В'єтнамська кава - особливості заварювання

4 хв. на читання

В’єтнамська кава – це особливий і незвичайний напій. Чи варто дивуватися, адже у В’єтнамі каву не заварюють взагалі. Її готують спеціальним способом.

Існує безліч різних способів заварювання кави. У кожній країні є свої переваги та особливі кавові рецепти. Однією з таких країн є В’єтнам. Якщо Ви відвідуєте В’єтнам, просто обов’язково потрібно скуштувати в’єтнамську каву, спосіб приготування якої є дуже незвичайним для європейця. В’єтнам є другим експортером кави у світі після Бразилії. Там його вирощують у великих кількостях.

В'єтнамська кава

Каву у В’єтнамі ніколи не заварюють у турці (джезві). А тим більше не використовують автоматичні кавоварики. В’єтнамську каву засипають у спеціальну ємність – це кавовий фільтр, а потім заливають окропом. Фільтр поміщають зверху на чашку або склянку і кава повільно протікає в чашку. Вода, яка проходить через кавовий фільтр, надходить у чашку вже у вигляді готового напою. Ось такий простий і незвичайний спосіб приготування. Хороший якісний фільтр коштує від 15000 до 20000 донгів. В’єтнамці п’ють каву не квапливо. Вони насолоджуються напоєм, це справжня кавова церемонія.

Вартість чашки в’єтнамської кави різноманітна, залежить від якості приготування. Наприклад ресторанна ціна – це 15 000 донгів, ціна фастфуду або кафе на відкритому повітрі від 8 000 до 10 000 донгів. Але взагалі, 8 000 донгів, це середня нормальна ціна, яка є майже однаковою, у співвідношенні, наприклад з Бразилією або Малайзією. Там вартість аналогічна в перекладі на курс місцевої валюти.

Кавовий фільтр – найголовніший інструмент для приготування в’єтнамської кави

Фільтр для кави, це дуже важлива деталь. Зовсім не те, що ми звикли представляти під цією назвою. Що ж це таке? Пристрій для заварювання називає “coffee filter”, в’єтнамською це звучить як “Phin ca fe”. У В’єтнамі його роблять із металу, це може бути нержавіюча сталь або срібло. Відповідно, вартість кава-фільтра залежатиме від матеріалу виготовлення.

Процес приготування та подачі кави в ресторані такий – спочатку приносять каву-фільтр з капаючим напоєм, потім Вам можуть подати зелений чай і окріп в термосі. Це для того, щоб під час очікування, ви могли попити чай і послухати спів птахів. Коли напій накопичиться в чашці, фільтр можна прибрати, потім розбавити кавою окропом і пити. Можна і не розбавляти, це на власний розсуд.

У В’єтнамі роблять каву тільки великого помелу, це дуже відрізняється від європейських способів помелу. Крупно змелену каву заварювати в турці не рекомендується, хоча деякі мандрівники намагаються це робити… результат не дуже добрий. Кава не матиме насичений смак. В’єтнамці ніколи не заварюють каву і вважають свій національний спосіб приготування найкращим!

Кава з В'єтнаму

В’єтнамці не готують каву з коньяком або з лимоном, їм також не знайомий всесвітньо улюблений Еспресо, вони його просто не роблять. Вони можуть додавати в каву молоко, згущене молоко або вершки. Цукор можна класти за бажанням. Дуже люблять додавати переважно згущене молоко, кава може бути чорна або біла в залежності від цієї добавки. Найкращий фільтр для кави, це фільтр, зроблений зі срібла. Смак напою теж дещо змінюється у срібному фільтрі, стає натуральнішим та гострішим. Але в недорогих вуличних кафе використовують навіть пластикові аналоги. Отже, вибір залежить тільки від особистих переваг замовника.

Загалом спосіб заварювання кави в південних і азіатських країнах дуже відрізняється від північних країн. Можливо через те, що різний клімат і відчуття сприйняття життя зовсім інше. Але всім мандрівникам, які збираються відвідати В’єтнам, неодмінно варто спробувати цей приємний екзотичний напій – в’єтнамську каву.

Інтернет магазин “COFFEEOK” має у своєму асортименті найкращу каву, яка вирощується в різних країнах та континентах, а також і у В’єтнамі. Це зернова та мелена кава від відомих світових брендів.

Ви зможете вибрати улюблену каву, яка буде дарувати вам хвилини задоволення та насолоди на протязі всього дня!

Створено: 30 Березня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin