В Україні, як і в інших країнах, більшість людей віддають перевагу з ранку чи вдень чашечці ароматної кави. І це не дивно, адже кава не лише дарує не лише насичений смак та аромат, а й заряджає бадьорістю та гарним настроєм на цілий день. Але вибрати часом, яка кава краще, складно. Виробники з різних куточків світу пропонують безліч варіантів, проте не всі з них варті уваги. У статті поділимося з вами популярними брендами, а також надамо рейтинг марок кави в Україні, дамо поради, на що звертати увагу при купівлі хорошої кави.
Якщо ви не вибрали найкращі марки кави, що відповідають вашим індивідуальним уподобанням, тоді варто оцінити топ кави. При складанні рейтингу враховувалися такі критерії:
- публічні відгуки покупців про кавовий продукт;
- доступність кави;
- хороше співвідношення ціни та якості.
Бажаючим долучитися до справжньої бразильської, колумбійської, кенійської та інших сортів кави рекомендуємо вивчити рейтинг найкращих марок кави та визначити для себе свою «ідеальну».
Рейтинг марок кави в Україні
10. Kimbo
Популярний бренд із Італії. При виробництві неаполітанської кави застосовується технологія обсмажування гарячим повітрям, що забезпечує рівномірне обсмажування кавових зерен гарячим повітрям. Пропонує високоякісну продукцію з арабіки, різних видів та ступенів обсмажування.
Плюси:
- терпкість, ніжність та надзвичайний аромат;
- кава досить поширена;
- оптимальна ціна на хорошу зернову каву.
Мінуси:
Ціна вища за середню по українському ринку.
9. MELITTA
Німецька компанія Мелітта, яка розпочала свій шлях ще далекого 1908 року, використовує фірмові технології у створенні кавової композиції, що дозволяє їй пропонувати унікальні купажі, традиційні варіанти, а також бленди екзотичної арабіки середнього та легкого ступеня обсмажування для справжніх гурманів.
Плюси:
- унікальність кожної кавової колекції;
- стійкий аромат та бархатиста пінка;
- продукт можна легко знайти у інтернет-магазині.
Мінуси:
Покупці відзначають у відгуках, що ціна на деякі купажі трохи вища за середню.
8. BlaserCafe
В асортименті швейцарського виробника BlaserCafe є як кавові бленди, так і престижні моносорти. Кавові букети включають до 12 сортів кави, а завдяки ретельно підібраним поєднанням експертами компанії, кожен купаж відрізняється вишуканістю та неповторністю. У колекціях є букети різного ступеня обсмажування, а також продукти без кофеїну.
Плюси:
- добірні моносорти, промита арабіка;
- є упакування по 1 кг, що дуже вигідно;
- герметична упаковка із вбудованим одностороннім клапаном.
Мінуси:
Виразна гіркуватість в деяких блендах, хоча обсмажування середнього ступеня.
7. Starbucks
Американська марка Старбакс протягом багатьох років приділяє велику увагу якості продукції, відбираючи для створення блендів лише найкращі кавові зерна у всій Латинській Америці. Делікатне обсмажування зерна, із середнім ступенем обробки, робить каву ідеально збалансованою та насиченою.
Плюси:
- кава має тонкий аромат какао та горіхів властивий плодам з Латинської Америки;
- контроль якості у кожному купажі;
- стильна та практична упаковка.
Мінуси:
Висока ціна на деякі бленди цього виробника.
6. Movenpick
Багатогранна продукція, кожна суміш створюється з різних сортів арабіки, яка вирощується лише у гірських районах. Це дозволяє гарантувати насичений смак, неперевершений аромат та оксамитову пінку золотистого кольору.
Плюси:
- німецька неперевершена якість;
- інтенсивний аромат, при цьому м’який, з легкою гіркуватістю;
- упаковка має оригінальний клапан дегазації.
Мінуси:
На пачці не вказується точний регіон вирощування арабіки.
5. Dallmayr
Продукція бренду Dallmayr випускається з орієнтиром на справжніх цінителів, яким не важлива висока вартість товару, тому що в асортиментних лінійках в основному мелена і зернова кава, і мала частина розчинної або в капсулах.
Плюси:
- багатий асортимент на будь-який смак та гаманець;
- підходить для заварювання в кавомашині, турці, краплинній кавоварці;
- не складно знайти в магазинах, оскільки популярний.
Мінуси:
Ціна трохи висока на деякі бленди.
4. Julius Meinl
Одна з найвідоміших на весь світ — компанія Julius Meinl пропонує покупцям величезний вибір кави у вигляді сумішей для сніданку, професійних, преміальних лінійок для приготування еспресів у кавомашині, а також різноманітні моносорти, капсули на будь-який смак. Кавова продукція упаковується в м’які пачки 250, 500, 1000 грам, тверді по 200 гр та 3 кг, а також капсули 10, 20 та більше штук.
Плюси:
- кава з різним ступенем обсмажування: світлим, середнім та темним;
- відмінні моносорти та бленди, найвищої якості;
- доступна ціна.
Мінуси:
Як зазначають покупці у відгуках, багатьом не підходить ступінь виразності гіркоти.
3. 3. Fineberry
Українська компанія Файнбері спеціалізується на моносортах арабіки відмінної якості. Кава свіжого обсмажування не зберігається багато місяців на складі, а перші тижні після обробки відправляється клієнту. Це гарантує бездоганний смак та неперевершений аромат кожного продукту.
Плюси:
- кава завжди виключно свіжого обсмажування і не зберігається довго на складі;
- тонкі смакові нотки какао та горіхові відтінки;
- хороше співвідношення ціни та якості.
Мінуси:
Незважаючи на прекрасний смак, для багатьох ціна все-таки вища за середню.
2. Illy
Відомий багатьом українським кавоманам італійський бренд, що вже понад 70 років на ринку. Виробник пропонує каву середнього та темного обсмажування. Продукція упаковується в металеві банки зі зручною кришкою та герметичні пачки.
Плюси:
- для блендів використовується 9 сортів преміальної арабіки з Південної та Центральної Америки та Африки;
- ексклюзивна технологія відбору зерна – спектральний аналіз;
- вишукана, шляхетна палітра смаків та ароматів.
Мінуси:
Висока ціна.
1. Lavazza
Велика та популярна компанія у всьому світі. Асортиментна колекція дійсно велика та підходить як для професійного використання, так і для дому. М’який, трохи кислуватий присмак із відтінками фруктів, шоколаду, прянощів — те, що привертає увагу споживачів.
Плюси:
- італійське обсмажування, профіль якого близький до смаків більшості українців;
- контроль бездоганної якості у кожній пачці;
- кава широко поширена та доступна ціна.
Мінуси:
Недоліків у бренду немає, може бути тільки ціна на деякі купажі трохи вища за середню.
Захотілося скуштувати кращу зернову каву для турки чи кавоварки, а можливо на френч-пресі? Тоді пропонуємо ознайомитися зі складеним нами рейтингом найкращої кави.
Топ-10 марок найкращої та відомої кави за версією Coffeeok
У рейтингу найкраща кава марки з найбільшим попитом розташувалися так:
- Lavazza.
- Illy.
- Fineberry.
- Julius Meinl.
- Dallmayr.
- Movenpick.
- Starbucks.
- BlaserCafe.
- MELITTA.
- Kimbo.
Добірка даного рейтингу формувалася на основі наших рекомендацій та популярності серед покупців Coffeeok.
Як вибрати гідну каву?
На які критерії звертати увагу при купівлі кави? Який сорт найсмачніший і входить до топу? Відповісти однозначно на ці питання неможливо, оскільки смакові та ароматичні якості готового продукту визначаються умовами вирощування, способом відбору, обробкою зерен, приготуванням та зберіганням. Вибирайте каву відповідно до ваших уподобань і бажань.
Ключові критерії хорошої кави: на що варто звернути увагу
Вибираючи між величезною різноманітністю кавових сумішей, сортами арабіки та робусти, ми хочемо трохи заглибитись у критерії вибору:
- регіон зростання;
- обробка кавових ягід;
- ступінь обсмажування;
- приготування напою та зберігання.
Місцевість вирощування кави
Аромат кави з різних регіонів суттєво відрізняється. Зібрані плоди в Африці мають запах цитрусових, в Латинській Америці – спеціями, какао, в азійському зерні є землісті нотки. Крім цього, смак може змінюватися через ґрунт, в якому ростуть дерева.
Обробка
Після дозрівання кавових вишень їх збирають та обробляють. Застосовують такі способи обробки сировини: сухий, вологий, напіввологий. Використовуваний спосіб визначає ту саму кислинку, яка відчувається в напої. При вологому методі кава ферментується і набуває кислинки. При сухому висушують на сонці. Що менше води використовується, то менше напій кислить.
Ступінь обсмажування
Виробники обсмажують зерна до світлого ступеня, щоб зберегти об’єм або темного обсмажування – для повного розкриття аромату. Чим темніше обсмажування, тим більш насичена кава.
Способи приготування та зберігання
При заварюванні кави важливо пам’ятати про головні речі, що впливають на смак: оптимальні пропорції, помел, якість вода та свіжість. Ідеальні співвідношення можуть бути у кожного «свої». Проте фахівці рекомендують використовувати 10 г кави на 100 мл води.
Помел вибирають залежно від того, як хочеться приготувати напій. Тривала взаємодія зерна з водою потребує більшого помелу. Так, для турки беріть найдрібніший, а для френч-преса підійде великий. Вода повинна бути обов’язково свіжою та оптимальної температури (97 градусів). Звичайно ж, кава має бути свіжою.
Якщо ви відкрили пачку, зберігайте не більше 7 днів, а мелений варіант кави не більше доби. Інакше ефірні олії випаровуватимуться, а зерна втратять смак.
Підведемо підсумок
Тепер ви знаєте, що те саме зерно, яке закуповують різні виробники, може відрізнятися за смаком. Вивчіть наш рейтинг, почитайте відгуки на сайті, і вам вдасться купити смачну каву для кавомашини, турки, кавоварки.
Щоб по-справжньому розумітися на ній — експериментуйте. Не бійтеся куштувати, вона своїм смаком найчесніше розповість про свої характеристики. А в нашому інтернет-магазині Coffeeok ви можете купити найкращу італійську каву в зернах, яка потрапила в топ, бразильську, в’єтнамську та інші види з доставкою по Україні.