Як правильно заварювати чай улун?

3 хв. на читання

Улун – це унікальний китайський чай, він м’який і неймовірно ароматний. Заварювання чаю – це справжнє мистецтво, яке наче медитація, змушує забути про турботи і з головою поринуть у світ ароматного, чудового чаю.

Щоб відчути всі його позитивні сторони, важливо знати тонкощі та секрети, правильного заварювання улуну.

Як правильно вибрати улун

Навіть якщо ви купите найкращий чай, але заварюватимете його неправильно, швидше за все отримаєте гіркий і несмачний напій. Тому рекомендуємо дотримуватись правил, щоб улун заграв.

Тонкощі заварювання улуну

6 кроків назустріч чудовому улуну

  • Крок 1 Кращим посудом для заварювання улуна стане глиняний чайник або гайвань (дослівно “чаша з кришкою”). На 100-120 мл води знадобиться 7г чаю.
  • Слід пам’ятати, що перед заварюванням необхідно прогріти посуд гарячою водою. 
  • Крок 2 Першу заварку прийнято зливати, щоб промити чай від пилу і дати листу можливість розкрити свій смак та аромат.
  • Крок 3 Для заварювання чаю слід вибирати чисту, відфільтровану воду. Температурою 80-90°C.
  • Крок 4 Якісний китайський чай дуже насичений, тому його прийнято заварювати протоками, а не настоювати. Якщо ви настоюватиме чай занадто довго, то ризикуєте його перетримати, в результаті напій вийде гірким. Важливо розрахувати пропорцію води на кількість, яку зможете випити за один раз.
  • Крок 5 Чаєм потрібно насолоджуватися. Китайці п’ють чаї з невеликих філіжанок, за три-чотири ковтки важливо відчути і оцінити його смак і аромат, порівняти з попереднім заваром.
  • Крок 6 Улун можна заварювати до 9 разів, з кожним разом чай розкриватиме нові грані смаку та аромату. У разі багаторазового заварювання рекомендуємо збільшувати час заварювання.
Як правильно заварювати улун

Не забувайте, що добрий напій можна приготувати тільки з якісної сировини. При виборі улуна звертайте увагу на лист, він має бути цілісним, без великої кількості чайного пилу. Добрий чай завжди має яскравий, натуральний аромат. 

Де купити добрий чай

Тепер, коли ви знаєте про заварювання улуна все, сміливо вирушайте відточувати свою майстерність на практиці. Приємного чаювання!

Створено: 29 Березня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin