Як вибрати чай Ассам: якість, смак, аромат та інші критерії

Чай Ассам – це різновид чорного чаю, який виробляють у регіоні Ассам, розташованому на північному сході Індії. Цей регіон славиться своїми великими чайними плантаціями і є одним з найбільших виробників чорного чаю у світі. Ассам переважно виробляється у вигляді чорного чаю. Він вирізняється насиченим, міцним і повним смаком з нотками меду, деревини та невеликих прянощів. Цей чай зазвичай має червоно-мідний відтінок при заварюванні. Залежно від сорту і врожаю, чай Ассам може мати різні характеристики, але він завжди залишається дуже якісним. Це його візитна картка. Тема нашого блогу сьогодні – вибір чаю Ассам.

Як правильно вибрати хороший чай Ассам

Ми склали спеціальний чек-лист, як вибрати чай Ассам. Він включає 9 ключових критеріїв, кожен з яких надасть вам велику допомогу в ухваленні рішення:

1. Звертаємо увагу на сорт при виборі чаю Ассам

Чай з регіону Ассам, розташованого в північно-східній частині Індії, відомий своїм міцним і насиченим смаком. Найчастіше чай з Ассама класифікують за ступенем ферментації, що впливає на його характеристики. Ось кілька видів чаю з Ассама:

 • Ассамський – має сильний, міцний смак і насичений аромат. Часто використовується для сніданків і в сумішах, таких як English Breakfast та Irish Breakfast;
 • Голден Тіпс – цей вид чаю відомий своїми золотистими бруньками і солодким, медовим смаком. Часто вважається одним із більш високоякісних сортів ассамського чаю;
 • Orange Pekoe – цей сорт натурального чаю часто складається з тендерних бруньок і верхнього листя. Володіє насиченим смаком з медовими і фруктовими нотами;
 • Ассамський Грін – хоча більшість чаїв з Ассама чорні, існує і зелений варіант. Він має свіжий смак і аромат з нотами трав і квітів;
 • Малті – цей сорт чаю являє собою чорний ассамський чай, який потім змішують з масалою (сумішшю спецій), такими як кориця, імбир, кардамон і гвоздика. Результат – ароматний, пряний напій;
 • Ассамський Блакитний – це незвичайний вид чаю, який характеризується синім відтінком. Це відбувається через додавання кольору кліторії тернац-квітки. Смакові характеристики варіюють залежно від конкретного виробника.

Важливо відзначити, що Ассам спеціалізується переважно на виробництві чорного чаю, і більшість видів, як правило, мають насичений смак, що підходить для тих, хто віддає перевагу міцному чаю.

2. Дивимося на зовнішній вигляд і запах чаю Ассам

Чай з регіону Ассам в Індії має кілька характеристик зовнішнього вигляду:

 • чайне листя Ассама часто велике, грубе і повне. Воно може бути витягнутим і залежно від сорту мати яскравий мідно-червоний колір;
 • чорні сорти якісного чаю Ассам зазвичай мають насичений мідний або червоно-коричневий колір настою;
 • у деяких сортах можна виявити золотисті або ворсисті молоді бутони, що додають додаткові елементи зовнішнього вигляду.

Аромат чаю Ассам є ще одним важливим аспектом, що визначає його якість і характер. Чорні сорти Ассама можуть мати мідно-мальтовий аромат з пряними, злегка солодкими або навіть фруктовими нотами. Запах сильний, міцний і насичений, що робить його популярним серед любителів міцних чорних чаїв.

Загальний зовнішній вигляд і аромат натурального чаю Ассам створюють унікальний чайний досвід, який відрізняється від інших регіонів і має свої характерні риси.

3. Умови зберігання, форми випуску ассамського чаю

Щоб зберегти свіжість, смак і аромат ассамського чаю, важливо дотримуватися певних умов зберігання. Чай слід зберігати в сухому місці, щоб уникнути вологи, яка може негативно вплинути на якість чаю. Чай легко вбирає запахи, тому важливо зберігати його в місці, де відсутні інтенсивні запахи інших продуктів.

Ассамський чай доступний у різних формах, щоб задовольнити вподобання різних споживачів:

 • листовий – цільне або крупно, середньоподрібнене чайне листя. Ця форма дає змогу ретельніше насолоджуватися смаковими нотами;
 • чайні пакетики – попередньо відміряні порції чаю, упаковані в пакетики для зручності заварювання.

Чай може пропонуватися у вигляді сумішей з іншими травами, фруктами або спеціями, а також з ароматизаторами.

4. Дата збирання та фасування чаю Ассам

Чайне листя збирають у певні часові періоди залежно від кліматичних умов і сезону зростання. Ця дата вказує на свіжість і якість чаю, впливаючи на його смакові характеристики.

Чай Ассам фасують у різні упаковки, включно з пакетиками, банками або коробками. Якісне фасування призначене для збереження аромату і запобігання втрати свіжості чайного листя.

5. Маркування

Маркування підкаже вам, який чай Ассам вибрати. На упаковці вказують дату збирання чайного листя і дату фасування продукту. Споживач отримує інформацію про свіжість продукту, що допомагає зробити усвідомлений вибір під час купівлі.

6. Якого походження обрати чай Ассам?

Якісний чай Ассам походить з однойменного регіону в північно-східній частині Індії. Регіон Ассам славиться своїми великими чайними плантаціями, які простягаються вздовж річки Брамапутра. Клімат і ґрунтові умови Ассама ідеально підходять для культивування чайних кущів, забезпечуючи виробництво високоякісного чайного листя. Основний період збору чаю в Ассамі припадає на місяці травень і червень, коли погодні умови якнайкраще сприяють розвитку чайного листя, надаючи йому характерного смаку і аромату. Ассам відомий своєю міцністю, мідно-мальтовим смаком і яскравим ароматом, що робить його популярним серед любителів чорних чаїв.

7. Якої марки вибрати чай Ассам?

Серед найбільш придбаних марок ассамського чаю в Україні відзначимо:

 • Julius Meinl – австрійський бренд, представляє якісний індійський чай з унікальними смаками та ароматами. Відомий своїми класичними чорними чаями, що передають традиційні риси індійського чайного мистецтва;
 • Althaus – пропонує різноманітні сорти хорошого індійського чаю, виділяючись оригінальними сумішами та увагою до деталей у виробництві. Бренд додає цікаві інгредієнти, створюючи унікальні смакові композиції;
 • Grunheim – високо цінуються його унікальні сорти натурального індійського чаю, вони характеризуються високою якістю та інтенсивними смаковими характеристиками;
 • ISLA – натуральний індійський чай з унікальними сумішами та експериментами в ароматизації. Бренд підкреслює оригінальні смакові профілі та пропонує нестандартні поєднання чаю з додаванням трав і фруктів;
 • Newby – британський бренд, що створює хороші індійські чаї високої якості з оригінальними смаками. Бренд поєднує в собі багатство індійських чайних традицій із сучасними смаковими уподобаннями;
 • Teahouse – українська компанія, яка пропонує преміальні чаї з різних куточків світу за демократичними цінами.

Це бренди, які найчастіше обирають покупці інтернет-магазину Coffeeok. Однак вам не обов’язково обмежувати себе тільки цим списком. Ви можете купити продукцію інших торгових марок, якщо вона підходить вам за всіма іншими критеріями.

8. Якому чаю Ассам віддають перевагу українці?

Відгуки покупців надають інформацію з перших рук про те, які враження і досвід у інших людей з певним видом чаю Ассам. Вони містять додаткові деталі, такі як способи заварювання, поєднання з їжею або інші особливості, що можуть бути корисними для покупця. Важливо враховувати, що у відгуках може бути суб’єктивний елемент, і кожна людина має свої унікальні переваги. Тому рекомендується читати відгуки та рейтинги з урахуванням власних смакових уподобань.

9. Спробуйте чай Ассам

Сподіваємося, що наша стаття допомогла вам і дала відповіді, як вибрати хороший чай Ассам. А купити його на найкращих умовах допоможе фірмовий магазин Coffeeok. У нашому каталозі створена дуже зручна система пошуку, яка допоможе вам швидко визначитися з вибором. Буквально в пару кліків ви підберете відповідні варіанти чаю Ассам, скориставшись фільтрами. Також у нас ви можете недорого замовити стильний посуд і аксесуари для правильного заварювання чаю з доставкою по Україні.

Рекомендована добірка Ассам чаю від coffeeok

Як вибрати чай Ассам? Коротко

Нагадаємо, як правильно вибрати чай Ассам. Вам потрібно враховувати 9 головних параметрів:

 1. Сорт. Визначтеся з уподобаннями щодо сортів чаю (чорний, зелений) і уточніть, що саме ви шукаєте в чаї Ассам;
 2. Зовнішній вигляд. Оцініть зовнішній вигляд чаю – цільне листя, його розмір, колір, відсутність сторонніх включень;
 3. Аромат. У чаю Ассам насичений і потужний аромат з медовими і молочними нотами;
 4. Фасування і форма випуску. Переважно обирати чай з надійним фасуванням, щоб зберегти свіжість;
 5. Дата збирання та фасування. Зверніть увагу на дати збирання та фасування чаю. Що свіжіший, то кращий;
 6. Маркування. Перевірте, чи є маркування, що вказує на походження чаю і його якість;
 7. Регіон походження. Дізнайтеся, в якому регіоні Ассам (Індія) зібрано чай. Регіон може впливати на смак і аромат чаю;
 8. Бренд. За можливості, обирайте чай від відомих виробників або брендів, чиї продукти мають позитивну репутацію;
 9. Відгуки та рейтинги. Подивіться відгуки інших покупців і рейтинги бренду або конкретного сорту чаю для отримання додаткової інформації.

Вам потрібна допомога, щоб підібрати найкращий смак і аромат чаю відповідно до індивідуальних вподобань? Тоді напишіть нашим менеджерам – експерт швидко зв’яжеться з вами та відповість на всі запитання. Ми працюємо, щоб ви могли купити ідеальний чай!

Створено: 03 Грудня 2023
Залишити коментар
WordPress PopUp Plugin