Якщо кавомашина Melitta вийшла з ладу, ви можете усунути деякі проблеми самостійно. Нижче наведено опис типових неполадок і найпоширеніші несправності кавомашин Мелітта, їхні причини та способи усунення в домашніх умовах. Це стосується таких моделей кавових апаратів: Caffeo, MyCup, Single, Aroma, Easy, Optima, Stage, Arondo, Enjoy, Prime, Cafe Fun, Look, Sense.
Популярні несправності та проблеми кавомашини Melitta
Існують поломки, що відбуваються частіше за інші. Ось найпоширеніші несправності кавомашин Melitta:
- з кавового апарата напій подається краплями;
- кавомашина Melitta не працює;
- під кавовим обладнанням збирається вода;
- неможливо витягти варильну групу;
- кавомашина не гріє воду;
- зерна погано подрібнюються або зовсім не перемелюють;
- кавоапарат не зупиняється;
- кавомашина шумить, тріщить, свистить;
- не набирає тиск;
- кавомашина не вмикається;
- не робить пінку, не збиває молоко;
- вода у відсіку для відходів.
Ці та інші несправності кавомашини Мелітта можуть з’являтися під час експлуатації техніки. Виявивши будь-яку неполадку, спочатку вивчіть інструкцію і спробуйте знайти поради щодо усунення проблеми.
Кавомашини Мелітта – несправності та способи їх усунення
З кавового апарату напій подається краплями
Причина
- засмітився носик подачі кави;
- скупчення частинок сміття і кавових нашаровувань у варильному блоці;
- неправильно встановлений фільтр води або він забруднений.
Що робити?
Необхідно очистити носик з використанням голки або зубочистки, потім ретельно промити варильний блок під теплою водою, витерти або дати йому просохнути. Також можна змастити рухомі елементи.
Вийміть фільтр із відсіку для води та приготуйте каву без нього. Якщо проблеми немає і все добре, то причина несправності – засмічений фільтр. У цьому разі рекомендується замінити фільтр води. Крім цього, не зайвим буде провести декальцинацію із застосуванням спеціальних таблеток, які допоможуть усунути неполадки кавомашини Melitta.
Кавомашина Melitta не працює
Причина
- пошкоджений провід або вилка;
- спрацьовування термозахисту;
- неполадки з модулем керування;
- несправність електродвигуна;
- поломка кавомолки.
Що робити?
Логічно перевірити шнур на цілісність, чи не пошкоджений він. Увімкніть кавовий апарат в іншу, справну розетку. За умови візуальної видимості або на дотик ви виявили пошкодження на дроті (заломи, обірвана ізоляція і сам дріт, почорніло), у цьому разі необхідно замінити шнур.
Якщо проблема криється в несправності електричного двигуна, модуля управління або зламана кавомолка, слід провести заміну елементів.
Під кавовим обладнанням збирається вода
Причина
- переповнений лоток із водою;
- зношення або засмічення кавовими маслами і накипом кільця ущільнювача;
- забруднений фільтр ріжка;
- поломка бойлера.
Що робити?
Спустошіть піддон для крапель, оскільки з нього вода потрапляє під прилад. Кавомашина нагадає вам про це, коли з’явиться індикатор заповнення піддона. Перевірте стан кільця ущільнювача, воно розташоване в місці з’єднання двох деталей. Найчастіше ущільнювачу потрібна чистка від відкладень кави, жиру. Якщо елемент чистий, але на ньому видно дрібні тріщини, кільце необхідно замінити.
Якщо проблема протікання пов’язана із засміченням фільтра ріжка, про що свідчить скупчення відпрацьованої кавової макухи, прочистіть фільтр, після чого встановіть його на місце, і протікання буде усунуто. А ось бойлер, що вийшов з ладу, доведеться замінити.
Неможливо витягнути варильну групу
Причина
- неправильно встановлений заварювальний блок;
- некоректно розташований приводний механізм.
Що робити?
Переконайтеся, що фіксувальна ручка варильного вузла замикається. Спробуйте натиснути, утримуючи кнопку “My Coffe”. Також натисніть “Ein/Aus” (Вкл./Викл.). Щойно запуститься процес ініціалізації, одразу відпустіть кнопки.
Для усунення проблеми потрібно вимкнути кавомашину, потім увімкнути, зачекавши 30 секунд, дістати контейнер для кавової гущі та піддон для збору крапель. Щоб витягти заварювальний блок, потягніть ручку вбік і, утримуючи, витягніть варильну групу.
Кавомашина не гріє воду
Причина
- несправність ТЕНа;
- утворився накип у системі;
- поломка пароблока;
- проблема з датчиками або системою керування.
Що робити?
Перевірити справність ТЕНа можна за допомогою мультиметра, а заодно і перевірити контролер. Якщо все ж нагрівання є, але недостатнє, значить проблема в жорсткій воді, через яку з’явився накип на нагрівальному елементі. У цьому разі необхідно виконати промивку апарата з використанням спеціального очищувального складу і встановити фільтр-картридж для пом’якшення води.
Якщо ці маніпуляції не дадуть результату, необхідна заміна нагрівального елементу, яка виконується фахівцем сервісного центру. Поломку датчика, пароблока можна вирішити шляхом їх заміни.
Зерна погано подрібнюються або зовсім не перемелюються
Причина
- воронка для кави забита кавовим порошком;
- несправність жорен або ножів;
- поломка електродвигуна;
- стався збій в електронній керуючій платі;
- використання неякісних зерен.
Що робити?
Витягніть варильний блок. За допомогою чайної ложки, точніше її ручки, акуратно круговими рухами очистіть воронку. У моделей кавомашин Мелітта зі знімним контейнером для зерен трапляється, що кавові зерна застрягають між двома частинами ємності. Необхідно витягнути, розібрати та видалити зерна.
Щоб вирішити проблему, необхідно припинити користуватися зернами поганої якості. Очистіть резервуар, оскільки зерна з великою кількістю жиру або відсирілі плоди прилипають до стінок відсіку, перешкоджаючи нормальній роботі системи. Виконайте очищення, можна використовувати пилосос.
Кавоапарат не зупиняється
Причина
- несправність електроніки;
- залипання кнопок;
- поломка помпи;
- несправність клапана;
- потрапляння зайвої вологи на деталі кавомашини.
Що робити?
Спробуйте зняти панель, скористайтеся цим і подивіться, чи не залипають кнопки. Якщо кнопка трохи засіла, постарайтеся повернути її в початкове положення. Брудна кнопка – протріть її ватним диском зі спиртом. Поломка помпи або клапана вирішується шляхом діагностики та подальшою заміною деталі на нову.
Вимкніть кавоварне обладнання від мережі, зробіть перерву протягом 30 хвилин, після чого знову його увімкніть. Якщо це не допомогло, то не обійтися без допомоги кваліфікованого майстра.
Кавомашина шумить, тріщить, свистить
Причина
- несправність кавомолки;
- занадто забруднені елементи заварювального пристрою;
- неполадки в роботі електронного модуля;
- тиск із ріжка кавоварки занадто впав;
- поломка помпи;
- утворення повітряної пробки.
Що робити?
Для початку потрібно переконатися, що відбувається подача і нагрівання води з резервуара. Якщо вода проходить і нагрівається, але апарат не видає кави, спробуйте пропустити воду через капучинатор. Це дасть змогу позбутися повітряної пробки. Якщо такі маніпуляції не дають бажаного результату, необхідно прочистити всю систему трубок, використовуючи засоби, рекомендовані виробником кавоварки Melitta.
В інших випадках вкрай небажано самостійно намагатися полагодити елемент або деталь, можна тільки почистити деталі від накипу.
Не набирає тиск
Причина
- забруднення фільтра кавовими залишками;
- виникла повітряна пробка;
- несправність помпи.
Що робити?
Для вирішення цієї проблеми кавоварок Melitta досить запустити капучинатор, робота якого допоможе продавити пробку, тиск у кавомашині нормалізується. Скупчення накипу у фільтрі, несправність помпи – ці проблеми вирішуються очищенням кавоварки від залишків перероблених зерен, використанням дрібнішого помелу.
Однак не всі причини так легко можна усунути власними силами. Тому не варто самому лагодити техніку, краще довіритися фахівцеві, який виконає необхідні роботи будь-якої складності та продовжить термін служби кавомашини Melitta навіть у разі такої складної несправності.
Кавомашина не вмикається
Причина
- поломка електродвигуна;
- несправність кавомолки;
- зламалася кнопка ввімкнення;
- засмітився нагнітальний насос;
- вийшов з ладу датчик температури.
Що робити?
Якщо кавомашина Мелітта не працює, точніше – не вмикається, єдине, що можна порадити зробити користувачеві, – це перевірити наявність напруги в мережі, переконатися в під’єднанні приладу до джерела живлення, цілісності дроту та вилки, правильності встановлення контейнерів. Якщо всі ці фактори відкинуто, необхідно викликати фахівця для проведення діагностики та ремонту.
Не робить пінку, не збиває молоко
Причина
- несправність пароблока;
- утворення накипу;
- збій у роботі електронних елементів;
- засмічення повітропроводу або молочної трубки;
- деформація шлангів, трубок, ущільнювачів.
Що робити?
Щоб усунути несправність, необхідно провести декальцинацію та очищення. Зламатися пароблок міг через вихід з ладу одного з контактів кавового апарату. Якщо датчик температури некоректно працює, то багато функцій блокуються автоматично. Буде потрібна заміна датчика.
Перевірте візуально ущільнювачі, трубки та шланги. Якщо вони пошкоджені або порушена їхня цілісність, також необхідно замінити елементи на нові.
Вода у відсіку для відходів.
Причина
- засмічення системи;
- зношення силіконових або гумових ущільнювачів;
- тріщини, сколи та інші пошкодження резервуара.
Що робити?
Пошкоджені або зношені елементи необхідно замінити, адже в іншому разі це загрожує значно серйознішими наслідками для важливих вузлів апарата Melitta. Проблема засміченості системи та окремих деталей вирішується “безболісно” – потрібно лише ретельно промити фільтри та резервуар від залишків кави та олій, що в ній містяться.
Щоб позбутися цієї неполадки кавомашини Мелітта, проводять процес декальцинації, ретельно очищають усі тендітні контакти від налиплого шару і відновлюють герметичність з’єднань, яка була порушена соляними утвореннями.
Не виходить самостійно усунути поломку або помилку?
Деякі помилки та несправності кавомашини Melitta можна усунути самостійно, але в певних ситуаціях краще не ризикувати, щоб не нашкодити техніці. Звернувшись до нашої компанії Coffeeok Service, ви можете розраховувати на швидке усунення будь-якої несправності. Досить зв’язатися з нами за телефоном або через форму зворотного зв’язку на сайті, яка розміщена нижче.
Ми виконаємо якісний ремонт кавомашини Melitta в Києві за прийнятною вартістю. Ми проведемо всі необхідні роботи, почистимо зсередини обладнання, усунемо помилки і поломки кавоварок Мелітта, протестуємо після ремонту, щоб ви отримали на руки справну техніку.
Щоб не допустити несправності кавомашини Melitta, і ви могли насолоджуватися прекрасним напоєм щодня, ми проведемо професійну декальцинацію спеціальними миючими засобами. Ви точно залишитеся задоволені запропонованим сервісом, виконанням замовлення в зазначений термін.
- Усе
- Засоби для чистки молочної системи
- Аксесуари для кавомашин
- Засоби від накипу, декальцинації
-
Таблетки для очищення молочної системи Urnex Rinza Лужна 40 шт
В наявності
1260 грн
-
Таблетки для очищення молочної системи Coffeein clean MILK 62 шт х 8 г
В наявності
851 грн
-
Розширювач контейнера для кавових зерен JURA X4/X6/X8/X10
В наявності
2970 грн
-
Система Jura Payment Connect
В наявності
1950 грн
Наш сервісний центр Coffeeok Service, який працює в Києві, радий допомогти з усуненням будь-якої поломки кавоварок Melitta. На проведений ремонт даної техніки в нашій майстерні надається гарантійний період на 1 рік, тому клієнт може не турбуватися щодо питання якості.