Кераміка чи метал? Які жорна краще?

Сучасні автоматичні кавомашини майже всі оснащені кавомолками, і працюють комплексно, від помелу до готового напою в чашці. Від якості кавомолки безпосередньо залежить якість напою. Зараз, наприклад, багато моделей марки Саєко мають до 16 режимів помелу, це вищий клас! Обладнання нового покоління та новий погляд на приготування кави.

Отже, що ж краще – метал чи кераміка?

Кавомолки бувають двох типів – з керамічними жорнами та з металевими. Перед купівлею, багато хто замислюється, що ж краще? Оскільки реклама і тих та інших дуже масштабна та переконлива. Наша команда кавових експертів допоможе вам прояснити це питання. А також, ви дізнаєтесь різні нюанси, що мають ключове значення для помелу кави.

Керамічні жорна

Керамічні жорна – інноваційний сучасний винахід. Широко використовуються у кавоварках всесвітньо відомого бренду Саєко та інших популярних виробників. Виготовлені вони із натурального матеріалу. Під час роботи кавомолки не створюють багато шуму. Не перепалюють зерна і не надають меленій каві специфічного смакового відтінку.

Керамічні жорна

Хоча, знову ж таки, рівень шуму та інші нюанси залежать не лише від матеріалу, а й від самої кавоварки. Це рівень шумоізоляції, швидкість роботи кавомолки, розташування самої кавомолки в пристрої кавомашини. Всі ці фактори впливають на звук роботи пристрою. Коли ви робите помел, то більший відсоток шуму створюється безпосередньо від розколювання зерен, не тільки від самої кавомолки.

Але кераміка, безумовно, сприяє більш тихому, делікатному та якісному помелу. Є маленький мінус, кераміка може пошкодитися, (у вигляді сколів або тріщин) якщо в кавомолку потраплять сторонні дрібні порошинки. Не рекомендується використовувати керамічну кавомолку для помелу інших твердих продуктів. Вона призначена лише для кави.

А якщо жорна мають конічну форму, тоді це просто ідеальний варіант, але такі моделі кавоварок вищі в ціновому діапазоні. Втім, хто віддає перевагу хорошій якості, звичайно, не заощаджуватиме.

Металеві жорна

Металеві жорна – міцні, надійні, використовую їх дуже давно. Роблять якісний гарний помел.

Можна сказати, що це класика, яка завжди в ціні. Кавомолка з металевими жорнами прослужить вам довго, це надійно та безпечно. Є думка про те, що жорна з металу нагріваються під час роботи і надають зернам смаженого присмаку і неприємного запаху. Такий момент є.

АЛЕ! Не хвилюйтеся! Якщо правильно налаштувати швидкість роботи та режим помелу, цього ефекту можна абсолютно уникнути.

Молота кава може мати смалений присмак тільки, якщо робити дуже дрібний помел і робота кавомолки буде довше, ніж зазвичай, при великій швидкості обертання жоренового механізму. Якщо ж все налаштувати правильно – тоді висока якість помелу вам гарантовано!

Металеві жорна

Популярні види металів, з яких виготовляють жорна – це нікель, вольфрам, нержавіюча сталь, титан. Всі ці матеріали мають дуже високу стійкість до нагрівання від 1400 ° C і вище. Тому ризик перегріву просто неможливий ні теоретично, ні практично. Кавомолка в середньому працює до 10-15 секунд. Враховуючи більшу стійкість металів до плавлення, можливість перегріву абсолютно виключається. Мінус у тому, що, звичайно ж, метал, навіть найстійкіший і якісніший не є на 100% органічним натуральним матеріалом, тому іноді кава може мати трохи штучний відтінок запаху або різку гіркоту. Але знову ж таки, пам’ятайте, що все залежить від того, як правильно ви вмієте користуватися та налаштовувати вашу кавомолку, а також від самої кавомашини та матеріалів її виготовлення. Купуючи кавоварку з вбудованою кавомолкою, потрібно враховувати не тільки вид кавомолки, а й повністю всі технічні характеристики кавомашини.

Порада від «Кофейок» :

Для того щоб добре подрібнити зерна і заварити густу ароматну каву, потрібно щоб швидкість роботи кавомолки була не великою, помірною, розмір помелу зерен повинен бути середній, обсмажування кави найкраще підійде Віденська або повне обсмажування «Full City”. Ці зерна підійдуть як для Еспресо, так і для інших напоїв. Якщо любите міцніше, тоді вибирайте зерна Французької або Італійської обсмажування. Це загальне правило для роботи з кавомолками обох типів, з керамічним та сталевим жоренним механізмом.

Робіть раціональний вибір, правильно налаштовуйте режим помелу та насолоджуйтесь прекрасними напоями.

Бажаємо вам продуктивного дня та смачної кави!

Створено: 30 Березня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin