Чому пібері на 15% дорожчий за арабіку з цього ж дерева?

3 хв. на читання

Ми вже писали про те, що кава – це ягода, а тепер поговоримо про каву, як горох! Це справжня загадка у світі кави, мова про пібері. Одні називають ці зерна дефективними, а інші звеличують, і називають найкращими. Давайте розберемося!

Близько 5% усіх кавових зерен з урожаю зазнають такої мутації.

Плоди пібері

Дослівно peaberry це горохова ягода. Якщо взяти таке зернятко і покрутити його в руці, воно справді більше нагадує горошину, ніж кавове зерно.

Коли я тільки почала захоплюватися кавою, і тільки вчилася розбиратися між арабікою та робустою, то зерна пібері відносила до робусти. Зараз я розумію, як помилялася. Справді зовні пібері, таке ж кругле і опукле, як зерно робусти, але з одним нюансом воно не має другої половинки.

Як росте піберрі

Чому це відбувається? Анатомія пібері

Коли дозріває кавова ягода, у ній розвивається дві половинки зернятка, обидва насичуються ефірними оліями та іншими речовинами. А коли в системі відбувається збій, наприклад, через нерівномірне напилення рослини, розвиватися лише одна частина зерна – це і є пібері. Всі сили та корисні речовини прямують у розвиток однієї половинки.

Єдина дитина в сім’ї, їй не потрібно ділитися з кимось, їй дістається краще.” Ця фраза чудово описує пібері!

Такі зерна дуже цінуються, а впізнати їх можна за допомогою маркування «PB».

Щодо смаку такої кави, то думки розділилися. Шанувальники піберрі відзначають, що смак кави зварений з цих зерен більш солодкий і насичений. Скептики стверджують, що не бачать жодної різниці у смаку. Я вважаю, що в першу чергу це залежить від клімату та ґрунту регіону, де збирають ягоди.

Кава у чашці

До речі, варто відзначити, що Танзанія славиться своєю кавою. Саме в цьому африканському регіоні відсоток пібері сягає максимуму. Ніхто точно не знає чому це відбувається, але здогад такий: країна бідна і практично не використовує добрива при вирощуванні кави, це впливає не лише на кількість врожаю, а й на кавові ягоди.

Для плантаторів пібері – це лотерея. До речі, у Танзанії “особливі” зерна становлять близько 10% всього врожаю. А їхня вартість на 15% відсотків вища, ніж наприклад арабіка з тієї ж плантації.

На питання Пити чи не пити пібері, я рекомендую пити! Як кажуть, краще один раз спробувати, ніж сто разів почути!

Створено: 31 Березня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin