Правильна холодна кава – Колд Брю

Холодна кава – це просто ідеальний напій для охолодження в спекотний день. З усіх різновидів охолодженої кави особливе місце посідає Колд Брю – метод приготування, який дає змогу насолоджуватися багатством кавового смаку й аромату в холодній формі. Давайте розглянемо цей процес ближче.

Що таке колд брю?

Колд Брю – це метод приготування холодної кави, який характеризується тривалим контактом меленої кави з холодною водою протягом тривалого часу. Цей процес дає змогу витягти з кавових зерен насичені смакові й ароматичні компоненти, створюючи напій із багатим і глибоким смаком.

Цей метод передбачає, що кавові зерна замочують у холодній воді на тривалий період часу, зазвичай від 12 до 24 годин. Після цього отриманий кавовий концентрат проціджують, щоб видалити відпрацьовані зерна, і розбавляють водою або молоком перед подачею.

Переваги кави колд брю включають в себе:

 • м’який і ніжний смак. Тривале заварювання в холодній воді дає змогу витягти з кави солодші та менш кислі смакові ноти, що створює більш гладкий і м’який напій;
 • низька кислотність. Колд брю часто має нижчу кислотність порівняно з гарячою кавою, що робить її більш м’якою для шлунка і приємною для вживання;
 • освіжаючий і насичений смак. Колд брю має освіжаючий і насичений смак, що робить його прекрасним напоєм для гарячих літніх днів або як альтернативу гарячій каві;
 • довгий термін зберігання. Після приготування колд брю можна зберігати в холодильнику протягом декількох днів, що робить його зручним для приготування заздалегідь і вживання за потреби.

Колд брю можна пити як самостійний напій, так і використовувати як основу для лате, капучино або айс кави. У кожній з варіацій вона буде чудовою і допоможе освіжитися і підбадьоритися в спекотний літній день. 

Коли з’явилася кава колд брю?

Історія колд брю сягає корінням Японії, де цей метод приготування холодної кави вперше був використаний у 17 столітті. Однак він став широко популярним в останні десятиліття.

Ідея довгого і повільного заварювання кави за низьких температур була вперше використана японцями, які створили спеціальні холодильники для цієї мети. У Нідерландах метод став відомий як koud gebrouwen, що в перекладі означає «холодне заварювання». На початку 2000-х років холодна кава стала популярним напоєм у США та інших країнах, особливо у зв’язку з трендом на більш здоровий спосіб життя та інтересом до різних способів приготування кави. Тепер кава Cold Brew є широко поширеним напоєм у численних кав’ярнях і супермаркетах у всьому світі, маючи свої характерні смакові особливості та привертаючи увагу кавових ентузіастів своєю освіжаючою й насиченою текстурою.

Методи приготування холодної кави колд брю

Існує кілька методів приготування холодної кави колд брю. Пропонуємо коротко розглянути основні серед них.

Простий метод замочування

Цей метод простий у виконанні: кавовий помел замочується в холодній воді протягом тривалого часу, що дає змогу витягти насичені смакові якості кави без нагрівання.

 1. Крок 1. Подрібніть свіжообсмажені кавові зерна до грубого помелу.
 2. Крок 2. Покладіть помел кави у велику ємність і залийте холодною водою, забезпечуючи співвідношення кави до води приблизно 1:4.
 3. Крок 3. Перемішайте і закрийте ємність. Залиште настоюватися в холодильнику на 12-24 години.
 4. Крок 4. Процідіть кавовий концентрат через фільтр або сито для видалення кавових осадів.
 5. Крок 5. Розбавте отриманий кавовий концентрат водою або молоком за смаком і додайте лід. Готово!

Отриманий кавовий концентрат можна зберігати в холодильнику для швидкого і зручного приготування напою.

Метод з використанням кавового мішка

Цей метод також простий у використанні: кавовий помел поміщається в мішок або фільтр і потім замочується в холодній воді. Ось покроковий алгоритм такого заварювання:

 1. Крок 1. Помістіть свіжомелену каву в кавовий мішок або фільтр для кави.
 2. Крок 2. Закріпіть мішок або фільтр над ємністю і залийте холодною водою.
 3. Крок 3. Помістіть ємність у холодильник і залиште настоюватися на 12-24 години.
 4. Крок 4. Видаліть кавовий мішок або фільтр і процідіть отриманий концентрат.
 5. Крок 5. Розбавте кавовий концентрат водою або молоком за смаком, додайте лід і насолоджуйтеся напоєм.

Використання кавового мішка полегшує процес проціджування і спрощує видалення кавових осадів, що робить його зручним для домашнього приготування.

Метод з використанням холодної кавової крапельної системи

Цей метод зазвичай використовується в професійному оточенні або для приготування великих обсягів колд брю. Крапельна кавоварка забезпечує більш рівномірне і стабільне замочування кави, що створює консистентний і якісний напій.

Кожен із цих методів має свої особливості та дає змогу отримати смачну й освіжаючу холодну каву колд брю.

Які складнощі можуть виникнути під час приготування і як їх уникнути?

Для приготування кави колд брю вам знадобляться такі інгредієнти та обладнання:

 • кавові зерна. Використовуйте свіжообсмажені кавові зерна високої якості. Виберіть кавовий сорт, який відповідає вашим смаковим уподобанням;
 • холодна вода. Чиста і холодна вода – ключовий інгредієнт для приготування колд брю. Вона буде використовуватися для замочування кавового помелу;
 • ємність для замочування. Виберіть ємність, яка помістить ваш кавовий помел і воду. Це може бути скляний глечик, велика скляна банка або спеціальний контейнер для холодного заварювання кави;
 • фільтр або мішок для кавового помелу. Для зручності ви можете використовувати кавовий мішок або фільтр для кави, щоб помістити кавовий помел під час замочування і легко видалити його після процесу;
 • сито або фільтр для проціджування. Після заварювання вам знадобиться сито або фільтр, щоб видалити кавові осади з отриманого кавового концентрату.

Ці прості інгредієнти та обладнання допоможуть вам створити освіжаючий і насичений напій колд брю прямо у себе вдома. Все необхідне ви можете купити в інтернет-магазині Coffeeok просто зараз.

При приготуванні кави Колд Брю можуть виникнути певні складнощі – неправильне співвідношення кави та води, перетирання кавових зерен або недостатній час настоювання. Щоб уникнути цих проблем, важливо слідувати рецепту уважно, використовувати високоякісні інгредієнти і проводити експерименти для визначення оптимального часу настоювання і співвідношення кави і води. Якщо у вас виникнуть складнощі з підбором інгредієнтів, кавоварочної техніки або посуду, ви завжди можете проконсультуватися в наших менеджерів – для цього достатньо написати запитання в будь-якому зручному для вас месенджері.

Кава Колд Брю – це не просто напій, це справжнє мистецтво, в якому кожна крапля розкриває багатство кавових смаків і ароматів. Дотримуючись правильного процесу приготування, ви зможете створити ідеальний Колд Брю, який вгамує спрагу і чудово освіжить у літню спеку.

Створено: 29 Березня 2024
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin