Кава Танзанії

4 хв. на читання

Мандруючи кавовим поясом планети складно пройти повз Танзанію. З уроків географії ми пам’ятаємо, що символ Танзанії – це гора Кіліманджаро та озеро Вікторія. На жаль, у школі нам не розповідали, що ця держава у Східній Африці, на березі Індійського океану славиться своєю кавою!

А я розповім, яку каву слід скуштувати!

Танзанія – це регіон де добре вживається арабіка та робуста. Остання, на сьогоднішній день, становить лише 30% і росте у регіоні Букоба. Інші 70% припадають на арабіку, її плантації розкидані різними куточками держави, переважно у північній частині.

Плантації кави

Заглянемо до історії!

До приходу європейських колонізаторів у Танзанії росли виключно дерева робусти. Місцеві жителі використовували їх для ритуалів. Кавові ягоди, разом із травами, варили кілька діб, а отримане зілля вживали для тонізування. Також племена використовували кавові зерна як валюту, а вирощування та культивування кавових ягід контролював вождь племені.

Але одного прекрасного моменту в Африку прийшли колонізатори, які змінили дерева робусти на м’якшу, до смаку, арабіку, яку швидше за все завезли з Ефіопії.

Плантації Танзанії

Примхлива арабіка чудово прижилася в місцевому кліматі, а кавовий бізнес триває по цей день. Сьогодні Танзанія потужний постачальник арабіки, а також славиться особливим сортом зерен – піберрі. 

Танзанія межує з такими кавовими гігантами, як Кенія, Уганда та Ефіопія. Місцева кава не поступається в якості сусдському, але програє в піарі.

Як і в сусідів, кава з Танзанії має характерну гостру кислинку. Але смак не ідентичний, наприклад, тому ж Кенійському. Кава вирощена на різних плантаціях, не кажучи вже про регіони, завжди матиме свій особливий характер. Місцева арабіка має яскраву кислотність та насичений аромат. 

Краще один раз спробувати, ніж сто разів почути, але перш ніж пробувати давайте розберемося, що таке танзанська кава. Перше, про що хочу розповісти – це моносторта арабіки!

Гора Кіліманджаро, від однієї її назви захоплює дух. Її верхня точка сягає 6 тисяч метрів над рівнем моря. Вулканічний ґрунт, велика кількість опадів та м’який клімат – це оптимальні умови, які дозволяють вирощувати якісні боби, без застосування шкідливих хімічних добрив. Це сприяє розвитку невеликих сімейних плантацій. Напій із місцевих зерен виходить дуже ароматний, з помірною кислотністю. За це моносорт Кіліманджаро називають одним із найкращих в Африці.

Кава з танзанії

Хочу сказати кілька слів про технологію вирощування кави в Танзанії. Фермери використовують класичні прийоми вирощування, часто на плантаціях висаджують бананові дерева, які своїм потужним листям захищають кавові дерева від палючого сонця.

Справжня особливість у світі кави – це пібері. Назва говорить сама за себе, у дослівному перекладі “peaberry” означає горохова ягода. Справді з виду це зернятко більше нагадує горошину. Це явище можна пояснити так: зазвичай зерно складається з двох частин, але іноді розвивається лише одна частина – це і є пібері. Такі зерна дуже цінуються, а впізнати їх і купити дешево каву в зернах можна за допомогою маркування PB.

Також цінність пібері полягає в тому, що не можна просто так виростити його, це завжди як лотерея. Урожай пібері складає приблизно 5-7% з усього врожаю. Можемо зробити висновок, що ця кава цінується насамперед за рідкість.

Створено: 31 Березня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin