Як вибрати каву - що таке скрін кавового зерна?

Друзі, привіт! Сьогодні на вас чекає трохи теорії – поговоримо про “скрін” кавового зерна. Цікаве англійське слово – screen, у перекладі означає: відбирати, сортувати та просівати.

За цією темою наші фахівці компанії Coffeeok створили відеоролик. Підготовлений матеріал дозволить дізнатися про зерна і як проводиться відбір якісної кави.

Також дізнатися, як вибрати якісну каву, допоможе вижимка з цього відео. У публікації буде коротко розкрито тему в найголовніших аспектах. Приємного вам читання!

Якщо після перегляду відео у вас залишилися запитання або ви хотіли б поділитися своїми знаннями щодо вибору якісної кави – форма зворотного зв’язку є чудовим рішенням, щоб зв’язатися з нашими фахівцями.

Що таке скринінг або як сортують каву?

Кавові зерна залежно від сорту та країни відрізняються за розміром. Процес сортування зерна називають – скринінг. Зерна просівають через багаторівневу систему спеціальних фільтрів. Виглядає скрін як сито.

Сортування кави

Сортування зерен дає змогу обсмажити каву оптимальним чином і відокремити пошкоджені зерна. Різні країни-експортери кави мають свої методи сортування. Але є міжнародна класифікація, яку беруть до уваги всі постачальники.

Один скрін – це одна 1.64 дюйма або приблизно 0,4 міліметра. Максимальний розмір отворів сита становить 20 скрінів. Мінімальний – 8. Сита такого плану використовують для сортування особливого зерна яке називають “ПІБЕРІ”. Такі зерна ще називають “перлинами” або “равликами”, оскільки в розрізі вони мають доволі незвичний вигляд.

Великі кавові зерна продаються за вищою ціною. Але в процесі обсмажування зерна збільшуються практично вдвічі. При цьому втрачають п’яту частину своєї ваги. Під час обсмажування дрібних зерен втрати будуть ще вищими. Тому виробники намагаються закуповувати зерна великого розміру, щоб мінімізувати всихання. Вищий попит – вища ціна на сировину.

Де купити каву в зернах?

Скринінг потрібен однозначно, оскільки від нього залежить тактика обсмажувальників і майбутнє формування “профайлу” обсмажування. Якщо ви хочете купити каву в зернах відмінної якості, зробити це можливо через наш інтернет-магазин Coffeeok. У каталозі ви зможете вибрати також супутню продукцію, яка зробить вашу каву ще смачнішою та ароматнішою.

Кава в зернах

Менеджери нашого інтернет-магазину Coffeeok завжди готові допомогти вам з вибором оптимального для вас варіанту кави. Вони завжди проконсультують і дадуть відповідь на ваші запитання.

Створено: 21 Жовтня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin