Ристрето: вміст кофеїну, рецепт, опис

Зміст: Розкрити
3 хв. на читання

Ристрето — найнасиченіша за смаком з усіх видів кави. Готується при тій же закладці кави на порцію (7-11 г), що і еспресо, але з меншою кількістю води.

Напій ристретто

Зазвичай під час подачі ристрето також подається склянка з холодною питною водою. Вода допомагає очищати смакові рецептори, завдяки чому кожен новий ковток сприймається як перший.

Помилково вважають, що в ристрето міститься занадто багато кофеїну. Насправді, протягом перших 15 секунд екстракції кави, в ристрето потрапляють тільки кавові ефірні олії, які і надають насичений смак і аромат кави, а сам кофеїн починає активно виділятися трохи пізніше. А оскільки тривалість екстракції ристрето менша, ніж, наприклад, у еспресо, то й вміст кофеїну в ньому нижчий, ніж у порції еспресо.

Популярність у світі

Цей вид кави дуже популярний в Італії, де заслужено вважається «самою італійською» кавою. Саме слово «ристрето» перекладається з італійської як «міцний, обмежений, густий». Ця кава миттєво дарує потужний заряд бадьорості.

Додавати до нього цукор вважається поганим тоном, оскільки він вбиває справжній смак напою.

Рістретто

Інші назви ристрето — «Corto» (італ. «короткий»), «Shrunk» (англ. «стислий») , «Short» (англ. «короткий»). 

Рецепт правильного Ристрето

Ристрето як і еспресо і європейський варіант американо готуються в  кавомашині, під тим же тиском – 9 Бар. Для приготування знадобиться об’єм води приблизно вдвічі менше, ніж у еспресо – близько 15-20 мл. Кавова закладка складає 7 г, а час протоки – 15-20 секунд. Оптимальний ступінь подрібнення – середній. Помел має бути не дуже дрібним, щоб не забити фільтр. Забитий фільтр може призвести до збільшення часу екстракції, за чим послідує спотворення смаку та аромату самої кави.

Порція подається в маленькій чашці без ручки з кераміки, скла, порцеляни. У чашки обов’язково мають бути товсті стінки. Це не дозволить напою надто швидко охолонути.

Об’єм ристретто розрахований на 1-2 ковтки.

Створено: 30 Березня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin