Як краще помолоти каву?

5 хв. на читання

Смак кави значною мірою залежить від рівня помелу. Ступінь обсмажування та сорт природно відіграє головну роль, але ступінь помелу не менш важлива, вона впливає на смакові якості напою. Кожен каволюб знає, що зерна краще молоти прямо перед приготуванням, тоді кава буде більш насиченою та ароматною.

Якщо помолоти каву дрібно, вона вийде з яскраво вираженою гіркуватістю, а також дуже дрібний помел може засмічити кавоварку і кавомолку. Якщо помел великий, це також не дуже добре, тому що кава не буде достатньо насиченою. Найбільш оптимальний це середній помел. Таку каву можна заварити і в кавомашині і в турці, вона буде однаково ароматна і смачна.

Є кілька основних видів помелу:

  • Велика кава. Кава, подрібнена таким способом, найкраще підійде для заварювання в пуровері, а також у кавоварках, де є конусоподібний фільтр. Частинки мелених зерен при цьому мають розмір 0,7 мм. Час заварювання напою приблизно 3-5 хвилин. Час помелу у кавомолці займає до 8-10 секунд.
  • Кава середнього помелу. Найкращий вид. Підходить для заварювання в кавомашинах еспресо. А також можна готувати напій різними альтернативними методами, це Френчпрес, Сифон, Пуровер, Аеропрес і т.д. Час приготування займає 4-8 хвилин. Середній помел це найбільш оптимальний спосіб перемелювання зерен. Кавовий порошок, що утворюється в результаті, підійде під будь-яку кавоварку або кавомашину.
  • Дрібний помел. В результаті такого помелу виходить кавова маса з найдрібнішими частинками. Така кава заварюється дуже швидко від 1 до 3-х хвилин. Для дрібного помелу потрібно більше часу, приблизно від 10-ти до 15-ти секунд. Напій виходить з яскраво вираженою гіркуватістю, іноді з кислуватим присмаком. Але це залежить від сорту Арабіки. Кожен сорт кави має індивідуальні якості. Якщо змолоти дрібно, наприклад, кілька сортів гарної кави, потім змішати їх, то ви отримаєте просто чудовий напій, що пахне, максимально насичений і ароматний. Однак такі експерименти слід робити обережно, попередньо отримавши консультацію професіонала.
  • Тонкий ступінь помелу (порошкоподібна маса). Щоб максимально подрібнити кавові зерна потрібно приблизно 20 секунд. Це буде ідеально для приготування еспресо. А також такий помел чудово підходить для заварювання кави за східними рецептами, з використанням джезви (турки). Можна готувати в Сифоні або Аеропресі, у простих кавоварках гейзерного типу, у краплинних та ріжкових кавоварках. Час, необхідний для екстракції напою, приблизно 20-30 секунд, залежно від виду приготування. Дрібний помел, який перетворює зерна на порошок, дуже популярний у східних країнах. Там використовують тільки таку каву для заварювання густого пряного напою з глибоким міцним смаком і довготривалим сильним ароматом.

Як же все-таки правильно помолоти каву? У цьому думки кавових фахівців різняться. Одні стверджують, що дрібно молоти не слід, оскільки це може засмічити кавомолку та кавоварку. Інші радять подрібнювати зерна якомога більше, для хорошої насиченості напою. Так, безумовно, чим тонше змолоти зерна, тим більше смакових якостей вони можуть розкрити. Але цей момент залежить від особистих побажань. Спочатку потрібно визначитися який напій ви бажаєте пити (густий і міцний або м’якіший зі свіжим купажем та делікатним смаком)

Мелена кава

На Сході існує і така думка, що якість кави залежить ще й від вологості повітря. Це дуже цікавий факт, але в такі тонкощі краще не заглиблюватись. Все ж таки, більшою мірою смак кави визначає якість самих зерен, якість кавомолки та кавомашини.

Зберігати мелену каву потрібно в хорошому герметичному посуді, щоб повітря не змогло проникати між частинками. Кава дуже дрібного млива зберігається довше, тому що дрібна порошкоподібна маса виходить дуже щільною і проникнення повітря неможливе, тому порошок не окислюється. Кава більшого та середнього помелу потребує ретельного зберігання та гарної герметизації упаковки. В ідеалі ж краще молоти каву перед приготуванням. Тоді готовий напій буде свіжим, дуже ароматним, з яскравим пряним глибоким смаком. Престижні кав’ярні у всьому світі готують каву тільки зі свіжомелених зерен і це дуже правильно.

Мелена кава

Ну що ж, дорогі друзі, ми будемо дуже раді, якщо наші поради допоможуть вам купити каву в зернах в інтернет-магазині. Головне пам’ятати, що ідеальний смак напою створюють кілька важливих факторів – це, перш за все, сорт кавових зерен, якісне кавове обладнання для заварювання кави, рівень помелу і, звичайно ж, ваш чудовий настрій, з яким ви готуєте цей божественний напій.

Приємного кавування!

Створено: 30 Березня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin