Як обрати каву? Розповідаємо про помол кави

Можливо, багато хто й не замислюється, але пачки з меленою кавою, які ви бачите на прилавках у магазині, підійдуть далеко не для кожного методу приготування. І потім бувають прикрі здивування. Чому ця кава вийшла не такою смачною, як хотілося, і що не так із виробником? Річ у тім, що коли ми заварюємо каву у френч-пресі, джезві, кавомашині або просто у звичайній чашці, то відбувається процес екстракції. Розчинні речовини змішуються з водою, в цей момент розкриваються тонізуючі властивості напою, аромат і смак, тому дуже важливо вчасно зупинити екстракцію. Якщо недозаварити каву, речовини не встигнуть розкритися, а в іншому разі кава буде надмірно гіркою. І ось якраз завдяки правильному помелу можна досягти гармонійного смаку залежно від способу приготування кави. Цій темі присвячено окреме відео на нашому каналі:

Для тих, хто віддає перевагу текстовому формату інформації, рекомендуємо дочитати цю статтю до кінця, де ми коротко виклали ключові аспекти відеоогляду. Не забувайте, що ви можете поставити будь-які запитання нашим професіоналам особисто – для цього використовуйте спеціальну форму зворотного зв’язку. Просто напишіть нам, і ми завжди готові відповісти на всі ваші запити.

5 видів помелу кави

Важливість помелу кави в процесі приготування кавових напоїв не можна недооцінювати. Помел кавових зерен відіграє ключову роль у визначенні смаку, аромату і текстури кави. Помел кави визначає, як швидко вода проходитиме через кавові гранули під час заварювання. Якщо помел занадто дрібний, процес може бути занадто повільним, що призведе до перетяжки і гіркого смаку. Занадто грубий помел, навпаки, може призвести до недостатньої екстракції та млявого смаку.

Різні методи приготування кави вимагають різних видів помелу. Від дрібного помелу для еспресо до грубого помелу для фільтр-кави, кожен метод виділяє певні аромати і смаки в каві. Правильний помел підкреслить і розкриє ті характеристики кави, які ви хочете отримати.

Помел також впливає на текстуру напою. Дрібний помел створює більш густу і кремову текстуру, що ідеально підходить для еспресо. Грубий помел забезпечує легкість і чистоту смаку, характерні для фільтр-кави.

Існує 5 типів помелу кави:

  • Грубий. Характеризується великими частками кавових зерен. Цей вид помелу зазвичай використовується для методів заварювання, таких як фільтр-кава і preass-кава (наприклад, метод AeroPress). Грубий помел дає змогу воді проходити через кавові гранули повільно, створюючи ніжніший і насиченіший смак.
  • Середній помел. Вважається універсальним варіантом і може використовуватися для більшості методів приготування кави, включно із заварюванням у кавоварці, френч-пресі та хемексі. Він має баланс між грубим і дрібним помелом і створює збалансований смак.
  • Дрібний помел. Його вирізняють більш дрібні й однорідні частинки кавових зерен. Цей вид помелу ідеальний для приготування еспресо, оскільки він забезпечує рівномірне вилучення аромату і смаку при високому тиску.
  • Дуже дрібний помел. Цей помел має значно дрібніші частинки і часто використовується для приготування турецької кави, де кавовий порошок повністю розчиняється у воді.
  • Наддрібний помел. Цей вид помелу зазвичай використовується для кавових сортів, таких як розчинна кава. Частинки в наддрібному помелі можуть бути настільки дрібними, що вони миттєво розчиняються в гарячій воді.

У підсумку, помел кави – це один із найважливіших аспектів приготування кавових напоїв. Ретельний вибір і налаштування помелу дають змогу вам створити саме той смак і аромат кави, який відповідає вашим уподобанням.

5 видів помелу кави

Смак кави в цифрах

Незвично звучить, але смак кави можна виміряти і в цифрах. Існує такий термін як рефрактометр і правильність приготування кави визначається за параметром TDS.

TDS – це відсоток розчинних речовин у напої від його загальної ваги. Що вища TDS, то більш насиченою нам здається кава. Існує дослідження щодо насиченості кави. Воно виявило, що оптимальна екстракція має бути в межах від 18 до 22%. За екстракції нижче 18% у смаку напою переважає кислотність. Якщо екстракція перевищує 22%, то смак кави буде з сильною вираженою гіркуватістю.

Рефрактометр – це прилад, який використовується для вимірювання оптичної густини рідини, в даному випадку, кавового екстракту. Він відіграє важливу роль у контролі якості кавового помелу і процесу заварювання. Ось як це працює. Рефрактометр вимірює, як світло проходить через рідину (кавовий екстракт) і як це світло ламається під час проходження через цю рідину. Цей вимір може надати інформацію про концентрацію кавових розчинних речовин у рідині, що зі свого боку дає змогу баристі контролювати якість завареної кави.

Кава у чашці

Купити каву потрібного помелу в інтернет-магазині Coffeeok

Інтернет-магазин Coffeeok – це рай для поціновувачів доброї кави. У нас ви можете замовити каву дрібного, середнього або грубого помелу, або купити зерна і самостійно змолоти їх з урахуванням улюбленого способу заварювання напою. Ми гарантуємо преміальну якість продукції, а наші ціни допоможуть вам заощадити гроші. Організуємо швидку доставку по всій Україні. Познайомтеся з нашим великим вибором товарів просто зараз!

У вас виникли запитання? Не соромтеся поставити їх нашим консультантам за номерами телефонів, вказаними на сайті, або скористатися формою зворотного зв’язку.

Створено: 23 Жовтня 2023
Вас може зацікавити
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin