Як вибрати каву? Що таке арабіка та робуста

Кава – це окремий вид мистецтва. Справжня наука і тотальне розмаїття. Саме тому сьогодні ми торкнемося теми арабіки і робусти.

Щоб детально зануритися в цю тему, наші фахівці компанії Сoffeeok пропонують подивитися цікаве відео. У ньому максимально розкрита тема кавових зерен. З нами ви дізнаєтеся, як вибрати для себе ідеальну каву.

Ви також можете прочитати цю статтю – вижимку з відео. Ця невелика публікація дасть змогу коротко розібратися і зрозуміти, що таке арабіка і робуста, дізнатися історію цих кавових зерен і де вони вирощуються.

Якщо ви знаєте більше і можете поділитися з нами своїм досвідом, ми пропонуємо вам це зробити через форму зворотного зв’язку, яка знаходиться нижче.

Кавові зерна: основні види

У природі існує безліч видів кавових дерев – від карликових чагарників до величезних десятиметрових велетнів. Але заведено виділяти чотири основні види:

  • Арабіка.
  • Робуста.
  • Ліберіка.
  • Ексцельза.

У світових масштабах виробляють арабіку і робусту, а ліберика, наприклад, знаходить своє застосування як суміші для того, щоб надати напою міцності.

Кавові зерна: основні види

Що таке Арабіка?

Історія арабіки починається ще з VI століття. Її батьківщиною є Ефіопія – колоритна Африканська держава. Дерево арабіки росте на гірських схилах висотою понад тисячу метрів над рівнем моря. Саме ж дерево дуже вибагливе, бо не переносить перепадів температури і потребує поживного ґрунту зі своєрідним мінеральним складом.

Арабіка має досить м’який смак із приємною кислинкою, але тут є секрет. На смак кави впливає ще й обсмажування. Правильне обсмажування зерна забезпечує напою вміст вітамінів, необхідних для нашого організму. Виділяють три основні ступені обсмаження арабіки, а саме:

  • Світле. Арабіка має виражену кислинку і насиченість легкого ступеня.
  • Середнє. Смак більш збалансований, переважають солодко-гіркі нотки, але є кислинка.
  • Темне. Переважають солодко-гіркі нотки, смак насичений і оксамитовий.

Ми рекомендуємо вам спробувати каву – 100% арабіку, вирощену в одному регіоні та зібрану в однаковий період часу. Це називається “моносорт”.

Зерна арабіки

Робуста: особливості та характеристики

Батьківщиною цієї рослини є екваторіальні ліси Азії та Африки. На відміну від арабіки вона вирізняється простотою вирощування і витривалістю. Робуста стійка до перепадів температури повітря і до шкідників. Смак робусти: удвічі, а іноді й утричі більше кофеїну, ніж в арабіці.

У робусті великий вміст дубильних речовин, які надають напою гіркоти і терпкого смаку. Що темніше обсмажування зерна, тим більш гіркою буде кава.

Як вибрати і де купити каву?

Для правильного вибору кави важливо спробувати різні сорти і бленди – це допоможе вибрати саме свою каву і насолодитися смаком на всі 100%. Купити каву та інші супутні товари, які здатні зробити її смак яскравішим або ніжнішим, можливо з асортименту нашого інтернет-магазину Сoffeeok.

Дорогі кавомани, велике спасибі за увагу. Якщо вам потрібна професійна консультація, фахівці нашої компанії завжди готові її вам надати. Пробуйте, дегустуйте та обирайте те, що Вам до душі!

Створено: 20 Жовтня 2023
Вас може зацікавити
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin