Види помелу кави

3 хв. на читання

Кава – це не просто напій. Це справжня філософія. Щоб зрозуміти її потрібен час, бажання та знання – як приготувати справді гідний напій.

Мелена кава

Помел – один із вирішальних факторів. Він відкриває смак кави з різних боків. Від нього залежить виразність та якість напою. Ми підкажемо як правильно підібрати помел відповідно до способу приготування та бажаного результату.

Як підібрати помел

Вибір помелу кави

Перш ніж стати напоєм, кавове зерно має пройти такий важливий етап, як помел. Саме від нього багато в чому залежить виразність смакового букета та швидкість приготування. Для кожного способу приготування краще підібрати свій помел.

  • Великий (coarse grind). Частки 0,8 мм у діаметрі. Відмінно підходить для приготування у френч-пресі та навіть для запарювання у чашці. Можна використовувати для кавника, аеропресу та деяких фільтр-кавоварок. Час приготування – до 8 хвилин. Пом’якшує природну кислинку арабіки і гіркуватість робусти. Робить напій більш збалансованим гармонійним, відкриває витончені аромати. Найкраще робиться зі світлим обсмажуванням. Ідеально підходить для виготовлення моносортів.
  • Середній (medium grind)Частки приблизно 0,5 мм. Є варіації дрібнішого (medium fine grind) або великого (medium coarse grind). Саме такий помел найчастіше робиться на масовому виробництві. Він допустимий майже всім способам приготування. Відкриває основні аспекти смакового букета. Для її приготування потрібно до 6 хвилин. Найкраще підходить для приготування в кавоварці ріжкового типу. Але тоді важливо, щоб він був максимально однорідним, адже інакше дрібні частинки забивають простір між великими, ускладнять процес проходження води та роблять приготування менш якісним.
  • Тонкий (fine grind). Частинки до 0,3 мм. Призначений для кавоварок типу фільтра. Швидка екстракція дозволяє приготувати напій менше, ніж за 4 хвилини. Легко досягти із зернами темного обсмажування. Сподобається любителям американо.
  • Тонкий еспресо (fine espresso grind). Частинки трохи більші за 0,1 мм. Він досить дрібний, щоб швидко віддати всі свої соки і при цьому не дуже ускладнювати проходження через нього гарячої води. Чим дрібніший помел тим складніше і довше проходитиме вода. Ідеальний час для приготування еталонного еспресо в кавомашині – 28 секунд. Допустимий діапазон варіації – 25-30.
  • Надтонкий або порошкоподібний (pulverized). Часточки менше 0,1 мм і дійсно нагадують більше пил. Він ідеально підходить для приготування класичної кави по-турецьки в турочці або джезві. Час приготування – до хвилини. Швидка та максимально повна екстракція робить такий напій виразним та яскравим. Найлегше зробити на основі зерен темного помелу. Смак напою виходить максимально багатогранним.
Як правильно молоти каву

Ви можете спробувати купити каву в зернах онлайн і приготувати її відповідно до вказаних порад, а можете спробувати щось нове. Експерименти відкривають нові можливості та незнайомі сторони навіть такого відомого напою як кава.

Створено: 31 Березня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin