Як вибрати каву? Смакові характеристики кави

Коли справа доходить до вибору кави, одним із найкорисніших інструментів для визначення ваших уподобань є так зване “Колесо смаків”. Це інструмент, який допомагає аналізувати й описувати різноманітні смакові характеристики кави. Колесо смаків дає змогу вам розділити та класифікувати смаки кави, щоб краще зрозуміти, чому саме ви віддаєте перевагу. Детальніше – у відео огляді нашої експертки Даші.

Чи хочете ви легше засвоювати нову інформацію через текст? Тоді не пропустіть цю статтю до самого кінця, де ми представили основні тези з відеоогляду. Пам’ятайте, що ви завжди можете звернутися до наших професіоналів безпосередньо, використовуючи спеціалізовану форму зворотного зв’язку. Просто напишіть нам, і ми гарантуємо вам відповідь на всі ваші запити.

Що таке колесо смаків?

Колесо смаків було розроблено Кеном Девісом і Ненсі Монсівайсом 1995 року. Ця пара експертів створила інструмент, який дозволив би більш систематично оцінювати й описувати продукти. Їхня ідея полягала в тому, щоб надати спільну мову для оцінювачів, продавців і споживачів, щоб кожен міг точно висловити свої враження про смак. Причому не тільки кави – Колесо смаків використовують для оцінки різних продуктів:

 • вина;
 • пива;
 • коктейлів;
 • шоколаду;
 • сирів.

Колесо смаків можна використовувати для аналізу й опису смакових характеристик кави, таких як аромати, смак, тіло, кислотність і післясмак. Це допомагає винним поціновувачам точніше висловити свої враження від кави.

Зерна кави в руках

Як користуватися колесом смаків?

Коротко розглянемо, як користуватися Колесом смаків для вибору нашого улюбленого напою – кави. Воно допомагає оцінити продукт за такими характеристиками:

 • аромат. Почніть з аромату. Запах кави може дати вам уявлення про її смак. Зверніть увагу на аромати, які ви відчуваєте при першому наближенні до свіжозвареної кави;
 • смак. Перший ковток кави – це ключовий момент. Спробуйте каву і зверніть увагу на її смакові характеристики. Використовуйте колесо смаків, щоб визначити, чи є в ній нотки фруктів, горіхів, шоколаду, квітів або інших ароматів;
 • кислотність. Оцініть рівень кислотності кави. Це не обов’язково означає кислотність, як у лимоні, але скоріше є виміром яскравості та жвавості смаку. Кислотність може бути яблучною, цитрусовою або винною;
 • тіло. Воно описує її текстуру та в’язкість. Тіло кави може бути легким, середнім або повним. Наприклад, кава з повним тілом матиме густу та насичену текстуру;
 • післясмак. Зверніть увагу на післясмак кави. Це відчуття, яке залишається в роті після того, як ви випили каву. Воно може бути довгим і приємним або коротким і швидко зникаючим;
 • баланс. Оцініть баланс між різними смаковими характеристиками. Хороша кава часто має гарний баланс між кислотністю, солодкістю і гіркуватістю.

Після того як ви оцінили всі характеристики, зробіть висновок про те, чи подобається вам дана кава і чи відповідає вона вашим смаковим уподобанням.

Кава у чашці

Інтернет-магазин Coffeeok – кава на будь-який смак!

Замовити каву з будь-якими варіаціями смакового профілю та аромату ви можете в інтернет-магазині Coffeeok. У нашому каталозі на вас чекають тільки якісні товари від провідних світових брендів, демократичні ціни. Ми організуємо швидку доставку в будь-яку точку України. Але головне – це величезний асортимент, в якому є абсолютно все що вам потрібно! Ознайомитися з найширшою лінійкою ви можете просто зараз.

Залишилися невирішені питання? Не соромтеся звертатися до наших консультантів за номерами телефонів, вказаними на сайті, або скористатися формою зворотного зв’язку.

Створено: 22 Жовтня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin