Найкраща австрійська кава: вибираємо напій, заради якого їдуть у Відень

Австрія – країна з дуже багатою, багатовіковою культурою приготування та споживання кави. Австрійська кава є поєднанням традицій, якості та унікального стилю, що робить її популярною і привабливою для кавових гурманів. В Австрії популярні класичні кавові напої – Меланж (Melange) – поєднання еспресо з молоком та молочною пінкою, та Фраппе (Franziskaner) – еспресо зі збитими вершками. Австрійські кавові компанії надають великого значення якості кави. Вони звертають увагу на походження зерен, обсмажування та приготування, щоб забезпечити насичений смак та аромат кави. Не складно здогадатися, що в країні, де з такою увагою ставляться до кави, її випускають у величезних кількостях. Тому нам довелося добре попрацювати, щоб з усього розмаїття вибрати найкращу австрійську каву і скласти її ТОП.

При складанні рейтингу враховувалися такі критерії:

  • якість;
  • смакові властивості;
  • ціна та доступність;
  • повнота інформації;
  • популярність.

Розподіл місць у ТОПі формувався на основі відгуків покупців та оцінок професійних експертів. Перейдемо до результатів дослідження ринку австрійської кави, доступної в Україні.

Рейтинг австрійської кави в Україні

Щоб скласти ТОП австрійської кави в Україні нам довелося проаналізувати сотні відгуків і провести десятки інтерв’ю. Наводимо наш варіант, яка австрійська кава краща, у порядку зростання позицій – з п’ятого до першого місця.

5. Кава ALVORADA Wiener Kaffee Classic мелена 500 г

Відкриває рейтинг австрійської кави в Україні дуже цікавий продукт, який поєднує у собі багатовікові традиції справжньої віденської кави та оригінальні нотки на палітрі смаків. На п’яте місце рейтингу ми помістили її, тому що виробник не дає інформацію про склад купажу. Це суміш арабіки та робусти, але з якого регіону та в яких пропорціях – невідомо. Темне обсмажування надає готовому напою легку гіркуватість, доповнену активним післясмаком з насиченими нотками прянощів. Аромат дуже інтенсивний, він обволікає все довкола, коли ви заварюєте або п’єте свій еспресо. Бонусні бали від користувачів цей бренд отримує за доступність – його вартість є дуже демократичною.

4. Кава ALVORADA Wiener Kaffee у зернах 1000 г

Недорогою за ціною, за якістю та характеристиками цю каву все ж таки варто віднести до середнього або навіть преміального сегменту. Її створюють з купажу арабіки та робусти (80/20%) середнього обсмажування. У процесі обсмажування розкриваються глибинні ноти аромату та смаку. Однак рецептура зупиняє його точно в той момент, коли оксиди вже утворилися під впливом температури, але не встигли зруйнуватися. Завдяки цьому напій має приємну освіжаючу кислинку. Її вигідно відтіняють горіхові та цитрусові відтінки та глибокі нотки какао. Виходить дуже багатий та багатогранний профіль. Такі властивості дозволяють популярній марці зайняти почесне четверте місце у ТОП австрійської кави.

3. Кава ALVORADA Cafe do Mocca у зернах 1 кг

Це суміш різних сортів арабіки, відібраних та змішаних у певних пропорціях, щоб досягти бажаного смаку та аромату. Таке поєднання дозволяє створити гармонійну композицію з багатим смаком та добре збалансованими нотками. Кава обсмажується з урахуванням традиційних методів обсмажування для бразильського зерна, але не забуває виробник і про австрійські традиції. Обсмажування темного або середнього рівня надає зернам кави глибокого аромату та насиченого смаку. Це також сприяє утворенню пишної кремової піни під час приготування еспресо. Вона має збалансований профіль смаку без яскраво вираженої кислотності, з горіховими та шоколадними відтінками. Підходить для еспресо чи напоїв з додаванням молока. Заслужена бронза у ТОП австрійської кави.

2. Кава Julius Meinl President у зернах 500 г

Другу позицію у рейтингу цієї марки забезпечили відмінні відгуки від покупців. Це суміш арабіки та робусти середнього обсмажування, які гармонійно доповнюють один одного, згладжуючи різкі моменти та створюючи ідеальний ансамбль смаку, аромату та міцності. Переважає у профілі легка кислинка, доповнена легким цитрусовим флером та ніжними квітковими відтінками. Якщо порівнювати каву з періодом року, це середина весни – коли холод і сльота вже пішли в минуле, а спека ще не настала. Саме час сидіти на вуличній терасі, насолоджувати легким вітерцем та ніжним сонцем та пити смачний еспресо.

1. Кава Julius Meinl Jubilee у зернах 500 г

І, зрештою, лідер нашого рейтингу. Це бленд із багатим та дуже складним смаком. Для його створення використовуються добірні зерна арабіки та робусти, вирощені в Центральній Америці. Їх практично не обробляють – лише миють, сушать і піддають середньому обсмажуванню, дозволяючи відтінкам смаку та аромату розкритися, але не змінюючи їх сутність. Переважає у профілі кислинка, яка плавно переходить у глибокі фруктові та цитрусові ноти. Така кава ідеально підходить під чисті напої – еспресо або по-турецьки, але за бажання можна доповнити їх і молоком. Це буде цікавий досвід. Хоча якщо ви хочете відчути оригінальний смак, якого домагався виробник, рекомендуємо пити саме еспресо без додавання цукру разом зі шматочком шоколадного торта або просто гіркого шоколаду.

Топ-5 марок найкращої австрійської кави за версією Coffeeok.

Наш аналіз дозволив обрати такі продукти до нашого рейтингу австрійської кави в Україні:

  1. Julius Meinl Jubilee у зернах 500 г;
  2. Julius Meinl President у зернах 500 г;
  3. ALVORADA Cafe do Mocca у зернах 1 кг;
  4. ALVORADA Wiener Kaffee у зернах 1000 г;
  5. ALVORADA Wiener Kaffee Classic мелена 500г

А ви згодні з відгуками наших покупців та рішенням експертного журі?

Як правильно вибрати австрійську каву?

Найраціональніший спосіб вибрати австрійську каву – це спробувати різні варіанти. Придбайте невеликі упаковки різних сортів та брендів, щоб визначити свої переваги. Рекомендуємо купити каву в зернах в Україні популярних марок та порівняти їх із маловідомими – другі можуть приховувати приємні сюрпризи. Пам’ятайте, що вибір кави зрештою залежить від ваших індивідуальних уподобань. Експериментуйте та насолоджуйтесь різноманітністю австрійської кави!

Головні критерії хорошої австрійської кави

Австрійська кава представлена на українському ринку у величезній різноманітності. Ключовими критеріями її вибору виступають якість зерен, спосіб обсмажування, текстура та консистенція, смаковий профіль. Розглянемо кожен із критеріїв докладно – щоб ви могли самостійно підібрати свій ідеальний смак Австрії.

Якість зерен

Високоякісна австрійська кава виготовляється з добірних та спеціально вибраних зерен, які забезпечують багатий та насичений смак. Що стосується сорту, це може бути як арабіка, так і робуста – але в силу традицій частіше зустрічається перша або їх купаж. Складність у тому, що візуально визначити якість зерен, а тим більше зробити це при замовленні кави в інтернеті, дуже складно. Тому рекомендуємо вибирати продукцію відомих брендів та робити покупки у перевірених магазинах, готових надати офіційні гарантії якості продукції.

Спосіб обсмажування

Австрійська кава може бути обсмажена в різних стилях, від світлого до темного обсмажування. Оптимальне обсмажування має зберігати баланс та виразність смаку. Оскільки популярні австрійські бренди відрізняються своїм індивідуальним характером та власною родзинкою, частіше виробники вдаються до світлого обсмажування. Під коротким впливом високих температур зерна розкривають свій букет, але смакові якості не змінюються.

Текстура та консистенція

Вибирайте каву з щільною текстурою та кремоподібною пінкою. Оптимально підійдуть сорти для еспресо. Це створить відмінне тіло для приготування смачних напоїв з молоком та збитими вершками – тобто класичної кави по-віденськи.

Смаковий профіль

За класичними рецептами, у Відні часто готують та п’ють кавові напої з молоком, збитими вершками. Тому кава повинна мати гладку текстуру та збалансований смак, без надмірної гіркуватості чи кислотності.

Ви вже вирішили, яка австрійська кава краща і хочете замовити її в Україні? Тоді звертайтесь до фірмового інтернет-магазину Coffeeok. Ми завжди готові допомогти вам!

Створено: 03 Серпня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin