Заварювання чаю в сифоні (габеті)

Заварювання чаю в сифоні, який також відомий як габет, – це дивовижний і традиційний спосіб приготування чаю, який приносить чудовий аромат і смак у кожну чашку. У цій статті ми розглянемо історію сифона і навчимося, як грамотно приготувати чай, використовуючи цей унікальний пристрій. Але для початку пропонуємо подивитися відео від нашого експерта Даші.

Якщо ви віддаєте перевагу засвоюванню інформації, читаючи, то продовжуйте читання цієї статті, де ми коротко виклали головні ідеї з відеоогляду. Важливо пам’ятати, що ви маєте можливість зв’язатися з нашими фахівцями безпосередньо – для цього використовуйте спеціальну форму зворотного зв’язку. Просто надішліть нам повідомлення, і ми завжди раді допомогти вам з будь-якими питаннями.

Історія сифона, або чому його називають габет?

Історія сифона для чаю, відомого також як габет, має своє коріння за часів Французької імперії, і вона пов’язана з ім’ям винахідника і підприємця Луї Габе. На початку 19 століття, за часів Французької імперії, Габе придумав і створив пристрій, що давав змогу заварювати чай більш ефективно та контрольовано. Цей пристрій було названо “габет” на честь його винахідника. Габе вдосконалив традиційний метод заварювання чаю, надаючи процесу більш точний і контрольований характер.

Сифон (габет) для чаю був спеціальним пристроєм, що складається з двох посудин. Нижня посудина містила гарячу воду, а верхня – чайне листя. Між ними була трубка або трубчастий пристрій, що давав змогу воді з нижньої посудини підніматися у верхню, де вона контактувала з чаєм. Температура і час контакту між водою і чаєм могли регулюватися, що робило процес заварювання точнішим.

Винахід Габе одразу ж здобув визнання і популярність серед поціновувачів чаю. Цей метод давав змогу зберігати аромат і смакові якості чаю, що було особливо важливо для високоякісних сортів. Габе просував свій сифон (габет) у Франції та за її межами, сприяючи поширенню цього унікального методу заварювання чаю.

Чай у сифоні

Як приготувати чай у сифоні?

Для приготування чаю в сифоні вам потрібно:

 • чай. Виберіть високоякісний листовий чай. Він може бути червоним, чорним, зеленим чи білим, з добавками чи без – це не має значення;
 • вода (майже окріп). Бажано використовувати фільтровану воду, щоб водопровідні домішки не змінили смак і аромат напою.
 • сифон (габет) з усіма його компонентами.

Переходимо до заварювання. Магія приготування займе всього лише 5-7 хвилин і передбачає кілька простих кроків:

 1. Підготуйте чай. Виміряйте необхідну кількість чаю у верхню посудину сифона. Зазвичай рекомендується використовувати приблизно одну чайну ложку чаю на кожні 250 мл води.
 2. Залийте воду. Налийте свіжу та кип’ячену воду в нижню посудину сифона. Переконайтеся, що вода досить гаряча, але не окріп, щоб уникнути перегріву чаю.
 3. Зберіть сифон. Поставте верхню посудину сифона (з чаєм) на нижню посудину з водою і переконайтеся, що вони щільно закриті.
 4. Підігрійте. Помістіть зібраний сифон на низькому вогні та підігрійте вміст. Вода почне підніматися у верхню посудину, де контактує з чаєм.
 5. Дайте заварюватися. Зачекайте кілька хвилин (час заварювання залежить від типу чаю), поки чай настоюється і набуває бажаного смаку та аромату.
 6. Подавайте. Коли ваш чай у сифоні готовий, акуратно розберіть посудини і налийте чай у чашку або чашки. Насолоджуйтеся ароматом і смаком вашої чашки чаю.

Заварювання чаю в сифоні (габеті) – це задоволення мистецтва, і він надає вашому чаю особливого смаку та аромату. Цей метод заварювання чаю є чудовим поєднанням традиції та інновацій, і ви зможете насолоджуватися чашкою чаю, створеною з турботою та увагою до деталей.

Чоловік п'є чай

Купити сифон в інтернет-магазині Coffeeok

Замовити сифон габет на вигідних умовах пропонує спеціалізований інтернет-магазин Coffeeok. У нас є все для справжніх поціновувачів хорошого чаю – аксесуари та техніка для заварювання, красивий посуд. Але головне – це сам чай, представлений у неймовірно великому асортименті. Ознайомитися з вибором ви можете просто зараз.

Рекомендовані товари
 • Усе
 • Чорний чай
 • Улун (Оолонг)
 • Трав’яний та квітковий чай
 • Чай Сенча-242
 • Зелений чай
 • Червоний чай
 • Пуер
 • Білий чай
 • Гречаний чай
 • Японський зелений чай

Якщо у вас є запитання, не соромтеся звертатися до наших консультантів за вказаними на сайті номерами телефонів або скористатися формою зворотного зв’язку.

Створено: 23 Жовтня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin