Як потрібно подавати каву Еспресо? Уроки від бариста

У цьому короткому огляді ми розкажемо вам, як правильно подавати каву Еспресо. Хоча багато гурманів впевнені в тому, що це їм відомо, проте пропонуємо всім перевірити свої знання в галузі кави.

Кава Еспресо

І так, Еспресо, прийшов до нас із Італії. Відразу скажу, що в Італії його подають за всіма правилами, чого, на жаль, не скажеш про нашу країну. Навіть у дуже добрих закладах упускають важливі моменти. Мало просто зварити смачну каву та налити в чашку, тут важлива кожна деталь, з цього і складається чудовий процес кавопиття.

Як потрібно правильно подати еспресо?

В Італії його п’ють з підігрітих чашок, і добре було б, якби ваша кавомашинка мала цю опцію. Італійці все більше п’ють “short coffee” біля барної стійки, це можна часто побачити у місцевих закладах країни. Там, як правило, заздалегідь готується ряд із блюдець та кавових ложечок, їх ставлять на барну стійку. Коли великий потік клієнтів, то набагато зручніше, оскільки готову чашку з напоєм ставлять на блюдце перед клієнтом. Або подають за столик.

Еспресо

Деякі нюанси

  • Обов’язково ложечка повинна бути з лівого боку. Так щоб відвідувач навпроти міг взяти її правою рукою. Все логічно і просто. Цю деталь упускають багато наших закладів. У нас в Україні, взагалі-то теж, готують дуже непогану каву Еспресо, але правила кавового етикету та подачі кави, нашим вітчизняним баристам потрібно порідшено розширити і підучити.
  • Наступний момент. Якщо до Еспресо додається солодкий “compliment”, він зазвичай у вигляді маленької цукерки або печива або шматочка шоколаду, його слід розташувати праворуч на блюдце, тобто, з боку клієнта, це буде ліворуч або навпаки. Цукор (якщо пакетований) також кладуть праворуч на блюдце. Або ж ставлять цукорницю поряд із чашкою кави на столику.
  • На додаток для Еспресо обов’язково подають склянку води. Запам’ятайте це! У справжніх професійних кав’ярнях, цього правила дотримуються. Це робиться не просто, вода потрібна щоб очистити ваші смакові рецептори перед питтям кави, тоді ви зможете відчути її чудовий наповнений смак. Також, кілька ковтків води рекомендується робити під час кави та після неї.
  • Еспресо подають у чашці ємністю 30-40мл. Чашка має бути з товстими стінками, обов’язково підігріта до потрібної температури. І дуже важливо, щоб ручка чашки була повернута вліво (це буде справа з боку клієнта). Як бачите, все просто, і все створено для зручності та приємного кавопиття.
  • Ці правила є обов’язковими під час подачі Еспресо. І якщо раптом, відвідавши кав’ярню, Ви виявите, що багато моментів втрачено, то Ви, як справжній гурман, що розуміє, можете сміливо вимагати відповідності всім правилам. І пам’ятайте, до Еспресо завжди подається ложечка, обов’язково вона має бути на блюдці, зліва. Не поряд на столику, і не в чашці, а розташованою на блюдці зліва (тобто праворуч від клієнта). 

Дотримання цих деталей етикету будуть корисними для всіх, як для простих любителів кави, так і для бариста, і власників кав’ярень. Оскільки обов’язково потрібно подавати Еспресо відповідно до італійських традицій, адже цей напій в Італії, а значить його просто не можна пити інакше.

Гарного дня!

Створено: 30 Березня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin