Кубинська кава

Зміст: Розкрити
3 хв. на читання

Кубинська кава чимось схожа на сигари – міцна, безкомпромісна, що п’янить своєю силою. Вона особливо любима справжніми чоловіками – з такою ж сталевою вдачею.

Більше 250 років традицій і незмінної якості зробили його справжньою легендою серед справжніх гурманів.

Незмінна якість традиційної Кубинської кави.

Його нетривіальність доводиться яскравим смаком, часто епатажним особам, які не бояться йти наперекір натовпу. Ця кава ніби створена для тих, чиєю рушійною силою є свобода.

Загальні риси

Кавові плантації Куби розташовані переважно у гірській місцевості, де максимальні перепади температури та досить висока вологість. Додаткова перевага – специфічна рослинність місцевості (банани, тютюн). Кавове зерно там набуває пікантного смаку з вираженою тютюново-димною ноткою і терпкістю, що пробирає. Воно здається гіркуватим, як добрий ром, хоча там вирощують виключно арабіку, яка переважає кислинкою.

Кавові плантації Куби.

История свободного кофе

Вперше кавові дерева були завезені на Кубу з Домінікани, а точніше з Санто Домінго, 1748 року. Їх посадили на околиці Гавани. Згодом пара дерев розросла в невелику плантацію, а з приїздом французів стала однією з головних галузей острова. У середині 19 століття Куба була світовим лідером з експорту напою, що бадьорить. Один цікавий момент – вона практично ніколи не займалася експортом моносортів, лише бленди. Це й досі залишилося незмінним. Давайте розглянемо найпопулярніші сорти, які входять до цих блендів.

Різновиди Кубинської кави.

Різновиди

  • Альтура. Справді насичений і темпераментний сорт із високим вмістом кофеїну. Він трохи пом’якшений насолодою, яка надає йому цікавої грайливості. Післясмак довгий, трохи гіркуватий.
  • Марагоджип. По-справжньому кубинський сорт – пекучий, пікантний, зухвалий. Чудово бадьорить. Має сильний аромат і виразний смак. Напій з нього виходить трохи густуватим за відчуттями.
  • Серрано. Багатогранний та дуже цікавий. У ньому поєднується гірська свіжість, пікантність багаття і холодок, що нагадує морський бриз. Він виразний та конкретно чоловічий.
  • Туркіне. Рідкісний і дуже цінний. Навіть за назвою зрозуміло, як його краще готувати – в турочці. Він володіє вираженим букетів з ноток какао, перцю та тютюнового серпанку.

Варто хоч раз скуштувати кубинську каву і не так важливо – моносорт або бленд – це справжня перлина у світі кави.

Створено: 29 Березня 2023
Вас може зацікавити
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin