Кава ягода, а не какао

Зміст: Розкрити
4 хв. на читання

Ароматна кава, що бадьорить. Можна підібрати ще десятки синонімів, але суть не змінюється. Ми любимо каву і хочемо знати про неї все!

У цій статті ми розберемося, як росте кавове дерево і які ягоди воно дає.

Для початку поговоримо про типи кави! Найпоширеніші це арабіка та робуста. Вони відрізняються всім, починаючи від умов виростання, закінчуючи смаком. Арабіка більш вибаглива рослина, її боби дарують м’якість напою. Робуста менш вибаглива рослина, а за смаком напій виходить міцнішим.

Кава це ягода

Ще існує пібері, але це трохи інша історія, дізнатися про яку більше можна тут. Факт залишається фактом кава – це справжнісінька ягода, давайте розберемося як вона росте!

Як росте кава

Кавові боби збирають із дерев, висота яких залежно від сорту сягає до 15 метрів у диких умовах. На плантаціях дерева обрізають для зручності збирання врожаю.

Але для того, щоб зернятко стало повноцінним деревом, минає кілька років. Через 10 тижнів після висадки зерна в землю виростає невеликий кущ, коли він досягає 40 см, його висаджують на плантацію. Перші плоди дерево дає на 4-й рік і з кожним роком урожай зростає. Свого піку дерево досягає в 15 років, після чого врожайність йде на спад, саме дерево “живе” до 60 років.

Як росте кава

Кожне дерево вкрите великими гронами, з різнобарвними ягодами від світло-зелених до насичено червоних. На рік одне дерево дає до 3 кг кавових зерен. У світі налічують близько 6 млрд. кавових дерев, які займають близько 4,5 млн. га.

Якщо ви захочете виростити кавове дерево, у себе на дачі, воно проросте, але навряд чи дасть урожай. Справа в тому, що кава росте на плантаціях у так званому кавовому поясі – тропічні райони Африки, Азії та Америки. Часто на кавових плантаціях у шаховому порядку висаджують пальми чи еритрини, щоб захищати дерева від палючого сонця та інших кліматичних забаганок. 

До речі, кавові боби з високогірних районів особливо цінуються серед кавоманів.

Арифметика проста: чим вище плантація, тим повільніше відбувається дозрівання боба.

Він встигає “насититися” ефірними оліями та іншими корисними елементами. Відповідно у спекотних районах плід дозріває швидше. Порівнювати високогірну та рівнинну каву – це як порівняти страву французьку кухні та їжу з фаст-фуду. Тому якщо ви хочете чогось особливого, зверніть увагу на високогірні сорти.

Кава

Хто придумав варити з кави чай

Як ми вже з’ясували кава – це ягода.

У ягодах цінується м’якоть, а кісточки прийнято викидати. Колись усе так і було, з кавових ягід знімали шкірку та варили з неї “кавовий” чай, а зернятко викидали. Але пізніше підприємливі плантатори вирішили влаштувати, що називається безвідходне виробництво і продавати кавові “кісточки” купцям, класична історія про вершки та коріння.

Інша легенда розповідає про те, що такий кавовий чай пили раби, які працювали на плантаціях та не могли дозволити собі купувати каву, тому вони заварювали лушпиння, а якісні зерна йшли на експорт. Моя улюблена легенда про пастуха Калді.

Створено: 31 Березня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin