Американо – це не розбавлений еспресо!

Американо – це один із найпопулярніших напоїв у світі кави. Однак попри його широке розповсюдження, існує безліч різноманітних стереотипів (часто далеких від правди) та міфів щодо його походження та навіть способів приготування. До того ж у середовищі гурманів ставлення до такої кави неоднозначне. Якщо широка аудиторія часто віддає перевагу більшій порції, хоч і на шкоду насиченості смаку, бариста та поціновувачі такий підхід засуджують і навіть називають американо розведеним еспресо. Давайте розберемося в цьому.

Екскурс в історію: як з’явився американо і до чого тут солдати?

Історія американо сягає своїм корінням у період Другої світової війни, коли американські солдати, перебуваючи в Європі, відчували нестачу у звичній для них каві. У той час, як і зараз у принципі, у США надавали перевагу регулар або фільтр-каві. Американські гості в італійських тавернах постійно скаржилися на маленькі порції та надмірну міцність, і місцеві бариста почали розбавляти каву водою – причому в їхньому розумінні це був злий умисел, а напій вважався зіпсованим. А ось солдатам сподобалося, і вони – на превеликий подив барменів – почали просити саме такий напій. Його зрештою так і назвали – американо. А батьківщина у нього та сама, що й у класичного еспресо – Італія. 

Особливості приготування американо

Американо – це кавовий напій, який складається переважно з еспресо, розведеного гарячою водою. Щоб приготувати американо, дотримуйтесь цих кроків:

 1. Спочатку приготуйте один або два еспресо (зазвичай 30-40 мл кожен) у вашій кавовій машині.
 2. Підігрійте необхідну кількість води. Вода має бути гарячою, але не температури окропу, щоб не обпалити каву.
 3. У попередньо підігріту склянку або чашку додайте одну або дві порції приготованого еспресо.
 4. Потім додайте гарячу воду в склянку з еспресо. Зазвичай пропорції становлять близько 1:1 для одного еспресо та 1:2 для двох еспресо (кава до води), але ви можете регулювати пропорції залежно від своїх уподобань щодо сили кави.
 5. Перемішайте вміст склянки або чашки, якщо це необхідно, і ваш американо готовий до вживання.

Американо – це ідеальний вибір для тих, хто віддає перевагу м’якшому смаку кави, ніж в еспресо, але зі збереженням її характерного аромату і тіла. Цей напій легко приготувати вдома або в кафе, і він чудово підходить як для ранкового пожвавлення, так і для насолоди протягом дня.

Чим американо відрізняється від еспресо та фільтр-кави?

Основна відмінність між американо та еспресо полягає в концентрації кави. Еспресо готується шляхом проходження гарячої води під високим тиском через мелені кавові зерна, що призводить до отримання концентрованого і насиченого смаку. У той час як американо є більш розбавленою версією еспресо, щоб отримати м’якший і менш міцний напій. У нього більш насичений смак і тіло, ніж американо, і зазвичай вживається в маленьких порціях (близько 30-40 мл). Фільтр-кава, навпаки, готується шляхом проходження гарячої води через кавові фільтри з меленими кавовими зернами, що дає легший і насиченіший аромат. Зазвичай подається у більших об’ємах і може містити більш яскраво виражені аромати та смаки, що залежать від методу приготування та сорту кави.

Що кажуть бариста?

В індустрії кави існують розбіжності з приводу американо, оскільки він порушує традиційну технологію приготування і споживання еспресо. Обсмажування зерен під еспресо підвищує тактильність, але зменшує яскравість смакових характеристик, що суперечить ідеї розведення кави водою. Однак є інші підходи до приготування американо, які застосовують обсмажування і методи, схожі з фільтр-кавою, що дає змогу більш повно розкрити смакові характеристики напою. 

Слід розглядати американо не лише як напій, а і як форму з невизначеним вмістом, яку можна наповнити відповідно до вподобань. Кава стає заготовкою, з якої можна створити напої різних концентрацій і смакових характеристик, залежно від обраного методу приготування.

Види американо

У американо є кілька варіацій, кожна з яких надає йому унікального смаку і характеру. Розглянемо лише найпопулярніші серед них:

 • американо з молоком. Класичний американо, до якого додається гаряче або збите молоко, надаючи напою кремовості та м’якості;
 • американо з алкоголем. Доповнюється спиртним напоєм, приміром віскі, ромом або лікером, створюючи складніший смак і аромат;
 • холодний американо. Це варіація, приготована на холодній воді або з додаванням льоду, зазвичай подається в літню пору, щоб освіжитись;
 • Long Black. Традиційний американо, приготований додаванням гарячої води до еспресо, зберігаючи його якості та аромат;
 • Red Eye. Це американо, до якого додається одна порція еспресо, щоб посилити його міцність та інтенсивність смаку;
 • Black Eye. Це американо, в яке додають дві порції еспресо, роблячи напій ще міцнішим і енергійнішим.

Різноманітність видів американо дає змогу кожному знайти напій на свій смак, чи то з додаванням молока, алкоголю, чи то приготований на холодній воді. Незалежно від уподобань, американо залишається популярним і доступним вибором для поціновувачів кави.

Що знадобиться для приготування смачного американо? 

Для приготування смачного американо вам знадобляться такі інгредієнти та обладнання:

 • кавові зерна. Свіжообсмажені кавові зерна високої якості, переважно сорт, що підходить для еспресо;
 • кавомолка. Для перемелювання кавових зерен. Краще використовувати мелену каву безпосередньо перед приготуванням напою;
 • кавова машина. Використовуйте кавоварку з функцією приготування еспресо. Найкраще, якщо в неї є можливість налаштування тиску та температури;
 • фільтрована вода. Для приготування еспресо та розведення кави водою. Якість води істотно впливає на смак напою;
 • чашка або склянка. Для подачі готового американо;
 • гаряча вода. Для розведення еспресо і створення потрібної консистенції напою;
 • щільний тампер. Для ущільнення кавової маси в кавомашині;
 • таця або підставка. Для зручності приготування та подачі напою.

Все необхідне ви можете замовити в спеціалізованому інтернет-магазині Coffeeok. Підібрати каву, техніку та аксесуари ви можете в нашому каталозі просто зараз:

При виборі кавових зерен, звертайте увагу на свіжість обсмажування і якість сорту, бажано вибирати зерна, які підходять для приготування еспресо. При купівлі кавомолки враховуйте її потужність, тип помелу і наявність регулювання помелу для отримання оптимального кавового порошку. Під час вибору кавової машини зверніть увагу на її функціональність, можливості налаштування і відповідність вашим потребам у приготуванні кави. Якщо у вас виникнуть складнощі з вибором кави, обладнання або приготуванням американо, напишіть нашим менеджерам для особистої консультації:

А наостанок ще раз акцентуємо, що американо – це не просто розведений еспресо, а унікальний напій зі своїм власним смаком і ароматом. Він стане чудовим вибором для тих, хто цінує більш м’яку і менш концентровану каву, при цьому зберігаючи всі переваги насиченого кавового смаку.

Створено: 29 Березня 2024
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin