Ступені обсмажування

Каву часто порівнюють із вином. І не дарма. Обидва ці напої століттями надихають людей. Обидва виготовляються з ягід, хоч і різних. Тільки ось процеси обробки вони проходять різні – ферментація для вина та обсмажування для кави. Ми розглянемо останнє.

Кількість ступенів обсмажування варіюється від 3 до 12. Більшість фахівців схильні сегментувати на 5. Кожна відкриває в зерні щось нове. Чим вона темніша – тим менше цукру та кофеїну. Смак та аромат посилюються. Відходить кислинка, поступаючись місцем для гіркоти.

Види та ступеня обсмажування

Види та ступеня обсмажування

  • Світла (скандинавська) – найлегше обсмажування, при якій зерна набувають приємного золотаво-коричневого кольору, причому часто – нерівномірного. Трав’янистий запах зеленої кави змінюється легким хлібним ароматом. Цукор у зерні починає плавитися вивільняючи карамельну насолоду. Кава має виражену кислинку і досить слабкий аромат, але зате в ньому багато кофеїну. Відмінно поєднується з молоком, але не підходить для еспресо. Такий ступінь найчастіше використовується для елітних сортів, адже він дозволяє розкрити та підкреслити їхню вишуканість.
  • Світло-середня (віденська) – трохи виразніша. Золотисто темні зерна випромінюють яскравіший аромат. З’являється легка гіркуватість. Активно виділяються олії, а цукор дедалі більше стає карамеллю. Добре йде як з молоком, так і без. Часто використовується для еспресо. Кількість кофеїну трохи менша. Одна з найпопулярніших обжарок на півночі Європи.
  • Середня (французька) – золота середина, коли максимально врівноважені гіркота, кислинка та приємна насолода. Насичено коричневий колір та блискуча від масел поверхня. Відмінно підходить для кави по-турецьки (іноді таке обсмажування навіть називають “турецьким”). Найчастіше саме її використовують на масових виробництвах у різних закладах HoReCa. Напій виходить виразним, щільним, тонізуючим. Приємний баланс смаку та вмісту кофеїну.
  • Середньо-темна (італійська) – зерно стає практично чорним. Кислинка практично відсутня, вловити її можна хіба на фонових нотках. Цукор повністю розплавляється у стан карамелі. Смак виразний з приємною трохи вугільною гіркуватістю і іноді з нотками копченостей. Для багатьох сортів це максимум.
  • Темна (іспанська або кубинська) – найтемніша. Чорні зерна більше нагадують вугілля. Від кислинки не залишається і сліду, а гіркуватість стає полинною. Кофеїну залишається мало. В ароматі відчутні нотки гару та диму. Напій на любителя із справді вибуховим темпераментом. Якщо додати вершків, пити набагато легше. Деякі сорти здатні її витримати і не розсипатися. Довести до такого ступеню і не зіпсувати сировину здатні тільки справжні професіонали.

Всі метаморфози від початку до кінця нагадують справжню магію. Можливо, саме вона й робить цей напій таким бажаним.

Світле обсмажування

Докладніше про види обсмажування кави

Світле обсмажування має свої переваги. Воно зберігає максимум кофеїну, що особливо актуально вранці. Кислинка арабіки (а в цьому купажі використовується саме 100% арабіка) залишається виразною, але без перебору. Зберігаються самі тонки та ніжні нотки в ароматі, такі як цитрус, квіти та мед.

Бленд CAFÉ DEL SOL не дарма отримав таку назву. Ця кава ніжна, зігріваюча і приємна, як сонячне світло. Він насичує кожну клітину легкістю та надією на краще.

Американський бренд Magnum створює каву для справжніх гурманів. Враховуючи те, що кожен має свої переваги, в асортименті компанії є досить різнопланові позиції. Morning Blend Dark Roast – насичений купаж 100% арабіки, з вираженим шоколадним ароматом і гірчинкою какао. Він допоможе прийти до тями з самого ранку, зарядить силою. Трохи екзотичний присмак фруктів та прянощів надає напою свою особливість.

Темне обсмажування

Темне обсмажування робить навіть арабіку темпераментною, зухвалою з сильною вдачею, як у справжньої італійки. Звідси і назва бленду – ITALIAN ESPRESSO.

Насичений аромат і гіркувато-солодкий смак із вираженими шоколадними нотками – відмінний варіант для бадьорого ранку. Красиві великі зерна з маслянистим блиском надихають відразу приготувати собі чашку еспресо.
Темне обсмажування трохи зменшує вміст кофеїну та відкриває смаковий букет ще яскравіше. Також вона прибирає лимонну кислинку пропускаючи вперед благородну гіркуватість.

Створено: 31 Березня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin