Чашка бадьорого чаю з ранку, традиційний англійський Five o’clock або дружні та сімейні посиденьки. Будь-яке чаювання здатне розслабити, налаштує на робочий лад і просто підняти настрій. Але щоб воно приносило справжнє задоволення, якість самого напою відіграє вирішальну роль.
На ринку представлено безліч різних сортів чаю від численних брендів-виробників і, щоб не розгубитися в асортименті цього популярного напою, було складено рейтинг найкращого чаю в Україні. При складанні переліку чайних топ продуктів враховувалися такі критерії:
- найкращі бренди за версією покупців;
- кількість позитивних відгуків;
- оптимальне співвідношення якості та вартості;
- повнота відомостей про товар, вказаних на пачці.
Ознайомтеся з рейтингом найкращих марок чаїв та підберіть продукт, який зробить ваші хвилини насолоди напоєм максимально приємними.
Рейтинг найкращих марок чаю в Україні
11. ISLA




























Одинадцяте місце топ марок найкращого чаю зайняла продукція компанії ISLA. Цей український бренд має на меті виробництво продукції преміального класу. Компанія використовує добірну чайну сировину, вирощену та зібрану в кращих регіонах планети. У переліку товарів Ісла представлені чорний, зелений, фруктовий, трав’яний та квітковий чай, а також корисний для організму улун.
Плюси:
- ретельний відбір сировини;
- контроль кожному етапі виробництва товарів;
- Елегантна естетична упаковка.
Мінуси:
- не виявлено.
10. Newby
































Newby – це британська торгова марка, що випускає чайну продукцію преміум-класу. Заснована у 1997 році компанія випускає продукти для справжніх гурманів, пропонуючи їм оригінальні та класичні сорти чаю. Товари цього бренду-гіганта налічують понад 200 видів та експортуються до десятків країн нашої планети.
Плюси:
- висока якість використовуваної сировини;
- товар пропонується у різних видах (ваговий, пакетований тощо);
- розкішний дизайн упаковки.
Мінуси:
- не дешева вартість.
9. Pickwick










Дев’яте місце рейтингу завоював чайний бренд Pickwick («Піквік») від голландської компанії JDE Peet’s. Серед представлених в Україні лінійок є чорні, зелені, трав’яні, фруктові чаї та ройбуш-фруктова суміш. Тому кожен чаєман знайде собі найкращий варіант.
Плюси:
- для своєї продукції міжконтинентальна компанія закуповує лише якісну сировину;
- безліч смаків та ароматів;
- яскрава упаковка.
Мінуси:
- не виявлено.
8. Карпатський чай
Карпатський чай – це корисний еко-продукт, сировина для якого зібрана на екологічно чистих територіях Карпатських гір. Тому товари цієї торгової марки заслужено займають восьму сходинку нашого топу найкращих марок чаїв. Карпатські чаї не мають негативного впливу на організм, не виводять з нього корисні речовини та мають безліч корисних властивостей.
Плюси:
- напої мають лікувальний ефект;
- товари компанії мають відмінну ціну, доступну кожному покупцю.
Мінуси:
- не виявлено жодного негативного відкликання.
7. Westminster Ostfriesische
Сьому сходинку топу найкращих марок чаїв в Україні займає бренд Westminster Ostfriesische. Листя, вирощене на кращих плантаціях Індії та Шрі-Ланки, наділяє напій терпким і насиченим смаком і ароматом. Вестмінстер стане справжньою знахідкою для поціновувачів справжньої чайної класики.
Плюси:
- у складі присутні лише добірні сорти першокласного чаю;
- зручна практична упаковка, що надовго зберігає всі цінні характеристики продукту.
Мінуси:
- не виявлено.
6. Lovare
































Бренд Lovare, який потрапив на шостий щабель рейтингу, є “дітищем” відомого українського чайного монстра – корпорації Мономах. Будь-який представлений продукт Ловаре – це професійне поєднання натуральності та неординарних смакових характеристик. Асортимент товарів складається з десятків сортів різних чаїв та унікальних купажів.
Плюси:
- різноманіття сортів на будь-який смак;
- представлені розсипні варіанти, подарункові набори та серія для дітей;
- доступна вартість продукції.
Мінуси:
- не виявлено.
5. Izumi Tea
Продукція Izumi Tea – це унікальний напій, що виробляється з татарської гречки, яка є джерелом вітамінів, флавоноїдів та корисних речовин. Кожна пачка чаю – це збалансований склад калію, магнію, селену, ванадію, хрому тощо. Ізумі є максимально корисним продуктом для людей, які ведуть здоровий спосіб життя.
Плюси:
- високий вміст білків та клітковини роблять напій відмінним антиоксидантом;
- зручні гранули, які можна заварювати повторно;
- приготований напій має Detox ефект;
- регулярне вживання чаю Ізумі уповільнює процес старіння організму.
Мінуси:
- специфічний смак.
4. Basilur
































На четвертому місці найкращих марок чаїв розташувалися чайні шедеври від компанії Basilur. Виробничі потужності Базилур розташовані у столиці Шрі-Ланки – мегаполісі Коломбо. Це дає можливість упаковувати чайну сировину практично відразу після врожаю та відправляти свіжий продукт у будь-яку точку земної кулі. Товари Basilur відповідають найвищим стандартам якості, що підтверджується зображенням на упаковці емблеми Золотого лева – символу першокласного цейлонського чаю.
Плюси:
- використовується свіжий високосортний чайний лист;
- широкий асортимент запропонованої продукції;
- ефектна упаковка, що дозволяє подавати чай як презентабельний подарунок.
Мінуси:
- серед відгуків жодного негативного не виявлено.
3. Althaus
















Німецька марка Althaus має великий попит серед цінителів справжньої чайної якості. Експерти компанії під час виробництва продукції базуються на давніх традиціях майстерності творців чаю та реалізують сучасні інноваційні концепції виробництва.
Плюси:
- відмінні смакові та ароматичні властивості у кожній чашці завареного напою;
- відмінне співвідношення ціни та якості;
- натуральні компоненти у складі будь-якої пачки чаю.
Мінуси:
- немає.
2. Hello Tea
















Ще однією трендовою вітчизняною торговою маркою стала фірма Hello Tea, відома своїми унікальними купажами та трав’яними зборами. Тістестери компанії не задовольняються класикою, включаючи в класичні сорти чаю різні спеції, сухофрукти, сушені трави та листя.
Плюси:
- унікальний, насичений смак у кожній упаковці товару;
- неординарна палітра композицій;
- оригінальне поєднання різних видів чайної сировини та першосортних добавок.
Мінуси:
- не оцінять прихильники класичних чайних напоїв.
1. Teahouse
































Закриває наш рейтинг найкращих марок чаю продукція відомого українського бренду Teahouse, який вперше заявив про себе у 2006 році. Спочатку компанія Тихаус замислювалася як сімейний бізнес, але незабаром вийшла не перші позиції найкращих виробників чаю в Україні. Частина використовуваної сировини вирощується на екологічно чистих регіонах України, а основні партії завозяться з кращих плантацій Китаю, Індії, Шрі-Ланки, Кенії та інших світових “чайних” країн.
Плюси:
- понад 350 видів продукції;
- крім традиційного чорного та зеленого чаю в асортименті є трав’яні та фруктові суміші;
- у продуктах використовуються натуральні інгредієнти, без ГМО та ароматизаторів.
Мінуси:
- серед численних відгуків покупців недоліків не виявлено.
Топ-11 марок найкращого чаю за версією Coffeeok
- Teahouse.
- Hello Tea.
- Althaus.
- Basilur.
- Izumi Tea.
- Lovare.
- Westminster Ostfriesische.
- Карпатський чай.
- Pickwick.
- Newby.
- ISLA.
Як правильно вибрати чай?
Перелік найпопулярніших марок кращого чаю створений для того, щоб покупець міг легко вибрати найбільш підходящий для себе варіант. У своєму списку ми представили доступну продукцію, купити яку можна за вигідною ціною в інтернет-магазині Coffeeok. Для початку варто визначитися якому чаю ви віддаєте перевагу і відштовхуватися від цього. При виникненні питань про товар, що вас цікавить – звертайтеся до наших фахівців, які проконсультують з приводу підбору та особливостей того чи іншого продукту.
Головні критерії хорошого чаю
При виборі найкращого виробника чаю варто спиратися на такі показники якості:
- зовнішній вигляд листа;
- смакові характеристики;
- час та умови збирання врожаю;
- особливості обробки та ароматизація;
- спосіб приготування напою
Стан листа
Якісний чай виробляють із першокласної сировини, тому в його складі неприпустимі сторонні домішки та пил. Чайне листя не повинно бути роздробленим, оскільки такий фактор вказує на неправильність їх обробки. У випадку пакетованого продукту оцінити якість листа можна простим способом – розірвати пакетик і подивитися на його вміст. Хороший чай у пакетах містить гранули або листя одного розміру, без пилу та дрібної крихти. При використанні добавок квітів чи фруктів їх шматочки мають бути добре видно.
Місце зростання сировини
Читаючи на упаковці про країну походження чаю, звертайте увагу на деталі, оскільки географічне положення та умови зростання чайного листа безпосередньо відбиваються на його смакових та ароматичних властивостях. Тому уважно стежте і відрізняйте цейлонський продукт від китайського, а індійський від кенійського, оскільки кожен конкретний варіант має свої індивідуальні особливості.