Як обрати каву? Що таке обсмажування кави?

Обсмажування кави – це процес, який надає зернам кави характерного аромату, смаку і кольору. Цей етап у кавовій індустрії має величезне значення, оскільки саме обсмажування визначає кінцевий результат у чашці. У цій статті ми розглянемо, що відбувається під час обсмажування кави в ростері та які існують ступені обсмажування. Але спочатку подивіться відео від гуру-експертки Даші, яка детально описала важливість обсмажування для вибору ідеальної кави.

Якщо вам зручніше отримувати інформацію в письмовій формі, то прочитайте цю статтю до кінця, де ми представили основні моменти з відеоогляду. Нагадуємо, що у вас завжди є можливість звернутися до наших експертів особисто – для цього передбачена спеціальна форма зворотного зв’язку. Просто надішліть нам повідомлення, і ми гарантуємо відповідь на всі ваші запитання.

Що відбувається під час обсмажування кави в ростері?

Обсмажування кавових зерен у ростері – це складний хімічний процес, який призводить до зміни властивостей зелених кавових зерен. Ось що відбувається під час обсмажування:

  1. Зміна кольору. Зелені кавові зерна починають змінювати колір, стаючи від жовтуватих до світло-коричневих. Цей процес називається маіллардовою реакцією і призводить до утворення ароматних сполук і розвитку солодких нот у смаку кави;
  2. Виділення парів. Усередині зерен починають виділятися пари води та вуглекислого газу. Це супроводжується характерним шипінням і тріском, відомими як “перший тріщить” або first crack. Цей етап вказує на початок розвитку ароматичних сполук.
  3. Розвиток аромату та смаку. У процесі обсмажування відбувається утворення складних ароматичних і смакових сполук, які надають кожному сорту кави свій характерний профіль. Температура обсмажування і тривалість цього процесу впливають на кінцевий результат.
  4. Пост-обсмажування. Після завершення обсмажування кавові зерна залишаються гарячими і продовжують розвивати аромат і смак протягом декількох годин або навіть днів. Цей етап називається “пост-обсмажуванням” і може бути важливим для досягнення оптимального смаку.

У результаті обсмажування утворюється безліч ароматичних речовин, які формують букет. Ступінь обсмаження зерна дуже сильно впливає на смак напою, і на це варто звертати увагу під час вибору кави.

Обсмажування у ростері

Ступені обсмажування кави

Ступінь обсмажування кави визначає, наскільки довго зерна були піддані тепловій обробці. Існує кілька стандартних ступенів обсмажування:

  • світла;
  • середня;
  • темна;
  • дуже темна.

Розглянемо їх трохи детальніше.

Світло-середнє обсмажування

Світло-середнє обсмажування універсальне. Воно дарує напою насичений світло-коричневий колір, а легкі солодко-гіркі нотки в смаку підкреслюють витончену кислинку. Такий профіль ідеально підходить для приготування класичного еспресо або ніжного капучино.

Середнє обсмажування

Класичне середнє дає зерну світло-коричневий колір і насичену яскраво виражену кислинку. Таке обсмажування ідеально підійде для альтернативних методів, наприклад, у турці. Кава матиме специфічний трав’янистий присмак із нотками шоколаду, цитрусових, карамелі та прянощів.

Темне обсмажування

Середньо-темне обсмажування має насичений коричневий колір. Поверхня злегка масляниста. Таке обсмажування віддає зерну більш виражені та солодко гіркі нотки. Усім, хто хоче спробувати каву і середнього темного обсмаження, ми рекомендуємо зупинитися на каві Movenpick Caffe Crema – це стовідсоткова арабіка з нотками шоколаду, фруктів і відтінками какао.

Дуже темне обсмажування

Дуже темне обсмаження (часто його називають еспресо) дарує зерну коричневі відтінки, солодко-гіркий смак із мінімальною кислинкою. Шукаєте таку каву? тоді Fineberry Dark Blend – це те, що вам потрібно. Це ідеальна стовідсоткова арабіка темного обсмаження з нотками шоколаду та фруктів.

Вибір ступеня обсмаження залежить від ваших уподобань. Кожен ступінь обсмаження надає каві унікальних характеристик, і важливо обирати той, що відповідає вашому смаку.

Обсмаження кави

Купити каву ідеального обсмаження в інтернет-магазині Coffeeok

Замовити каву потрібного обсмаження на найкращих умовах ви можете в інтернет-магазині Coffeeok. Наш асортимент здатний здивувати найвибагливіших гурманів – у ньому є класичні варіанти й ексклюзивні нішеві сорти кави, для вибагливих поціновувачів. Ціни демократичні, а доставка охоплює всю Україну. Вивчіть наш багатий асортимент просто зараз!

Якщо у вас залишилися запитання, завжди можна звернутися до наших консультантів за вказаними на сайті телефонами або скористатися формою зворотного зв’язку.

Створено: 23 Жовтня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin