Як вибрати каву? Все про методи обробки кави і на що вона впливає?

Сьогодні ми поговоримо про дуже важливий аспект створення хорошої кави. Саме обробка сирого зерна перед розфасовкою визначає, яку ж каву ми отримаємо після обсмажування в ростері. Цей процес далеко не з простих і вкрай важливий. До нього відносять кілька етапів від збору дозрілих плодів до їхнього очищення, сушіння і розфасовки для подальшого транспортування. На жаль, ця тема не висвітлена, так як хотілося б, тому варто зараз їй приділити увагу. І це зробила наш експерт Даша у своєму відео.

Віддаєте перевагу засвоювати нову інформацію в письмовому вигляді? Тоді рекомендуємо вам дочитати цю статтю до кінця, де представлено основні моменти з відеоогляду. Пам’ятайте, що ви завжди можете звернутися до наших фахівців особисто, використовуючи спеціальну форму зворотного зв’язку. Просто надішліть нам повідомлення, і ми завжди готові відповісти на ваші запитання. А зараз перейдемо до обговорення теми нашої статті.

Обробка кави – ключовий момент у збереженні смаку

Обробка кавових зерен – це етап після збору кава-вишень (плодів кавового дерева), у процесі якого насіння витягують із вишень і піддають різним методам обробки. Цей етап відіграє важливу роль у формуванні смаку та аромату кави. Ось основні методи обробки та їхній вплив на каву:

  • суха;
  • мита;
  • хані.

Існують і альтернативи, але у виробництві вони зустрічаються. Вкрай рідко є локальними методом обробки, наприклад, вет-халл, що асоціюється з Індонезією і дослівно перекладається як вологий помел.

Обробка кави

Традиційна суха обробка кавових зерен

Суха обробка, також відома як природна обробка, є одним із найдавніших методів. Після збору вишень насіння одразу не витягують, а сушать на сонці або на спеціальних стелажах протягом кількох тижнів. Під час цього процесу вишні висихають і сушаться, а насіння всередині набуває багатого і солодкого смаку з нотками фруктів і ягід.

Мите оброблення кави

Мита обробка – це більш сучасний метод, який передбачає видалення вишень з насіння відразу після збору. Потім насіння промивають і піддають бродінню перед сушінням. Цей метод надає каві чистішого і яскравішого смаку з більш вираженими кислотними нотками.

Мита обробка кави

Хані – як мед

Метод обробки кави, званий “хані” (або медовий), є гібридом між сухою і митою обробкою. У цьому методі частина вишень залишається на насінні, але їх також промивають і ферментують. Цей процес надає каві солодких, щільних смакових характеристик з нотками меду, горіхів і фруктів.

Вибір методу обробки кавових зерен залежить від кількох чинників. Виробники звертатимуть увагу насамперед на такі моменти:

  • кліматичні ресурси в регіоні вирощування зерен;
  • традиції регіону,
  • бажаний смаковий профіль кави;
  • доступні ресурси.

Важливо відзначити, що не існує єдино правильного методу обробки, і вибір залежить від безлічі факторів. Багато кавових фермерів і виробників експериментують з різними методами, щоб створити унікальні смакові профілі та задовольнити потреби різних ринків.

Купити смачну каву в інтернет-магазині Coffeeok

Якщо ви хочете скуштувати каву різних сортів, оброблених різними методами, звертайтеся в інтернет-магазин Coffeeok. У нас ви знайдете каву, оброблену різними методами, щоб задовільнити найвишуканіші смаки. Ми приємно здивуємо вас низькими цінами та швидкою доставкою. Познайомитися з багатим асортиментом ви можете просто зараз.

Вам потрібна додаткова консультація? Наші консультанти готові допомогти вам. Просто зателефонуйте за номерами телефонів, вказаними на сайті, або скористайтеся формою зворотного зв’язку.

Створено: 22 Жовтня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin