Матча лате: як напій для медитацій став світовим трендом?

Матча лате – це водночас суперфуд, тренд світової кавової індустрії, частина церемонії медитації, популярний напій серед шанувальників здорового способу життя та модної тусовки. Як він зміг об’єднати в собі стільки різних сторін? Усе дуже просто – матча лате одночасно дуже корисний, смачний та естетичний, ідеальний для створення стильних фото свого ранку для соціальних мереж. У цій статті пропонуємо детально познайомитися з особливостями легендарного матча лате. 

Що таке матча?

Матча (Matcha) – це різновид японського зеленого чаю, який виробляють шляхом ретельного подрібнення спеціально вирощеного та обробленого чайного листя в дуже дрібний порошок, фактично пил. Процес виробництва матчі починається з вирощування. Чайні кущі садять суворо в тіні, що сприяє збільшенню вмісту клітин хлорофілу та різних амінокислот у листі, про що свідчить його яскравий зелений колір. Потім листя збирають, парять, висушують і подрібнюють вручну в автентичних гранітних млинах.

Матча (або маття – така вимова ближча до оригінальної японської) здобув всесвітню популярність завдяки своєму багатому смаку, яскравому зеленому відтінку і безлічі корисних властивостей для здоров’я. Цей чай використовують у традиційній японській чайній церемонії.

Сорти чаю матча

Існує кілька різних сортів чаю матча, кожен з яких має свої унікальні характеристики і смакові особливості. Нижче представлені деякі з найпоширеніших сортів:

 • Коіча (Koicha). Цей сорт матча має більш насичений смак і густішу текстуру, ніж інші сорти. Його зазвичай використовують для церемоніальної чайної церемонії, де потрібно створити концентрований і виразний напій;
 • Усухі (Usucha). Цей сорт матча має легший смак і тоншу текстуру, ніж коіча. Він найчастіше використовується для щоденного вживання і приготування в більш розбавленому вигляді;
 • Коіюча (Koijucha). Цей сорт матча вирізняється нижчим вмістом кофеїну і солодшим смаком. Він зазвичай готується з додаванням більшої кількості чайного порошку і меншої кількості води, що створює більш насичений і солодкий напій;
 • Кінрі (Kinrin). Цей сорт матча має світліший зелений колір і ніжніший смак. Він зазвичай використовується для чайної церемонії та виготовляється з наймолодшого і найніжнішого листя чайного куща;
 • Гьокоро (Gyokuro). Цей сорт матча виготовляється з листя, вирощеного в тіні перед збором, що надає йому більш насиченого смаку і яскравішого зеленого кольору. Він зазвичай має глибший і складніший смак, ніж звичайні сорти матча.

Кожен з цих сортів має свої унікальні особливості та може бути обраний залежно від уподобань смаку і цілей вживання.

Сторінки історії: зародження чайної церемонії з чаєм матча

Чайна церемонія з матча (називається «садо» або «чадо») – це давня японська традиція, що сягає корінням у далеке минуле. Вона була запроваджена в Японії з Китаю і пізніше стала не просто способом приготування і вживання чаю, а справжнім мистецтвом, символом гармонії, лаконічності та уваги до деталей.

Маття вперше ввезли до Японії з Китаю у VIII столітті, коли буддійські ченці привезли його з собою під час своїх подорожей. Спочатку чай вживався переважно в монастирях і серед знаті. У XII столітті буддійський чернець Ейсай привіз до Японії насіння чайного куща і заснував монастир Кенсей-дзі, де розпочався процес вирощування і приготування чаю. З плином часу культура чаювання стала поширюватися серед широких мас.

У XIV столітті ченці Сонін і Мюрокуша розробили методи вирощування й оброблення чайного листя, які призвели до появи матча. Вони почали збирати чайне листя, вирощене в тіні, і подрібнювати його на порошок за допомогою млинів із граніту. Це стало основою для приготування матча, який швидко став популярним напоєм серед японців.

Протягом століть матча став важливою частиною японської культури та був включений у чайні церемонії. Вони не тільки давали змогу людям насолодитися смаком і ароматом матча, а й висловлювали ідеї про гармонію, повагу і присутність моменту.

Нині матча залишається популярним напоєм у Японії та за її межами. Він відомий своїм унікальним смаком, багатим вмістом антиоксидантів і низкою корисних властивостей для здоров’я. Матча також використовується в різних напоях, десертах і косметичних продуктах.

Корисні властивості чаю матча

Матча відомий не тільки своїм багатим смаком і ароматом, а й своїми корисними властивостями. Він містить високі рівні антиоксидантів, амінокислот і вітамінів, таких як вітамін С і вітамін А. Завдяки цим властивостям матча сприяє поліпшенню здоров’я, підвищує імунітет і допомагає знизити рівень стресу. Детальніше зупинимося на ключових корисних властивостях цього чаю:

 • багатство антиоксидантів. Цей напій вважається справжнім еліксиром завдяки високій концентрації антиоксидантів катехінів, включно з епігалокатехін-галлатом (EGCG). Антиоксиданти захищають клітини від окисного стресу, запобігаючи пошкодженню ДНК і знижуючи ризик розвитку різних захворювань, включно з раком і серцево-судинними захворюваннями;
 • підвищення енергії та поліпшення фокуса. У матчі є кофеїн, який допомагає підвищити енергію, бадьорість і поліпшити фокусування. Однак кофеїн у матчі супроводжується амінокислотою L-теаніном, яка допомагає знизити нервозність і створює більш стабільний ефект, ніж кава;
 • підтримання здоров’я серця. Клінічні дослідження доводять, що вживання матча може допомогти знизити рівень холестерину та кров’яний тиск, що своєю чергою знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань;
 • зміцнення імунітету. Антиоксиданти в матчі допомагають підтримувати здоровий імунітет, захищаючи організм від впливу шкідливих вільних радикалів та інфекцій;
 • підвищення метаболізму та зниження ваги. Дослідження підтверджують, що вживання матча може допомогти збільшити швидкість метаболізму і спалювання жирів, що може сприяти зниженню ваги і підтримці здорової ваги;
 • поліпшення шкірного стану. Антиоксиданти та антизапальні властивості матчі можуть допомогти поліпшити стан шкіри, знизити запалення і запобігти передчасному старінню.

Важливо пам’ятати, що ефекти і корисні властивості матчі можуть відрізнятися залежно від способу приготування і вживання, а також від індивідуальних особливостей організму.

Матча лате: ніжність молока і користь чаю

Матча лате – це сучасне прочитання найдавнішої чайної традиції, яка поєднує в собі інтенсивний смак і аромат матча з ніжністю молока. Цей напій став популярним не тільки завдяки своєму вишуканому смаку, а й своїй здатності створити атмосферу спокою та умиротворення. Матча лате має більш м’який смак і більш кремову текстуру завдяки додаванню молока. Це робить напій приємнішим для тих, хто не звик до інтенсивного смаку матчі.

Як і звичайна матча, у форматі лате цей напій містить кофеїн. А в поєднанні з амінокислотою L-теаніном, що міститься в матчі, може створити стабільніший і триваліший ефект без нервозності та подразнення. 

Матча лате відкриває космічну кількість можливостей для варіацій, таких як додавання різних видів молока (коров’яче, соєве, мигдалеве та інші), а також різні добавки, як-от ваніль, кориця або сиропи. Усе це дає змогу вам постійно експериментувати або знайти свій єдиний ідеальний смак. 

Матча лате часто асоціюється із затишком і комфортом, особливо в холодні дні. Його теплий і кремовий стан створює відчуття умиротворення та розслаблення.

Загалом, матча лате – це смачний і поживний напій, що приносить задоволення і стане чудовою альтернативою для тих, хто шукає щось нове та цікаве у своєму напої.

Як приготувати матча лате вдома?

Для приготування в домашніх умовах матча лате вам знадобляться:

 • 1-2 чайні ложки матча порошку
 • 1/4 чашки гарячої води
 • 3/4 чашки гарячого молока (можна використовувати звичайне або рослинне молоко)
 • мед або цукор (за бажанням)

Усе необхідне ви можете замовити в інтернет-магазині Coffeeok. В асортименті представлені найкращі сорти чаю матча від провідних світових брендів. Підібрати свій найкращий смак ви можете просто зараз:

Зазначимо, що у нас тільки оригінальна продукція від відомих виробників, надаються офіційні гарантії якості. Ціни демократичні і є доставка по Україні.

Коли у вас уже є все необхідне, ви можете почати підготовку до чайної церемонії. Кроки приготування матча-латте:

 1. Розчиніть матча порошок у гарячій воді та добре розмішайте до утворення густої пасти.
 2. Збийте молоко до утворення піни.
 3. Додайте розведений матча в гаряче молоко і ретельно перемішайте.
 4. За бажанням додайте мед або цукор для підсолоджування.
 5. Насолоджуйтеся вашим ароматним матча лате!

У вас залишилися питання щодо приготування або вибору чаю матча? Тоді зв’яжіться з нашими менеджерами для індивідуальної консультації:

Замість післямови відзначимо ще раз переваги цього приголомшливого продукту. Матча лате став не тільки напоєм, а й символом гармонії та умиротворення в метушні сучасного світу. Його вишуканий смак і корисні властивості роблять його ідеальним супутником у моменти медитації, релаксації або простої насолоди. Не дивно, що він став світовим трендом і заслужив місце в серцях любителів чаю по всьому світу.

Створено: 29 Березня 2024
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin