Приготування ідеальної кави – способи

Купажі та різні методи заварювання допоможуть розкрити смак кави по новому. Один із способів альтернативного заварювання кави – це кемікс. Зовні кемекс нагадує колбу і це не з проста, основою для першого кеміксу стала колба і вирва зі скла. Автор винаходу, хімік Пітер Шлюмбом за свою кар’єру запатентував більше 300 винаходів, серед яких коктельний шейкер. У кожен винахід він вкладав просту філософію: предмети побуту повинні бути максимально функціональними, привабливими та приємними у використанні. Саме таким вийшов кемікс. До речі, він був визнаний визначним предметом американського дизайну і вже понад 70 років виставляється в музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку.

1 – Кемекс

Кемекс це не тільки гарне, але й зручне пристосування. Він не займе багато місця, а процес приготування не складе труднощів, тому його зручно використовувати вдома, на роботі або брати в подорожі.

Особливості

Принцип роботи кеміксу нагадує пісочний годинник. Під час приготування вода перетікає з однієї колби в іншу, проходячи через фільтр з меленою кавою. Коли остання крапля стікає, виходить напій з чудовим ароматним і ніжним смаком. Такий ефект виходить завдяки контакту меленої кави з киснем.

Кемекс

Тому для альтернативних способів рекомендуємо вибирати хороші моносорти кави – це зерна зібрані з одного регіону, а в ідеалі з однієї плантації. Бленди з робустою залишимо для еспресо в кавомашині.

Спосіб приготування

У вирву кемексу вставляємо фільтр з паперу, який до початку приготування кави потрібно пролити невеликою кількістю води.

На 500 мл води припадає 30г меленої кави. Для кеміксу потрібно вибирати зерно середнього помелу, і віддавати перевагу свіжозмеленій каві. Час приготування стікання кави має тривати щонайменше 4-х хвилин. Якщо помел зерна занадто дрібний, то кава стікатиме швидше – це негативно позначиться на якості напою.

Після того, як ви засипали у фільтр каву, рівномірно заливайте воду по спіралі. Варто пам’ятати, що температура води не повинна перевищувати 95 градусів. Коли остання крапля води пройде через фільтр, слід прибрати фільтр із залишками кави, розлити його по чашках і насолоджуватися чудовим ароматним напоєм. Приємного кави!

2 – (Френч прес)

176 років ідеальної кави. Все геніальне – просто, саме під таким девізом у 1840 році, з’явився прообраз сучасного френч-пресу. Через 60 років, після винаходу, він вийшов у масове виробництво і користується популярністю і досі.

Простота, зручність і в результаті смачна кава, саме за ці три якості кавомани з усього світу полюбили френч прес. 

Френч прес

Від теорії до практики.

Спосіб приготування

Ідеальний варіант для френч преса – це моносорта кави, а помел – крупний. Пропорції на 10г кави – 100 мл води.

Перший етап: Засипаємо каву у френч прес, заливаємо її гарячою водою та перемішуємо. Пропорція 1 частина кави на 2 частини води. Через пів хвилини, коли кава злегка набухне, залийте воду що залишилася. 

Другий етап: Тепер потрібно надіти на колбу кришку від френч-пресу та опустити її до рівня кави. Дати настоятись каві 4 хвилини. А тепер кульмінація, потрібна повільно, але із зусиллям натиснути на кришку. Кава готова! Необхідно відразу ж розлити напій по філіжанках, інакше ризикуєте отримати надто гіркий напій. Приємного кавопиття!

3 – Кавова церемонія. Що таке пуровер із чим його п’ють

У Японії існує аналогічна чайній, кавова церемонія, яка називається пуровер. Такий спосіб гарантує цікавий, насичений смак та невеликий вміст кофеїну у напої.

Пуровер

Основний елемент пуровера – це лійка або як ще називають дріпер. Його виготовляють із пластику, скла або кераміки. Зовні дріппер нагадує філіжанку з наскрізним дном. У нього вставляють спеціальний паперовий фільтр, а сам дріппер встановлюють над посудиною, в яку буде перетікати рідина. До речі, рекомендуємо вибирати посудину із товстими стінками, щоб зберегти температуру напою. Перед тим, як розпочати приготування, потрібно пролити фільтр невеликою кількістю води, щоб позбавити напій від стороннього присмаку паперу.

Від теорії до практики. Як заварити каву в пуровері

У фільтр пакет засипати мелену каву. Рекомендуємо вибирати зерна світлого або середнього обсмажування. Помел середній середнього, у пропорції 6-8 г кави на 100 мл води. Температура води має бути 90-95. Воду в пуровер необхідно заливати рівномірно, по спіралі. У той час, коли вода буде повільно проходити через мелену каву, вона заварюватиметься. Середній час приготування кави в пуровері становитиме від 5 до 8 хвилин. В результаті кава віддасть всі ефірні олії, а напій вийде дуже ароматним, а смак насиченим.

Часто пуровер називають “Харіо, справа в тому, що Харіо – це назва компанії, яка займається виробництвом пуроверів, саме їй вдалося популяризувати такий спосіб серед кавоманів. Але назва не має значення, коли ви зробите ковток божественно смачної кави, приготовленої в пуровері.

4 – Вогонь. Вода. Сифон. Ідеальна кава. 

Сифон – це дуже популярний у Європі метод заварювання кави. У 19 столітті сифон був символом розкоші, його прикрашали безліччю декоративних елементів, а процес приготування кави перетворювали на справжнє шоу, яке показували гостям. Пізніше у Франції Луї Габерт удосконалив конструкцію сифона, після цього прилад почали називати Габерт. Сьогодні сифон став виглядати більш мінімалістично, але цей спосіб, як і раніше, люблять використовувати кавомани в усьому світі. Зовні сифон – це дуже цікава конструкція, яка складається з підставки, двох судин та пальника.

Сифон для кави

Спосіб приготування

На підставку встановити нижню колбу та залити в неї 300 мл гарячої води (щоб прискорити процес). Встановити під колбою пальник. Верхня колба, яка призначена для кави, вставляється в нижню. Таким чином виходить вакуум, під тиском, гаряча вода почне підніматися у верхню колбу та взаємодіяти з кавою. 

Щодо зерна, для цього способу підходить дрібний помел. Засипавши каву у верхню колбу, її потрібно залишити на 1 хвилину. Після цього прибрати пальник. Поступово тиск зменшиться і кава з верхньої колби проллється в нижню, де почнеться справжній ураган кави. Такий нескладний спосіб подарує чудовий, ароматний напій. Приємного кавування!

Створено: 01 Квітня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin