “у пил”;
  • гейзерна кавоварка (моку) – 60-70 мл, помел – середній або наполовину з великим. Не забувайте, що готового напою вийде значно менше – частина води випарується;
  • френч-прес – 100 мл, грубий або середній помел, але не дрібний;
  • краплинна кавоварка – 120 мл, середній помел, не дрібний. До речі, додавши в еспресо (35 мл) до того ж обсягу гарячої води, тобто. ще 85 мл, ми отримаємо американо.

Для досягнення найкращих результатів важливо починати з добрих базових інгредієнтів. Ну і звичайно – експериментуйте, щоб знайти свій ідеальний смак.

Створено: 30 Березня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin