Кава та спорт - плюси та мінуси поєднання

Гаряча кава, що заряджає енергією, як її можна не любити? А чи знаєте ви, що насправді кава не тільки смачна, а й корисна? Одним із аспектів того, як кава позитивно впливає на здоров’я, є його ефект на організм під час тренувань.

Одна з основних функцій кави полягає в тому, що вона підвищує концентрацію. Це дуже зручно для покращення продуктивності при виконанні фізичних вправ і дозволяє вам енергійно займатися спортом з меншою кількістю болю та втоми.

Кава та спорт

Кава спалює жир

Як? Кава допомагає вам спалювати більше жиру? Так, і це може бути просто однією з найбільших переваг чашки кави.

Коли чашку випивають перед тренуванням, це призводить до того, що жирові клітини будуть використовуватись замість глікогену. Кава підвищує рівень метаболізму, тому ви спалюєте більше калорій, і це може допомогти організму спалювати саме жир, а не глюкозу для отримання енергії.

Тому, якщо м’язи використовують жир замість палива, ви можете попрощатися зі складками на животі.

Велика кількість кофеїну в каві також збільшує ваш метаболізм, що змушує вас спалювати набагато більше калорій протягом дня. Підвищений метаболізм допомагає мати можливість споживати більше калорій і залишатися у формі. Це не означає, що ви можете їсти скільки завгодно, тому що багато п’єте каву. Але раз на тиждень можна себе побалувати смачненьким і це не вплине на ваші результати через високий метаболізм і механізм спалювання жиру.

Збільшення продуктивності

Кава перед тренуванням дуже впливає на вашу продуктивність.

Кофеїн є стимулятором, який впливає на центральну нервову систему, розум та серце; все це відіграє життєво важливу роль, допомагаючи вашому розуму та тілу сильніше рухатися під час тренування.

Це також збільшує виділення гормонів хорошого самопочуття, таких як дофамін; вони покращують настрій, що допоможе по-справжньому насолодитися тренуванням.

Кофеїн прискорює період відновлення та знижує м’язовий біль.

Згідно з дослідженнями, кава може допомогти визволити людський гормон росту.

Кава у спорті

Це життєво важливий гормон для зростання та підтримки м’язів. Втрата м’язів може спричинити ефект старіння, а також зниження тонусу в організмі та уповільнення спалювання жиру. Тому, підтримуючи м’язи, ви допомагатимете компенсувати вікову м’язову атрофію і підтримуватимете молодшу м’язову тканину.

Коли краще пити каву?

Якщо ви тренуєтеся вранці, то чудово, випийте свою каву за 30 хвилин до тренування для досягнення найкращих результатів. Кофеїн всмоктується в організм протягом 15–45 хвилин і досягає максимуму стимулюючого ефекту між 30 і 75 хвилинами, але часто всмоктується швидше натщесерце.

Якщо ви тренуєтеся вдень чи ввечері, потрібно бути обережнішими. Адже кофеїн може залишатися в організмі до 6 годин після вживання, але впливає на всіх по-різному. Тому спочатку спробуйте всього півчашки перед тренуванням і подивіться, як ви почуватиметеся.

Яку каву краще пити?

Різні види кави містять різні рівні кофеїну. Темна смажена кава має тенденцію містити менше кофеїну, а світло обсмажена кава – більше. Отже, спробуйте для початку кави з темним обсмажуванням і подивіться результат, якщо ви відчуваєте, що можете піти на більше, переходьте на світлу прожарку.

Але не варто забувати, що кава безпосередньо діє на ЦНС хвилюючим ефектом і змушує ваші нервові клітини бути активнішими, то від збільшених доз кофеїну вони просто втомлюються. Також слід уважно стежити за водним балансом. Кава уповільнює поглинання рідини з кишечника, що призводить до зневоднення організму та можливих розладів ШКТ. Тому під час тренування обов’язково пити воду.

Створено: 30 Березня 2023
Вас може зацікавити
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin