Все про Дахунпао

Світ чаю багатий та різноманітний. У ньому є своя ієрархія, з істинно царськими зборами і з простішими варіантами.

Особливе місце в цьому маленькому всесвіті займає Да Хун Пао.

Цей темний улун по праву вважається найдорожчим чаєм. Деякі його збори (з найстаріших кущів, яким уже багато сотень років) продають лише на особливих аукціонах і ціна за нього може сягати майже мільйона доларів за кілограм.

Збір Да Хун Пао

Походження назви

Його назва дослівно перекладається як Великий Червоний Халат. Є багато версій, що пояснюють його походження. По одній – він допоміг зцілити матір одного з імператорів, по іншій прибрав головний біль одного зі студентів імператорської академії, по третій – врятував самого імператора. Головне, що кожна легенда закінчується однаково – вельможі, на подяку за порятунок, одягають на кущі з яких був створений напій великі червоні мантії, що нагадують придворні халати.

Трішки історії

Заглянувши в історію, можна відзначити ще один цікавий факт. У давнину люди пили порошкоподібний чай, який розводили в піалах і відразу пили повністю. Такий порошок пресували в плитки, найпопулярніші з яких називалися “Дракон” та “Фенікс”. Але перший імператор династії Мінґ захотів відчути справжній смак напою та наказав надіслати йому листовий чай. Саме тоді наймайстерніші майстри чайної справи зібралися і створили дахунпао. Цей напій сподобався всьому імператорському двору і з того часу став постачатись туди регулярно. Недаремно улун часто називають чайним Імператором.

Чай Да Хун Пао

Виготовлення

За своєю технологією приготування Да Хун Пао досить трудомісткий. Все починається з перших днів травня – саме тоді відбувається збирання листа для виготовлення цього чаю. Для нього використовують флеші – молоденькі салатові стеблинки з ніжними листочками. Насамперед зібрану сировину просушують на відкритому сонці. Потім засипають у величезний барабан, у якому він насичується ароматом диму із спеціального вугілля. На наступному етапі проходить “вбивство зелені” – лист просмажують у центрифузі при температурі 250 С. Ще гарячим його засипають у ролер, який всіляко зминає його, деформує структуру і при цьому не рве. Всі листочки та гілочки стають так званим Мао Ча (також досить цікавий вид чаю). Все це завантажують у мішки і складають у спеціальному приміщенні чекати закінчення сезону збору. Коли приходить час гілочки, а також занадто маленьке або велике листя відокремлюють, залишаючи тільки ідеальний матеріал. Його знову розігрівають і засипають у спеціальні кошики, який потім цілодобово пропарюють над не дуже гарячим вугіллям.

Цей процес називається хунпей. Майстри уважно стежать за ступенем ферментації і коли все готово відправляють вже практично готовий чай на просушування та фасування. Можна зняти раніше чи пізніше і тоді вийдуть різні смаки – від ніжного, ”живого“ до насиченого, вистоянного, “коньячного“.

Як правильно пити Да Хун Пао

Властивості

Да Хун Пао приписують мало не чудодійні властивості, багато з яких можна пояснити завдяки відмінному набору мінералів та мікроелементів. Наприклад, поліфенол сприяє поліпшенню загального стану крові, внутрішньому омолодженню організму. Наявність флуоридів захищає зуби від різноманітних хвороб. Також він сприяє виведенню токсинів та зміцненню імунітету.

Щодо смакових характеристик – є легка, приємна насолода, яка відчувається як у смаку, так і в ароматі. Висока терпкість створює ідеальний баланс для основної легкості напою. Відчутні грайливі ванільні нотки.

Якщо Ви бажаєте долучитися до багатовікової чайної культури та скуштувати легендарний напій, його можна купити Да Хун Пао у спеціалізованих маркетах та інтернет-магазинах.

Зі зростанням інтересу до східної культури з’являється дедалі більше справжніх товарів із загадкового континенту. Багато з них варті того, щоб їх спробувати.

Створено: 01 Квітня 2023
Вас може зацікавити
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin