Класти чи не класти цукор у каву

Майже шекспірівське питання: класти чи не класти цукор у каву

Люди поділяються на два типи:

  • Одні просять у кафе додатковий стік цукру для своєї кави.
  • Інші, навпаки, відсувають цукорницю подалі, щоб, як кажуть, відчути справжній смак напою.

Хто з них має рацію? Це мабуть друге головне питання, у світі кави, яка терзає уми людства, звичайно після питання про те, з чого напій готувати: з чистої арабіки або з бленди з робустою (до речі, докладніше читайте тут).

Цукор у каві

З цукром чи без цукру пити каву? Ми шукали відповідь на це питання де тільки можна. Десятки прочитаних статей в інтернеті, поради дієтологів, ворожіння на кавовій гущі. Ми навіть провели опитування серед наших клієнтів. 

Таких результатів не чекав ніхто!

Нічого! 1:1! Виявляється 50% уникають цукор, як чорт ладану. Інші 50% воліють пити напої із цукром. Хоча, чого гріха таїти, мої колеги так само розділилися на два табори. Перших я люблячи називаю “суворими” – ці хлопці п’ють навіть найміцніший еспресо з робустою без цукру. І навіть оком не моргнуть.

Другий табір – любителі солодкого життя. Хтось кладе пів ложечки, а хтось навіть дві і промовляє магічне заклинання “Ні, не злипнеться”.

Хто ж правий?! Давайте розбиратися! Тепер підійдемо до питання з наукового погляду!

Чому «цукор» – це добре?

  1. Коли ви додаєте в каву цукор, запускається хімічна реакція, яка усуває гіркоту з напою. Цим лайфхаком можна користуватися, якщо Ви хочете зробити смак м’якшим. До речі, таке правило працює і із чаєм.
  2. Цукор – це глюкоза, а вона сприяє роботі мозку. Кава з цукром покращує роботу головного мозку та активізує його відділ, який відповідає за пам’ять та концентрацію уваги. Тому чашка солодкої кави на роботі чи навчанні – це не розкіш, а потреба 🙂
Цукор

Чому “без цукру” – це теж добре?

  • Як ми з’ясували раніше, кава без цукру дозволяє розкрити справжній смак напою.
  • Енергія, яку дарує солодкий напій, закінчується дуже швидко, а побічні ефекти залишаються. Після різкого стрибка енергії вгору, вона так само стрімко падає і настає фаза зневіри. Тому для тривалої енергії вживайте кофеїн без цукру.
  • Кава з цукром не підійде тим, хто стежить за своєю фігурою. Одна порція еспресо без цукру – це 2 ккал, а якщо додати чайну ложку цукру, то калорійність зросте до 24 ккал. Але це ще не все. Цукор провокує апетит, тому, найімовірніше, після чашккави з цукром Вам захочеться ще чогось солоденького.
Кава з цукром

То як же правильно? З цукром чи без?

Відповідь на це запитання вам не розповість ні гугл, ні вікіпедія, ні я. Ми можемо тільки розповісти аргументи, завдяки яким ви самі вирішите якнайкраще для вас! А щодо мене, то мабуть відмовлюся від цукру в каву, на користь кави з шоколадкою!

Створено: 31 Березня 2023
Вас може зацікавити
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin