Ідеальна температура молока для капучино?

Капучино входить до п’ятірки найпопулярніших кавових напоїв світу. Він складається на 1/3 еспресо, 1/3 гарячого молока і 1/3 молочної піни. Стандартною порцією капучино вважається 150-180 мл. Готується він досить легко – спінене молоко вливається в еспресо. Молочна піна на вершині напою діє як ізолятор та допомагає зберегти високу температуру довше.

Приготування капучино

Якщо ви фанат кави, то хоча б раз ви були незадоволені замовленим капучино, яке або занадто гаряче, або його подали ледве теплим. Можливо, ви помічали, що піна в напої руйнується дуже швидко і кінцю пиття її вже майже немає. Все це пов’язано з неправильно підібраною температурою молока.

SCA (Асоціація спешіалті кави – The Specialty Coffee Association) рекомендує нагрівати молоко до 55–65°C з максимальною температурою 70° та мінімумом 50°C. Це припущення підтверджується дослідженнями хімії нагрівання молока.

Піна з знежиреним молоком найбільш стійка при 45 ° C, молочний жир шкідливо впливає на утворення піни та стабільність незбираного молока, особливо в діапазоні 15-45 ° C. Це вказує на те, що оброблена UHT цільна молочна піна найбільш стійка при температурі 65 ° C.

Молоко у капучино

Але що станеться, якщо ви нагрієте молоко занадто сильно або спробуєте спінити його, коли воно занадто холодне?

Прохолодне молоко

Коли молоко спінюється при температурі 30–40 ° C, воно нестабільне. Це означає, що піна буде тонкою, і ви побачите, як бульбашки повітря різних розмірів зливаються воєдино.

У цьому діапазоні низьких температур сироваткові білки тільки почали денатурувати, а жири є сумішшю рідини і твердої речовини.

Перегріте молоко

Перегріте молоко втрачає свій смак, перестає бути солодким, стає паленим та кислуватим.

Напій занадто гарячий і його просто неможливо пити. Молоко також може розвинути сірчистий запах та смак при тривалій термообробці, що знову ж таки погіршує смак вашої кави.

Ідеальна температура молока для капучино

При рекомендованій температурі 55–65 °C всі жири в молоці плавляться в рідкій формі і не руйнують піну.

Спосіб, яким бариста користуються для контролю температури капучино, передбачає деякий розкид. Як правило, термометр використовують тільки при навчанні, надалі досвідчений барист контролює температуру капучино долонею, притиснутою до стінки пітчера в процесі нагрівання.

Створено: 30 Березня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin