Чай з молоком

Щоб відчути себе справжнім англійським аристократом, не обов’язково підкорювати простори Вестмінстерського Абатства чи навіть їхати до Лондона. Досить налити собі чашку гарного чаю з молоком. Його м’який смак нагадує найдорожчий оксамит. Він утихомирює, дарує душевний спокій та відчуття затишку, достатньо лише доторкнутися до нього. Якщо додати прянощів, смак набуде яскравої вдачі загадкового і такого манливого Сходу, а точніше – Індії.

Чай з молоком – це не тільки незвичайний смак, а й подвійна користь. Вчені досі сперечаються про його властивості. Що вони з’ясували вже напевно, ми з Вами зараз дізнаємося.

Чай з молоком користь та шкода

Чорний чай із молоком

Це, напевно, найпопулярніша варіація, оскільки природний трохи терпкий смак чорного чаю відмінно відтінюється молочною м’якістю. Особливо цікаво відкривається він разом із ароматом бергамоту.

Переваги

 • Молоко пом’якшує дію кофеїну, якого в чаї достатньо. Тож у такому поєднанні можна побалувати себе улюбленим напоєм навіть увечері, не побоюючись за якість сну. Більше того, цей напій допоможе відмінно розслабитися та заспокоїти нервову систему. З цієї ж причини він підійде і вранці – допоможе організму впоратися зі стресом нового пробудження та нового списку завдань.
 • Чай пом’якшує незбиране молоко, не руйнуючи при цьому його природної користі. Шлунок охоче сприйме таке комбо навіть після отруєння. Тяжка структура лактози стане легшою до засвоєння навіть якщо є такі проблеми як гастрит або виразка. Також це відмінний варіант для тих, хто не любить молочку, але все ж таки потребує її корисних властивостей.
 • Підвищує життєвий тонус. Білки, кофеїн, різні мікроелементи рослинного та тваринного походження заповнять потребу організму навіть після хвороби. М’яко, поживно та ненав’язливо. Бадьорість додається не несучи при цьому дратівливості чи загостреної нервової реакції.
 • Зміцнення кісткових тканин, зокрема – зубів. Чай багатий на фтор, а молоко на кальцій. Таке поєднання не тільки не руйнується, а й посилює дію одне одного. До того ж запобігає розвитку карієсу, яким нас лякають із дитинства.
Чай з молоком

Недоліки

 • Руйнування катехіну(головний антиоксидант, який відповідає за зміцнення серцево-судинної системи). Він ніяк не хоче уживатися з молочним білком – козеїном. Та й взагалі багато антиоксидантів губляться, наче їх там ніколи й не було. Таким чином, основна перевага чаю сходить нанівець.
 • Сильний сечогінний ефект. На це варто звернути особливу увагу тим, хто має проблеми з нирками. Щоправда, тут є й інший бік медалі. Ця ж властивість зіграє на руку тим, хто хоче схуднути.

Зелений чай з молоком

Тут трохи інший спектр дій і смак. Природна терпкувата гіркота зеленого чаю пом’якшується. Напій виходить гармонійнішим, хоч і не таким виразним як з чорним. Зате він може сподобатися навіть тим, хто не є прихильником зеленого чаю.

Переваги

 • Добре вгамовує спрагу. Хоч він і м’якший, але з питанням спраги справляється краще за свого темного конкурента. Менше вологи – менше потовиділення – більше впевненості та спокою.
 • Пом’якшується дія теїну. Хоч він і менш активний ніж кофеїн, але все ж таки надає активізуючу дію. Воно не дуже доречне ввечері або при нервовій перенапрузі, коли так потрібно просто розслабитися.
 • Посилює лактацію. Це справжня знахідка для мам, що годують, особливо коли проблема з кількістю молока.
 • Очищає організм від шлаків, солей, важких металів і навіть токсинів. Це те, що потрібно в умовах нинішньої екології, особливо для мешканців великих міст. Та й взагалі хоча б з лікувальною метою час від часу проводити курси чищення організму таким смачним способом щонайменше не завадять.
Як пити чай з молоком

Недоліки

 • Розмаїтість пуринів у зеленому чаї, нікуди не йде навіть у поєднанні з молоком. Вони можуть викликати надлишок солей і супутні захворювання – подагра, артрит, камені в нирках. Здається трохи суперечливо – начебто виводить солі, а начебто їх виходить більше. Маленьке уточнення – їх стає більше від надлишку пуринів. Тобто, якщо помірно вживати чай – солі йдуть, а якщо перестаратися – їх більше.

Приємно відзначити і те, що чай із молоком досить низькокалорійний – від 8 до 80 ккал. Все залежить від способу приготування. Якщо просто додати трохи молока до чаю це одне, а якщо подивитися на оригінальний англійський варіант, то чай додається до гарячого молока із співвідношенням 1:1. За індійською технологією (що набирає популярності Масала) чай за рахунок жирного молока та великої кількості спецій стає досить калорійним.

Немаленький список переваг і приємний смак – чудова нагода внести до свого раціону чай з молоком.

Створено: 01 Квітня 2023
Залишити коментар

Поширені запитання

2
4
WordPress PopUp Plugin