На допомогу бариста: 8 найкращих технік лате-арту

Латте-арт – це мистецтво малювання на каві. Бариста за допомогою молочної пінки для кави створює красиві та креативні візерунки на поверхні лате або інших напоїв. Виглядає це приголомшливо, і така кава точно коштує дорожче – причому відбою від клієнта не буде. Якщо ви опануєте лате-арт, гості приходитимуть у вашу кав’ярню тільки заради нього. Але цей процес вимагає технічної майстерності та творчого підходу. У цій статті ми розглянемо 8 популярних технік лате-арту, які допоможуть вам стати справжнім майстром у створенні гарних картинок на каві – справжніх витворів мистецтва.

Що таке лате-арт?

Латте-арт – це набір технік для малювання візерунків на поверхні напою за допомогою «їстівних» матеріалів – збитого молока і кави. Це може бути щось просте, наприклад, серце або листок, або більш складні візерунки – тюльпани або троянди. Важливо розуміти, що лате-арт – це не тільки про смак напою, а й про його візуальне враження, що робить його популярним як серед кавових професіоналів, так і серед кавоманів.

8 популярних технік лате-арту

Існує безліч технік, кожна з яких створює свій унікальний ефект на напої. Коротко розглянемо найпопулярніші серед них. 

Placing для простих малюнків

Техніка Placing – це ідеальний старт для тих, хто тільки починає освоювати лате-арт. Вона полягає в акуратному розподілі молочної піни на поверхні кави, щоб створити прості, але ефектні візерунки. Завдяки цій техніці можна легко навчитися створювати основні елементи латте-арту – сердечка, краплі або кухлі. Важливо зберігати стабільний тиск під час вливання молока, щоб візерунок вийшов рівним і чітким. Плавність рухів і точність під час розміщення молочної піни є ключовими аспектами успішного виконання цієї техніки. З досвідом бариста може експериментувати зі складнішими візерунками, додаючи креативні елементи до своїх робіт.

Pushing для красивих тюльпанів

Техніка Pushing – це спосіб створення красивих тюльпанів на поверхні кавового напою. Вона заснована на точних рухах руки, що нагадують поштовх, щоб сформувати стебло і пелюстки квітки. Спочатку ця техніка може здатися важкуватою, але щойно ви навчитеся добре володіти інструментом і контролювати тиск насадки під час вливання молока, ви будете малювати квіти буквально за секунди. Ключовим моментом при створенні тюльпанів стане симетрія і плавність рухів, щоб візерунок мав природний і красивий вигляд. Техніка Пушинг дає змогу баристі додати елегантності та витонченості, і кожен напій буде унікальним і привабливим для ока.

Turbo: стежимо за швидкістю вливання молока

Техніка Turbo в лате-арті відрізняється від інших своїм фокусуванням на швидкості вливання молока. Вона дає змогу створювати чіткі та яскраві візерунки на поверхні кави, завдяки швидкому та точному вливанню молока. Основна увага приділяється контролю над паровою насадкою і тиском, щоб забезпечити рівномірний розподіл молочної піни та створити чіткі лінії та візерунки. Уміння регулювати швидкість вливання молока стане ключем до успішного виконання цієї техніки, оскільки це впливає на кінцевий результат. Бариста має бути швидким і впевненим у своїх рухах, щоб досягти оптимального ефекту лате-арту під час використання техніки Turbo.

Shaking: впорається і новачок

Техніка Shaking – це оптимальний спосіб для новачка. Вона допоможе бариста-початківцю створити цікаві та унікальні візерунки та набути досвіду та впевненості для переходу до складніших технік. Shaking передбачає струшування чашки з кавою та молоком, щоб створити мармуровий ефект на поверхні напою. Візерунки виходять оригінальними та динамічними. Важливо зберігати контроль над рухами та не переборщити зі струшуванням, щоб не зіпсувати візерунок.

Fishtailing

Техніка Fishtailing – це спосіб створення візерунків, що нагадують хвіст риби або казкової русалки, звідси та назва. Ця техніка додає унікальності та оригінальності в лате-арт, надаючи напою особливої чарівності. Вона передбачає витончені рухи, спрямовані до кінцевої точки, щоб створити форму, що нагадує хвіст риби. Для успішного виконання цієї техніки необхідно мати хорошу координацію рухів і почуття ритму, щоб створити гармонійний та естетично приємний візерунок. 

Cutting: головне – чіткі межі

Техніка Cutting у лате-арті приділяє особливу увагу створенню чітких меж між візерунками. Це дає змогу посилити контраст і виділити візерунки на поверхні напою, роблячи їх більш виразними. Для успішного виконання цієї техніки бариста використовує спеціальні інструменти (паличку або голку), щоб виділити та визначити візерунки. Важливо зберігати стабільний тиск і точність під час різання, щоб візерунок вийшов рівним і чітким. Ця техніка дозволяє баристі створювати приголомшливі картинки з чіткими та точними лініями.  

Dragging: лінії тонкі, лінії широкі

Техніка Dragging у лате-арті передбачає створення візерунків шляхом тонкого або широкого перетягування молочної піни. Вона вимагає від бариста хорошої координації рухів і почуття ритму, щоб створити гармонійні та красиві візерунки. Шляхом зміни швидкості та напрямку руху можна досягти різних ефектів, роблячи візерунки виразнішими та оригінальнішими. У цій техніці важливо враховувати вплив тиску та кута насадки.

Windmill: злиття малюнків

Техніка Windmill у лате-арті являє собою процес об’єднання різних візерунків на поверхні напою, створюючи ефект злиття малюнків. Це додає глибини та складності візуальному образу напою. Для успішного виконання цієї техніки бариста повинен бути уважним до деталей і мати гарне володіння інструментом, щоб створити плавний і природний перехід між візерунками. Використання різних текстур і тонів молочної піни допомагає створити більш цікавий і динамічний ефект на поверхні напою.

Що потрібно для лате-арту?

Для заняття лате-артом знадобиться кілька основних інгредієнтів та інструментів:

  1. Свіжозварена кава. Високоякісна кава є основою будь-якого кавового напою. Ви можете вибрати будь-який вид кави, який вам до вподоби, але для лате-арту рекомендується використовувати зерна свіжого обсмажування для еспресо, капучино і лате.
  2. Молоко. Високоякісне молоко відіграє ключову роль у створенні молочної пінки, необхідної для лате-арту. Найкраще використовувати свіже, холодне молоко з високим вмістом жиру (наприклад, знежирене молоко не забезпечить достатньої кількості піни).
  3. Парова насадка. Капучинатор – це спеціальний пристрій на кавовій машині, який використовується для створення молочної піни. Парова насадка подає пару в молоко, що призводить до його підігріву і спінювання.
  4. Інструменти для лате-арту. Для створення візерунків і малюнків на поверхні напою вам знадобляться спеціальні інструменти, як-от пелюстки для тюльпанів, палички або шприци для створення деталей, а також невелика чашка для наливання молочної піни.

Усе необхідне для приготування кави та красивого лате-арте ви можете купити в спеціалізованому інтернет-магазині Coffeeok. У нас ви можете замовити професійні кавоварочні машини з вбудованими потужними капучинаторами або доступний мока-пот для еспресо та ручний збивач молока недорого. Ознайомитися з усім асортиментом продукції ви можете просто зараз. 

Як і в будь-якому іншому виді мистецтва, для досягнення майстерності в лате-арті знадобляться час, терпіння і постійна практика. Експериментуйте з різними техніками, візерунками і поєднаннями, щоб знайти свій власний стиль і досягти високого рівня майстерності.

Загальні рекомендації зі створення лате-арту

Під час створення лате-арту слід дотримуватися кількох загальних рекомендацій, щоб досягти найкращих результатів:

  1. Використовуйте свіжозварену каву і свіже молоко високої якості для отримання найкращих результатів. Стара кава або молоко низької якості можуть негативно вплинути на смак і текстуру напою.
  2. Перед початком роботи переконайтеся, що парова насадка чиста і готова до використання. Це забезпечить хорошу якість молочної піни і поліпшить кінцевий результат.
  3. Підтримуйте оптимальну температуру для пари та молока. Занадто гаряче молоко може спричинити перегрів і руйнування піни, а занадто холодне – не забезпечить достатнього спінювання.
  4. Практикуйте різні рухи руками для створення різноманітних візерунків. Це допоможе вам покращити свої навички та стати більш впевненим у створенні лате-арту.
  5. Не бійтеся експериментувати з різними техніками, візерунками та стилями. Експериментування допомагає розвивати ваше творче мислення і відкриває нові можливості для створення унікальних і красивих візерунків.

Дотримуючись цих рекомендацій і постійно вдосконалюючи свої навички, ви зможете створювати красиві та вражаючі кавові витвори мистецтва. І пам’ятайте, що ви завжди можете додатково проконсультуватися у наших експертів з кави – для цього достатньо просто написати в будь-якому зручному для вас месенджері.

Мистецтво лате-арту вимагає терпіння і постійної практики. Не турбуйтеся, якщо ваші перші спроби не будуть ідеальними. З часом і досвідом ви будете покращуватися і досягнете бажаного результату.

Title: Латте-арт, 8 технік створення малюнків на каві

Description: 8 ключових технік лате-арту, які піднімуть майстерність приготування кави на новий рівень. Детальні інструкції та поради щодо створення малюнків на чашці кави.

Створено: 30 Квітня 2024
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin