Як правильно заварювати каву в чашці?

Приготування кави в чашці – це один з найпростіших і точно найдоступніший спосіб насолодитися цим ароматним напоєм у затишній домашній обстановці. Науковою мовою він називається імерсійним. Не потрібно спеціального обладнання чи майстерності баристи, достатньо лише трохи води, кави та чашки. Однак щоб отримати ідеальний смак і аромат кави, важливо врахувати кілька важливих моментів: правильний вибір кави, відповідний ступінь помелу, температура води та тривалість настоювання. У цьому докладному гайді ми розглянемо всі етапи процесу заварювання кави в чашці, щоб ви могли насолоджуватися філіжанкою смачної кави в будь-який час дня без зайвого клопоту і зусиль.

Що потрібно, щоб заварити каву просто в чашці?

Для заварювання кави просто в чашці вам знадобиться:

 • чашка. Виберіть чашку відповідного розміру для вашого напою. Зазвичай для заварювання кави таким способом використовують стандартні чашки об’ємом від 150 мл до 300 мл;
 • кава. Виберіть свіжообсмажені та якісні кавові зерна, бажано мелені безпосередньо перед заварюванням, щоб зберегти аромат і смак напою;
 • окріп. Доведіть до кипіння, а потім залиште на кілька хвилин злегка охолонути. Оптимальною вода для заварювання кави вважається температурою порядком близько 90-95°C. Дуже зручно, якщо у вас чайник із терморегулятором;
 • ложка. Використовуйте ложку для змішування кавового порошку з гарячою водою в чашці;
 • за бажанням. Якщо ви віддаєте перевагу більш насиченому смаку, можете додати цукор, молоко або вершки залежно від ваших смакових уподобань;
 • кавовий фільтр або сито (опціонально). Спеціальний фільтр або сито стануть чудовою підмогою для утримання кавового осаду;
 • чайник. Для кип’ятіння води потрібен чайник або інша відповідна ємність.

Все необхідне ви можете замовити в спеціалізованому інтернет-магазині Coffeeok. Ми надаємо гарантії якості, великий вибір, чесні ціни та швидку доставку по Україні. Підібрати потрібні товари ви можете просто зараз у нашому каталозі.

Важливо пам’ятати, що якість кави безпосередньо залежить від якості використовуваних інгредієнтів і пристосувань. При виборі кавових зерен, води слід віддавати перевагу якісним продуктам. Не забувайте, що кожен елемент процесу приготування кави впливає на кінцевий результат, тому приділіть увагу кожній деталі для отримання ідеального напою.

Трохи фізики. Властивості води та температура як основа імерсійного способу заварювання кави

Коли говоримо про заварювання кави в чашці, властивості води та її температура стають найважливішими аспектами. Вода виконує ключову роль як розчинник, витягуючи смакові й ароматичні компоненти з кавового порошку. Оптимальна температура води для цього процесу становить приблизно 90-95°C. За такої температури кавові речовини витягуються більш ефективно, що забезпечує насичений смак і аромат вашого напою. Контроль температури води є важливим фактором для отримання бажаних результатів під час заварювання кави в чашці, і він може істотно вплинути на кінцевий смак і аромат напою.

Яка потрібна чашка для імерсійного методу заварювання?

Для імерсійного методу заварювання кави важливо вибрати правильну чашку, яка підходить для цього процесу. Ідеальна чашка для імерсійного методу має бути досить міцною і стійкою, щоб витримувати високі температури води. Вона також повинна мати достатній об’єм, щоб вмістити необхідну кількість кави та води. Рекомендується обирати чашки з термостійкого скла або кераміки, оскільки вони зазвичай добре зберігають тепло і запобігають перегріванню напою.

Вибираємо ступінь помелу для заварювання в чашці

Правильний помел кави – ключовий момент для успішного заварювання в чашці. Для імерсійного методу, характерного для заварювання в чашці, ідеальний ступінь помелу має бути середнім. Занадто великий помел може призвести до недостатнього вилучення аромату і смаку, а занадто дрібний – до надмірного, що зробить напій гірким і неприємним. Добре помелена кава має нагадувати структуру великої крупи морської солі. Виконуйте помел кави безпосередньо перед заварюванням, щоб зберегти її свіжість і аромат.

Скільки потрібно кави?

У фінському способі (просто в чашці) використовується пропорція в районі 1-2 чайні ложки меленої кави на 200-250 мл води. Однак точна кількість кави може варіюватися залежно від індивідуальних переваг у смаку і сили напою. Якщо ви віддаєте перевагу міцнішій каві, можна збільшити кількість кави, а якщо хочете ніжніший напій, можна зменшити її. Експериментуйте, щоб знайти оптимальне співвідношення кави та води, яке відповідає вашим смаковим уподобанням.

Покроковий алгоритм заварювання кави в чашці

Щоб приготувати каву по-фінськи, дотримуйтеся такої послідовності – загалом у ній 7 основних етапів:

 1. Налийте воду. Почніть з окропу або води з температурою близько 90-95 градусів Цельсія. Попередньо прогрійте чашку, щоб зберегти тепло напою.
 2. Помел кави. Помеліть свіжі зерна кави середнього ступеня помелу. Використовуйте кавомолку, щоб отримати однорідний помел.
 3. наповніть чашку. Насипте підготовлену каву в чашку. Постарайтеся розподілити її рівномірно по дну чашки.
 4. Заварювання. Налийте гарячу воду на кавові гранули та добре перемішайте. Переконайтеся, що вода покриває каву повністю.
 5. Витримка. Залиште каву настоюватися протягом 3-4 хвилин. Це дасть змогу ароматам повністю виділитися та надати напою більш насиченого смаку.
 6. Процідіть. Після заварювання пропустіть каву через кавовий фільтр або сито, щоб видалити кавові гранули.
 7. Подача. Насолоджуйтеся свіжозвареною кавою в чашці! За бажання додайте молоко, цукор або інші добавки на свій смак.

Цей покроковий алгоритм дає змогу приготувати смачну каву просто в чашці, не вимагаючи складних приготувань. Правильне співвідношення кави та води, а також помірна температура допомагають зберегти аромат і смак напою. Дотримуючись цього рецепта, ви зможете насолоджуватися якісною кавою в будь-який час простим і зручним способом.

Які фактори можуть вплинути на смак?

На смак кави впливає безліч факторів:

 • якість кави. Високоякісні зерна забезпечують більш насичений та багатий смак кави;
 • помел. Різні ступені помелу впливають на екстракцію речовин з кавових зерен і, отже, смак напою;
 • температура води. Оптимальна температура допомагає витягти з кавових зерен найсмачніші компоненти без перегорання чи недостатнього вилучення;
 • час заварювання. Тривалість контакту кавових зерен із водою також впливає на кінцевий смак кави. Занадто довгий або короткий час заварювання може вплинути на його насиченість та аромат;
 • пропорції кави та води. Правильне співвідношення кави та води створює баланс між насиченістю та інтенсивністю смаку;
 • чистота обладнання. Наявність залишків олій чи кавових опадів на устаткуванні може спотворювати смак кави;
 • добавки. Молоко, цукор або інші добавки можуть змінити смак кави, роблячи її більш кремовою, солодкою або гіркою.

Смак кави визначається безліччю факторів, починаючи від якості зерен та ступеня помелу, і закінчуючи температурою води та часом заварювання. Розуміння та облік цих факторів допоможе вам насолоджуватися ідеальною філіжанкою кави, насиченим ароматом та насиченим смаком.

Додаткові рекомендації

Ось ще кілька порад, які допоможуть вам приготувати ідеальну каву в чашці:

 • експериментуйте зі співвідношенням кави до води та ступенем помелу, щоб знайти ідеальний смак;
 • пам’ятайте, що свіжообсмажена кава має більш насичений смак і аромат;
 • використовуйте фільтр або сито для видалення кавового осаду, якщо ви не віддаєте перевагу його у своєму напої.

Поставити додаткові питання, проконсультуватися щодо вибору кави або особливостей її заварювання ви завжди можете у наших менеджерів. Для цього потрібно лише написати у зручному для вас месенджері, і експерти одразу зв’яжеться з вами.

Чашка кави – це простий і затишний спосіб насолодитися ароматом і смаком цього напою прямо вдома. І тепер ви знаєте, як приготувати ідеальну каву у чашці, використовуючи імерсійний метод заварювання.

Створено: 01 Травня 2024
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin