Гайд із приготування еспресо, як в Італії

Еспресо – це частина італійської культури, мистецтва і стилю життя. А ще це улюблений варіант заварювання кави у мільйонів людей на всіх континентах нашої планети. Щоправда, щоб еспресо був ідеальним, важливо правильно його приготувати та бути уважним до деталей. Давайте розберемося, як приготувати каву, яка тішитиме вас своїм ароматом і смаком, як у справжній італійській кав’ярні. 

Що таке еспресо?

Еспресо – це напій із високим вмістом кофеїну, який готується шляхом пропускання окропу під тиском через мелену каву. Його характерні риси – багатий смак, насичений аромат і кремова текстура з автентичною пінкою.

Історія появи еспресо сягає своїм корінням Італії XIX століття. Це був час, коли кава стала популярним напоєм, особливо в кафе в Мілані та інших містах. Однак звичайний спосіб приготування кави – фільтрування – вимагав багато часу і не завжди задовольняв квапливих відвідувачів.

Таким чином, еспресо виникло як розв’язання цієї проблеми. Історія пов’язує його появу з інженером Антоніо Майно, який 1884 року розробив першу еспресо-машину. Він створив машину, здатну видавлювати гарячу воду під впливом високого тиску через мелену каву, що давало змогу отримувати напій за лічені секунди. Цей метод приготування був названий «еспресо» через свою швидкість.

Згодом машини стали вдосконалюватися, поліпшуючись у дизайні та функціональності. Вони стали важливою частиною культури кави в Італії та всесвітньо відомим способом приготування кави. Еспресо стало символом італійського стилю життя, а його популярність призвела до появи різних варіацій цього напою в усьому світі.

Обираємо сорт кави для еспресо

Вибір правильної кави – це ключовий крок для отримання смачного й ароматного напою. Зазвичай використовуються суміші різних сортів кавових зерен, які мають баланс ароматів, кислотності та гіркоти. Спробуйте різні варіанти і виберіть той, який найбільше підходить вашому смаку. Ось кілька рекомендацій, які допоможуть вам підібрати ідеальну каву: 

 • свіжість зерен. Під час купівлі звертайте увагу на дату обсмажування. Ідеальним варіантом є свіжообсмажені зерна, оскільки вони зберігають багатий смак і аромат;
 • тип обсмаження. Бариста рекомендують середнє або темне обсмажування для еспресо. У них максимально більш насичений смак і багатогранний ароматичний букет, що ідеально підходить для цього методу;
 • суміш або однорідний сорт. Багато брендів суміші арабіки та робусти, які створюють баланс у смаку та ароматі. Однак також можливо вибрати й однорідний сорт кави, якщо ви віддаєте перевагу певному смаку або аромату;
 • мелену або цільні зерна. Якщо у вас є кавомолка, найкраще придбати зерна і молоти їх безпосередньо перед заварюванням. Це допоможе зберегти свіжість і аромат;
 • еспресо-обсмажування. Деякі виробники пропонують спеціальні суміші кави, призначені спеціально для приготування еспресо. У них інтенсивніший смак і аромат, що гармонійно підходить для цього методу приготування.

У широкому асортименті хороша кава для еспресо представлена в каталозі інтернет-магазину Coffeeok. Завдяки зручній навігації, ви зможете швидко визначитися з конкретним смаком і підібрати ідеальний варіант в каталозі максимально швидко.

Пам’ятайте, що вибір кави для еспресо залежить від ваших уподобань у смаку та ароматі, тож експериментуйте та знаходьте ту, яка підходить саме вам.

Подбайте про чистоту кавоварки

Перед приготуванням еспресо переконайтеся, що ваша кавоварка чиста і готова до використання. Залишки кавового порошку або олії можуть негативно вплинути на смак і якість напою. Тому регулярно очищайте кавоварку і стежте за її станом. У каталозі нашого магазину ви знайдете все, що потрібно для очищення і декальцинації кавоварної техніки. А якщо ви не хочете займатися чищенням самостійно або вам потрібна професійна допомога і повноцінне обслуговування кавоварок, звертайтеся в наш сертифікований сервісний центр Coffeeok Service.

Тиск, температури води та дозування кави

Одним із ключових моментів під час приготування еспресо є правильний тиск, температура води та дозування кави. Зазвичай використовується тиск близько 9 бар, температура води становить близько 90-95°C, а дозування кави – приблизно 18-20 грам на порцію.

Що таке темперування?

Темперування – це процес ущільнення меленої кави в кавомашині перед приготуванням напою. Цей крок дає змогу рівномірно розподілити каву в кавоварці та створити правильний опір для води, що важливо для отримання якісного еспресо.

Правильне темперування забезпечує рівномірний розподіл кавового порошку в портфільтрі. Це дає змогу гарячій воді проходити через каву рівномірно, що призводить до кращого вилучення аромату і смаку. Правильне темперування також допомагає контролювати час екстракції кави. Занадто щільне темперування може уповільнити процес, а недостатньо щільне – прискорити. Це впливає на кінцевий смак і текстуру еспресо.

Процес екстракції: ключовий момент у приготуванні кави

Процес екстракції – це момент, коли гаряча вода під тиском проходить через мелену каву і витягує з неї аромати та смакові речовини. Він має займати близько 25-30 секунд, щоб отримати оптимальне співвідношення між кислотністю, гіркотою і солодкістю.

Налаштування смаку

Налаштування смаку еспресо може бути необхідним, якщо напій виходить гірким або з високою кислотністю. Ось кілька порад, як поліпшити смак, якщо еспресо гірчить:

 • зменшіть тиск води. Спробуйте зменшити тиск води, що подається в кавовий порошок. Занадто високий тиск може призвести до переекстракції кави та гіркого смаку. Регулюйте тиск за допомогою налаштувань на вашій еспресо-машині;
 • змініть ступінь помелу. Спробуйте використовувати більші або тонші частинки кавового порошку, щоб змінити швидкість вилучення. Це може допомогти досягти більш рівномірного вилучення смакових компонентів без переекстракції;
 • знизьте дозу кави. Зменшіть кількість кави, що використовується для приготування еспресо. Менша кількість кави може зменшити інтенсивність смаку і зробити напій менш гірким.

Якщо еспресо має високу кислотність:

 • використовуйте менш кислі сорти кави. Спробуйте обирати сорти кави з нижчою кислотністю. Наприклад, кава з темнішим обсмаженням або з певних регіонів може мати нижчу кислотність;
 • змініть температуру води. Спробуйте змінити температуру води, що використовується для приготування еспресо. Деякі еспресо-машини дають змогу регулювати температуру. Зниження температури може зменшити кислотність напою;
 • змініть метод обробки. Різні методи обробки кавових зерен можуть впливати на їхню кислотність. Спробуйте вибрати каву, оброблену методом, який знижує кислотність, наприклад, обробку в низькому профілі.

Експериментуйте з налаштуваннями та методами, щоб знайти оптимальний смак вашого еспресо.

Як і з чим подавати правильний еспресо?

Еспресо найкраще подавати негайно після приготування, щоб зберегти його свіжість і аромат. Він чудово поєднується з водою, фруктами або солодощами, а також може бути основою для приготування інших напоїв, наприклад капучино або лате. Подача еспресо може відрізнятися залежно від уподобань і традицій, але є кілька основних способів і рекомендацій:

 • вода. У багатьох країнах прийнято подавати еспресо з чистою водою. Це допомагає очистити горло і підготувати смакові рецептори до напою;
 • лимонна цедра. У деяких місцях до еспресо подають невеликий шматочок свіжої лимонної цедри. Це додає свіжості та трохи кислотності до напою;
 • шоколад. До деяких сортів еспресо подають невеликий шматочок темного шоколаду. Його гіркота добре поєднується з гіркотою кави та підкреслює її смак;
 • цукерки. У деяких кафе еспресо подають разом із цукерками або печивом. Це може бути щось солодке, щоб балансувати гіркоту напою;
 • бісквіт. Деякі вважають за краще подавати еспресо з легким бісквітом або крекером. Це також може слугувати закускою, яка підтримує атмосферу розмови та спілкування в кафе.

Деякі вважають за краще пити еспресо «чистим», без додаткових компонентів. Це дає змогу насолоджуватися насиченим смаком і ароматом кави без сторонніх смаків.

Якщо у вас залишилися питання щодо правильного вибору кави, приготування або подачі еспресо, зв’яжіться з нашими менеджерами. Вони детально вас проконсультують.

Зрештою, приготування еспресо – це мистецтво, яке вимагає уваги до деталей і практики. Дотримуючись цього гайду, ви зможете насолоджуватися ідеальною кавою, як у самій Італії.

Створено: 01 Квітня 2024
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin