Як правильно збити молоко для капучино?

4 хв. на читання

Капучино – італійський напій, який складається з кавової піни (іт. Крему), молочної піни (іт. Фоам), молока та кави Еспресо. Справжній, правильний Капучино, повинен бути з дуже пишною піною, щільною консистенцією, так, щоб якщо чайною ложечкою захопити пінку і перевернути, то піна практично не стікатиме з поверхні приладу.

Капучино

Тим, хто любить молочні напої, і використовує кавоварку для їх приготування, рекомендуємо навчитися правильно збивати молоко в піну. В ідеалі, Капучино має бути густим із щільним шаром молочної кавової піни. З якої можна створювати різні малюнки у вигляді розетки, серця чи тюльпана. Це називається Латте-Арт, кавове мистецтво, яке народилося в Італії.

І так як правильно збити молоко?

Найкраще збивається холодне молоко, чим холодніше, тим ефективнішим і швидшим буде процес. Збивати потрібно за допомогою трубки подачі пари. Загалом ця робота ділиться на два етапи:

  1. Спінювання молока.
  2. Підігрів пором та створення необхідної консистенції.

Розігрійте кавоварку, протягом 20-ти хвилин. Перевірте парову трубку. Збивати краще в пітчері – це спеціальна ємність із металу. Бувають парові трубки з кількома соплами та одним соплом. Отже, у першому випадку збивання буде швидшим. Але в цілому, орієнтуйтеся на можливості вашої кавомашини.

Налийте в пітчер молоко, зануріть трубку пари ближче до стінки ємності під кутом 45 градусів. Вам має бути зручно обертати пітчером під час збивання. І пам’ятайте, що добре збите в піну молоко, вдвічі збільшується в об’ємі. Тому збивайте лише невелику частину молока.

Кінець сопла трубки має бути занурений у молоко на глибину 1 см, не більше. Потрібно, щоб при збиванні він знаходився на межі повітря та рідини, щоб підтягувати повітря в піну. Це важливо. Якщо ви занурите трубку глибоко в молоко і почнете збивати, ви не зможете зробити гарну піну.

Тримайте глечик з молоком просто за стінку або за дно, щоб відчувати температуру нагрівання рідини. Дуже важливо, щоб молоко не перегрілося. За цим можна стежити за допомогою рівномірного звуку капучинатора, що видається.

Як тільки ви відчуєте теплу стінку ємності глека, значить молоко вже нагрілося і можна перейти до наступного етапу. Оптимальна температура підігріву має бути 65-70 градусів.

Найвідповідальніший етап – потрібно перемішати вбите молоко в пітчері, обертальними рухами, до отримання однорідної пінної густої маси. Це робиться руками. Після цього буде видно готовий результат. Добре збита піна повинна мати вершковий солодкуватий смак.

Смачний капучино

Тепер у готовий Еспресо вливайте спінене молоко, можна спробувати у вигляді візерунків, щоб на поверхні вийшов малюнок, а можна просто влити, не поспішаючи. Готовий напій Капучино повинен вийти натуральний, насичений, що має приємний смак навіть без цукру. За бажанням можна додати спеції та цукор.

Створено: 30 Березня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin