Какао - переваги та недоліки

Коли холода на порозі, найбільше хочеться какао. Саме в ньому зберігається щось таке веселе, що зігріває, щось чарівне, яке дарує дитячу казку. Воно наповнює серце радістю та надихає мріяти.

А Ви колись замислювалися що ховається в цьому напої? Його властивості, як і смак, напрочуд різнобічні.

Поговоримо докладніше про те, як какао впливає на різні органи та їх функції.

Какао в чашці

Переваги какао

 • Серце. Какао значно зменшує склеювання тромбоцитів. А ще запобігає різноманітним відкладенням у судинах. Виводить холестерин та перешкоджає виникненню варикозу та атеросклерозу. Воно запускає обмін речовин прибираючи фактори, що гальмують, кров “відчуває” себе вільніше і живіше. Серцевий м’яз швидко відновлюється і працює як годинник. Любителі какао вдвічі рідше вмирають від серцево-судинних захворювань.
 • Мозок. Покращується кровопостачання мозку, а отже збільшується порція кисню та різноманітних корисних речовин. Він активізується та прискорюється розумовий процес. Саме тому какао – практично необхідний продукт для тих, хто працює головою. Також він м’яко знижує артеріальний тиск.
 • М’язи. Какао, що не пройшло термічної обробки, має особливу властивість, яку високо цінують спортсмени і ті, кому не чужа фізична праця. Йдеться про здатність швидко відновлювати м’язи та прибирати біль у них, так звану – крепатуру. Воно робить судини більш еластичними і дозволяє швидше відновлювати сили.
 • Шкіра. Це напій, що асоціюється з дитинством і бешкетністю. І тому є обґрунтування. Він дозволяє клітинам шкіри швидше регенеруватися та зберігає її молодою надовго. Досить високий вміст меланіну зберігає від шкідливого впливу ультрафіолету. Напевно, це найсмачніший захист від перегрівання та опіків.
 • Нервова система. Какао – головне джерело ендорфіну. Це той самий “гормон радості” який допомагає відчути себе краще навіть у важкий день. Потужний заряд енергії та гарного настрою, якого вистачить на цілий день.
Как растет какао

Недоліки какао

 • Кофеїн. Хоч і мало, але є – 0,2%. Про те, який вплив кофеїн надає на організм вчені ведуть страшні суперечки досі. Саме через наявність цього неоднозначного компонента какао рекомендується обмежувати для дітей. По-перше, у них і своєї енергії вистачає, а по-друге, навіщо їм додаткові тонізуючі гойдалки?
 • Калорійність. Один із найнеприємніших моментів, для тих, хто стежить за формою. Так, він чудово відновлює сили, але важливо знати міру. Якщо приготувати звичайну порцію какао з молоком та цукром, її калорійність може досягти 360 ккал на 100 г продукту.
 • Пурини. Ці речовини є частиною генів рослин, тварин і навіть людей. Вони відповідають за нормальний обмін речовин, збереження інформації та переробку білків. Коли вони руйнуються, утворюється сечова кислота, надлишок якої може призвести до подагри. В какао міститься чимало пуринів. Це може спровокувати захворювання сечостатевої системи. Але, знову ж таки, це від надлишку.

Недоліки виробництва

 • Антисанітарія. Какао вирощують переважно в країнах, які не особливо заморочуються гігієною. Бідність та відсутність необхідних умов ставлять питання санітарії на задній план. Найважливіше – як заробити на шматок хліба для сім’ї. Витрати йдуть переважно на зарплати працівникам та транспортування бобів, решта – розкіш.
 • Таракани. Там де бруд там і живучі тварюки на землі – таргани. Ці вусаті, руді товариші часто заселяють плоди какао. Очистити продукт від них теж задоволення не з дешевих – це додаткова робоча сила, а отже, і додаткова плата. Та й що в них такого – протеїн. У деяких країнах навіть делікатес. Єдиний мінус – хітин, який міститься в панцирі тарганів, адже він часто спричиняє алергію.
 • Хімікати. Найдешевші пестициди, а іноді і радіоактивні речовини повсюдно використовуються для обробки плантацій. Це вигідніше ніж додаткові працівники і значно ефективніше. Не віддавати ж усе на поживу шкідникам? А різноманітні добрива того ж походження дозволяють підвищити врожайність.
Зерна какао

Такі продукти використовуються для виробництва найдешевшого какао. Але, якщо замислитися, вони не такі страшні, як здаються на перший погляд. Якщо не хочеться стикатися з подібним, радимо звернутися до якісного какао перевірених фірм, які вже давно зарекомендували себе на світовому ринку.

Адже, як не крути, а какао – це задоволення та користь в одній чашці.

Створено: 01 Квітня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin