Приготування кави по-грецьки – рецепт

3 хв. на читання

Так, саме, «Кава по – грецьки», а не «Грецька кава». Так називається традиційний рецепт кави, яку готують у Греції. У цій країні не культивую каву для експорту, і немає національних кавових традицій. Однак, до Греції кава прийшла з Туреччини дуже давно, і цей запашний напій дуже полюбили місцеві жителі. Всім відома, наприклад, популярна кава Фраппе. Без цього молочно-кавового коктейлю просто не один мешканець Греції не може прожити й дня. П’ють його і в спеку і в холодну пору року. Однак зараз мова піде про інший рецепт, який називається Кава по-грецьки.

Приготування кави по грецьки

Кава по-грецьки чимось нагадує приготування за східним методом. Заварюють його у турці. Але в Греції прийнято не варити каву, а пекти. Існує вираз «спечу каву», що точно відповідає змісту. Турку ставлять у гарячий пісок або вугілля, і вона дбає там доти, поки напій не підніметься і не утворює пишну піну.

Для кави по-грецьки потрібно:

  • 1 чашка холодної води
  • 1 чайна ложка з верхом меленої кави.
  • 1 чайна ложка цукру, але можна й більше.
  • Зосередженість, увага та особливий духовний стан гармонії.

Приготування цієї кави нагадує рецепт кави турецькою. Візьміть мідну турку, підігрійте на вугіллі гарячий пісок і помістіть туди турку. Перемішайте каву та цукор і засипте в турку, потім влийте воду та повільно перемішайте все. Тепер потрібно чекати, поки напій приготується. Нагрівання води відбувається дуже повільно. У Греції вважають, що чим повільніше буде готуватися «пектися» кава, тим прекраснішою буде її смак та аромат.

Потрібно почекати, поки напій почне підніматися, утворюючи пишну піну, потім відразу ж знімайте з вогню. Так треба повторити кілька разів. Тепер наступний важливий момент – як подати каву. Спочатку викладіть у чашку верхній шар піни, а потім влийте напій. Обов’язково до цієї кави подається склянка холодної води. Ось, тепер ви можете насолодитися справжньою Кавою по-грецьки. У цій країні кажуть «якщо в каві немає пишної густої піни, значить це не кава по-грецьки». Це стосується всіх кавових напоїв як Фраппе, Класичної кави, так і інших кавових композицій. Традиційно і характерно для Греції, це кава з пишною високою піною.

Процес приготування кави по грецьки

Ну що ж, дорогі гурмани, смачних вам експериментів і нових ароматних кавових шедеврів!

Створено: 29 Березня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin