Секрети приготування справжньої кави Еспресо

Здавалося б – нічого складного. Але коли доходить справа до питання, як же купити каву в зернах у магазині і приготувати справжню каву еспресо, тут же виникає безліч питань.

Підготовка до приготування еспресо

Перш ніж приступати до приготування еспресо, необхідно впевнитись у тому, що кавомашина перебуває в робочому стані.

Але найважливіше значення має свіжість кавових зерен: із сухих зерен неможливо приготувати якісний еспресо. Свіжість зерен визначається за їхньою жирністю (маслянистістю).

Приготування еспресо

Помел кави

Для приготування еспресо потрібно використовувати тільки свіжозмелену каву. Свіжі зерна виглядають маслянистими і мають характерний аромат. 

Усього через кілька хвилин після помелу кава починає стрімко втрачати ефірні олії, а з ними і свій вишуканий аромат.

Свіжозмелена кава має дуже сильний кавовий аромат, добре комкується і сильно забарвлює пальці.

Кавові зерна рекомендується зберігати в бункері кавомолки не більше одного дня – через взаємодію з киснем кава швидко втрачає свої смакові якості.

Величина помелу – це один із найважливіших факторів, що впливають на якість еспресо.

Занадто дрібний помел робить смак кави гіркою, а надто грубий надає напою неприємного кислуватого присмаку. На величину помелу впливають стан ножів кавомолки, свіжість зерен та вологість повітря. Щоразу при зміні погоди налаштування кавомолки бажано коригувати: при підвищенні вологості укрупнювати помел, а при зниженні – зменшувати його.

Дозування кави

Правильне дозування кави (7 г) є кавовою таблеткою, запресованою за ризиком.

Постукайте по холдеру тильною стороною зап’ястя, щоб вирівняти поверхню майбутньої кавової таблетки.

Тепер, коли поверхня рівна та горизонтальна, можна акуратно видалити надлишки, після чого зсипати їх у бункер для меленої кави.

Формування кавової таблетки

Кавова таблетка формується шляхом пресування меленої кави.

Холдер потрібно оперти об робочий стіл або край стільниці і з невеликим зусиллям запресувати каву темпером. Можна скористатися вбудованим темпером кавомолки. Бажано уникати повторного пресування, інакше кава віддасть свої дорогоцінні леткі речовини.

Правильна кавова таблетка має бути ідеально рівною, на обідку холдера не повинно залишатися кавових крихт.

Щоб переконатися, що кава запресована правильно, холдер можна перевернути: кавова таблетка не повинна з неї випасти.

Екстракція кави

Пролив води для варіння кави необхідно включати відразу ж, як тільки холдер з кавовою таблеткою встановлений в групу, – в іншому випадку кава моментально почне пригоряти. Потрібно використовувати лише підігріті чашки.

В ідеалі екстракція займає 25 секунд (+/- 3 секунди).

Струмінь кави, що випливає з носика холдера, повинний бути красивим, рівною, маслянистим і безперервним, він повинний мати золотисто-шоколадний відтінок.

Якщо цівка широка, водяниста і біляста, значить, помел виявився занадто грубим. Також це може означати слабку температуру або використання недостатньої кількості меленої кави (або і те, й інше одночасно).

Тонка і темна цівка кави, що переривається, свідчить про занадто дрібний помел, занадто сильне пресування або про використання великої кількості кави.

Готова кава еспресо

Порція готового напою 40 мл. Якщо стандартна чашка еспресо наповнилася за 10-15 секунд, помел необхідно трохи зменшити, а якщо за 30 і більше секунд – то збільшити.

Для приготування кави “американо” потрібно долити чашку з еспресо 50-170 мл гарячої води. Категорично не рекомендується збільшувати час екстракції кави, щоб не погіршувати якість напою гіркими речовинами.

Використана кавова таблетка

“Правильна” кавова таблетка не має тріщин та розломів, на ній видно чіткий відбиток гвинта. Вона легко витягується з холдера і не кришиться. За своєю консистенцією така таблетка нагадує пластилін.

Дуже суха, тендітна і кавова таблетка, що крихиться, свідчить про те, що помел виявився занадто грубим.

Якщо ж помел був дрібним, використана таблетка буде безформною з надлишками води на поверхні.

Видалення відходів та догляд за кавомашиною

Після приготування кави холдер необхідно вийняти, викинути кавову таблетку в контейнер для сміття, промити внутрішню частину холдера, після чого поставити його на місце.

Холдер, група, паровий кран (капучинатор) та злив потребують обов’язкового щоденного чищення з використанням спеціальної термостійкої щітки та заглушки. Наприкінці роботи кавоварку необхідно вимикати.

Зберігання кавових зерен

Відкритий пакет кавових зерен зберігається в холодильнику, а якщо він використовується більше 3-4 днів, то в морозильнику. За один раз не варто наповнювати бункер більш ніж на одну третину.

Категорично не рекомендується залишати помел або кавові зерна в бункерах кавомолки на ніч. Залишки помелу необхідно прибрати на ніч у холодильник (у скляну банку із щільною кришкою).

Визначення якості приготовленого напою

Ідеальний еспресо визначається по пінці (крему). Пінка має бути однорідною, рівною, щільною і мати красивий золотисто-коричневий відтінок.

Якщо пінка дуже світла і нестійка, має білий відтінок, значить, помел був занадто грубим. Занадто темні креми свідчать про дрібний помел. Товщина ідеального крему еспресо повинна становити не менше 2 мм.

Протягом перших 1-2 хвилин після екстракції пінка має властивість відновлюватися при розривах (наприклад, при розмішуванні цукру ложкою).

Залежно від складу кавової суміші колір крему варіюватиметься, іноді виходить малюнок леопардової або тигрової шкіри.

Якісний еспресо має аромат свіжозмеленого зерна. Основу його смаку становить приємний баланс кислинки та гіркуватості. Визначальним є відчуття свіжості та закінченості смаку. Еспресо вважається “живим”, коли креми ще мають властивість відновлюватися (протягом 1-2 хвилин після приготування), тому подавати його потрібно дуже швидко.

Створено: 30 Березня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin