Присербувати каву – це нормально!

5 хв. на читання

Раніше я вже писала про те, як правильно дегустувати каву, щоб максимально відчути всі її якості. Сьогодні мова піде про те, як проходить професійна дегустація, тобто капінг! 

Кофе

Сьогодні капінг – це традиційна практика, яка розпочалася у 19 столітті, у США під час першої кавової хвилі. 

Ну і що, я щодня п’ю каву, то я каппер? – Скажіть ви. А я відповім: – Навіть якщо щоранку ви берете каву в новій кав’ярні, на жаль, ви не каппер, ви кавоман!

Капінг кардинально відрізняється від стандартного процесу кави. Вперше мені вдалося побачити капінг на власні очі на одному з кавових фестивалів. Тільки уявіть, як статні чоловіки в білих сорочках смачно серпають і плюються кавою. Ай, краса!

Ні, це не прояв поганих манер – це особливості капінгу! 

За фактом капінг нагадав мені олімпіаду. Ні, не ту олімпіаду, у сьомому класі, коли мені вдалося посісти 4 місце з хімії. А справжні олімпійські ігри, де ретельно визначають найкращих, які в результаті отримують медаль та загальне визнання. 

Азарт, боротьба, конкуренція та ніякого допінгу!

На старт! Каву грубого помелу засипають у чашку і визначають її аромат у сухому вигляді. Той випадок, коли можна засунути свій довгий ніс не в свою чашку і нічого не буде.

Кава у чашці

Після того, як аромат був визначений, мелену каву заливають по колу водою і дають їй настоятися до 5 хвилин. 

Під час капінгу каву дегустують особливими ложками! Така ложка має глибоке черпало із нержавіючої сталі. Цей нейтральний матеріал не виділяє додаткового смаку при взаємодії з напоєм. Ще нержавіюча сталь чудово підтримує стабільну температуру напою. У той час, поки заварюється кава, ложки поміщають у теплу воду, щоб вони мали одну температуру з кавою.

Увага! Під час заварювання кави, на її верхівці утворюється кавова “шапка” – кірка з частинок меленої кави. Для того щоб максимально вловити аромат готової кави скоринку акуратно проламують ложкою біля бортів чашки.

Кавова

Марш! Тепер нав’язливу кірку видаляють. Нарешті кава! Але повноцінно випити кави не вдасться. Напій зачерпують ложкою та “присербують”. Ні, це не вияв поганих манер. У нашому випадку легке “присербування” потрібно, щоб наситити напій киснем. Це мабуть найвідповідальніший момент, під час якого визначають те, що так цінується кава: її смак, відчуття, щільність напою, баланс смаку та післясмак.

Дегустація кави

Такий процес повторюють, коли кава трохи охолоне. З кожною хвилиною кава виявляє інші риси смаку, розкриває свою багатогранність, інший цікавий смак, а іноді й дефекти.

Завдяки капінгу можна відчути різницю між регіонами та сортами кави. Також цей процес дозволяє розвивати свої смакові рецептори та смакову пам’ять. Для цього потрібно тренувати свої навички нюху та смаків.

Ходять легенди, що професійні каппери під час дегустації можуть розпізнати сорт кави, регіон походження зерен та навіть плантацію, так би мовити, як два пальці об асфальт. 

Тепер Ви знаєте про капінг, практично все. Чому я не розповіла вам взагалі все? Нажаль це неможливо! У кожного каппера є свої секрети та фішечки, які він нізащо на світі не розповість, навіть якщо стріляти до нього очима та мило посміхатися.

PS Моя вам порада: якщо заходите, як справжній каппер, “посербати” свій чудовий напій у кав’ярні, швидше за все, Ви будете неправильно зрозумілі рештою відвідувачів, тому рекомендую практикувати капінг наодинці! Для цього вам чудово підійдуть моносорти.

Створено: 31 Березня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin